Ermeni evi

kralvanli

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bugün bi ermeniden kalan bi eve gittim ve halen işletiliyo ocaği duruyo duvarda iki tane niş var biri hemen diş kapinin girişinde sol duvarda diğeri iste girişin hemen sol tarafindaki odanin girişinin sağ duvarinda ocak ise sol odanin hemen yanindaki odanin girişinin sol tarafinda ben ne yol izlemeliyim yirumunuz nedir

C

caution

Misafir
değerli arkadasım aklımda kalan ve notlarımda olan bilgilerden size sunları aktarayım

1- gündüz saat 15:30 sırasında yerden yüksekliği 53 cm olan pencere güneş ile aynı hizaya geldiğinde güneş ısığının içeriye vurduğu istikametteki ortalama kalınlığı duvarın köşe yada duvar 312 cm olan yer
2- giriş kapısının önünen sağanlık ile 1-3-5-7 sıralı basamakları sağanlığın altı mahsen
3- evin içerisinden dam a acılıyor ise hayvan pisliğinin akıtıldığı yerdeki mazgal menfez
4- ocak yeri baca kısmı
5- kapılarda baklava dilimine benzer var ise farklı ebatta olan
6- güneşin doğduğu yerdeki pencereden baktığındaki ağac yada tek kaya veyahut üçlemesi 140 metreye kadar

bu dediklerimi gözlemleyin ister iseniz faydası olur belki

eski

Editör
Ermeni evlerinde açılmış kasalar bir çok konuda görüntülendi. çatıdan zemin altına kadar , her.yerde değişik kasalar .ermeni evlerini taramak gerekiyor. Rum evleride dışarısı ağırlıkta ,bahçe , duvar zemin, Ermenide bina ve içerisi ağırlıkta..

SATOR

Yeni Üye
Hemserim eve istedigin zaman gidip istedigin olculeri alip foto cekebiliyormusun nokta verilmesi halinde evin icinde yada disinda calisman mumkunmu sorun deil dersen dis duvari olcerek baslayip fotolarsan evde kac agac kac ocak ve kuyu var belirtip bet olculerle kroki eklersen guzel olur.

hades40

Bilgili Üye
kralvanli umarım rahat hareket edebileceğin bir yerdir burası farkındamısın bilmem ama işin ustası çok değerli üstadlar konunda yorum yapıyorlar..sonuca ulaşmaman mümkün değil.......

trak-def

Yeni Üye
Birde bölge önemli her bölgede farklı izler taşır ermeni ve rumlar ve bu ev eskiden kiminmiş nalbant papaz tüccar v.s gibi buda önemli

kralvanli

Yeni Üye
Arkadaşlar bu ev şu an dükkan olarak kullaniliyor ve ben dün çok rahat gedim içini her zaman da gidip rahatlikla bakabilirim hatta bu gece dükkan sahibiyle gidip ykluyucam bu ev zengin birine aitmiş zamaninda çünkü yapilişindan belli büyük yer yalniz ocaği dikkatimi çekti ocak kerpiçten yapilmiş ben gerekn yerlere makine aticam acaba ocağin önünü kazssami ne dersiniz