ermeni evindeki yuvarlak taş

ingiliz

Member
merhaba yeni üye olan bir kullanıcıyım,ermeni evinde ki temel kazısında bulduğum büyük ve çok ağır olan yuvarlak bir taş hakkında bilgi almak istemiştim.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kalebodur lazımsa dogru adreste yolu yanlış gelmişsin Trakya degil burası. Define sohbeti burası
Taşin hacmini ebatini tahmin icin referans noktasi olsun diye sormus arkadas
Busekilde bir çikarim yapilamaz islem yapilan yerin uzak yakin net resimleri lazim belkide evin tabaninda antik kuyu tunel girisinin ustune konmustur.ortami bi goster bize

ingiliz

Member
Tasın ebat olarak 1metre en boy ve kaplumbağa kabına benzer bir yapısı var. Ağırlık ise tahmini soylemek istiyorum 300 kg civarı. Kurtarıcı vasıtası ile yerinden kaldırabilirim. Bu tas ermeni evini olan bir bolgede evin içerisinde yapılan inşaat sırasında çıkarıldı. Cıktıgı yerde herhangi bir kuyu veya mahsen girişine rastlanmadı. Bu tasın yuzeyi kırmızı toprakla sıvanmış horasan gibi suyla temasında kırmızı toprak rengi su akıyor.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Tasın ebat olarak 1metre en boy ve kaplumbağa kabına benzer bir yapısı var. Ağırlık ise tahmini soylemek istiyorum 300 kg civarı. Kurtarıcı vasıtası ile yerinden kaldırabilirim. Bu tas ermeni evini olan bir bolgede evin içerisinde yapılan inşaat sırasında çıkarıldı. Cıktıgı yerde herhangi bir kuyu veya mahsen girişine rastlanmadı. Bu tasın yuzeyi kırmızı toprakla sıvanmış horasan gibi suyla temasında kırmızı toprak rengi su akıyor.
Hacim O tastan orta kisimdan elma buyuklugunde kopart bezin icine koy cekicle ufala bulgur kadar ufala legenin icine su koy bitas olsun bezin icindekileri dök icine bi karistir 1o dakka bekle net resmini cek legenin bi bakalim hadi bekliyiik