Ermeni evinde mahsen girisi

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Burası sanki eski bir yapının unsurları gibi geliyor bana.
Şayet üzerinde bulunduğunuz arazi ve yerleşim yeri çok eskilere dayanıyor ise daha önceki yaşam alanı altta kalmış olabilir. Bunu en iyi öğrenecek sizsiniz yine .
Benim düşüncem alltta başka bir yapının olduğu yönünde. Gerçi resimler çok net değil tam anlamı ile çözülmüyor.

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Eski ermeni evi diyorsun evde kuyu varmı avluda biryerde varsa o kuyu duvarındakı farklı renk yada şekildeki taşı bulacaksın o taşın arkasından mahsen var ise mahsene geçiş tünetilini bulursun ama böyle işaretsiz dalıp zeminden kaya çıkartıp bu ne demekle olmaz. belki zamanında o evi yapmak için getirilen temel taşlarındandır onlar bilemeyiz işaret yok cihaz tespiti yok bu ne. iyi tamam var hadi kaz ama 7 metrede dediğimde kazacakmısın. Lütfen azcık akıllanalım boşa emek harcamayın işaret cihaz tespiti çok önemli. Ermeni evlerinde mübadele zamanı paraları nereye gömüp gittikleri hakkındada azcık araştırma yapın.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Başka bir yapıya ait taşlar, daha eski bir ev yada başka birşey. Mahzen olduğunu sanmıyorum.

ingiliz

Member
Eski ermeni evi diyorsun evde kuyu varmı avluda biryerde varsa o kuyu duvarındakı farklı renk yada şekildeki taşı bulacaksın o taşın arkasından mahsen var ise mahsene geçiş tünetilini bulursun ama böyle işaretsiz dalıp zeminden kaya çıkartıp bu ne demekle olmaz. belki zamanında o evi yapmak için getirilen temel taşlarındandır onlar bilemeyiz işaret yok cihaz tespiti yok bu ne. iyi tamam var hadi kaz ama 7 metrede dediğimde kazacakmısın. Lütfen azcık akıllanalım boşa emek harcamayın işaret cihaz tespiti çok önemli. Ermeni evlerinde mübadele zamanı paraları nereye gömüp gittikleri hakkındada azcık araştırma yapın.
Haklisin kardes,sanirim ben eksik anlattim.resimde gorulen buyerin duvarinda buyuk bir kare oyma ve yaninda iki yuvarlak oyma mevcuttu.ayrica bu kare oymanin tam onu istikametinde tas ile yapilmis bir deve oturmus bir vaziyette bulundugu yerden bahce tarafina bakmaktaydi.

Karabulut

Operatör
Usta fotolama güzel olursa yorumlar isabetli olur

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Haklisin kardes,sanirim ben eksik anlattim.resimde gorulen buyerin duvarinda buyuk bir kare oyma ve yaninda iki yuvarlak oyma mevcuttu.ayrica bu kare oymanin tam onu istikametinde tas ile yapilmis bir deve oturmus bir vaziyette bulundugu yerden bahce tarafina bakmaktaydi.
bak yine aynı şeyi yapıyorsun resim yok birşey yok anlatsan ne anlayacaz. deve dıyorsun belkide öyle hayal edıyorsun öyle olmasını istediğin için deveye benzetiyorsunuz, kapılmışsınız bir hayalşin peşine gidiyorsunuz. kare oyma ev duvarlarında çok görülen birşey aydınlatma için mum konulan bölmelerdir. yuvarlak oyma dıyorsun nasıl inanayım onun gercekten oyma olduguna resim gönderin bakalım ev duvarında yapılmışsa mezarı ifade etmez böyle olursa daha çok kazarsınız hertarafı.. Şu internetteki bilgi kirliliği bir temizlense çok şey değişir çoğu kişide rahata kavuşur boşa emek sarfetmez.

ingiliz

Member
Birader,derin bilgilerin icin cok sagol,lakin sen bu kadar cok biliyosun ama burada insanlar bilemeyip goremediklerini anlamaya calisip birbirleri ile fikirlerini paylasiyorlar.sen yok bosa kaziyosun,takilmissiniz bir hayal pesine diyorsun.sende kahinlikte vardir deveyi gormene gerekte yok senin bence.insanlar burada birseyleri anlamaya calisiyor sen isin gucun yok ,gayal goruyosun yok hayalin pesine dusmussun gibi ufacik aklinla alay ediyorsun.madem bukadar herseyi biliyorsun gordugumuz baktigimiz benzettigimiz birseyi gormeden biliyorsun,kendi aklini kendine sakla derim.degersiz yorum ve tavsiyen icin ise allah sana akil fikir versin derim!