Ermeni işaretleri

İhtiyar

Bilgili Üye
Günaydın arkadaşlar, ricamdır lütfen yorum yaparmısınız.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ermeni evlerinde nereye bakılır yaz google a hepsini teker teker kontrol et sonra ama sanki bu taşlar bir yerlerden toplama olmuş..eski bir bina değilde yakın zamanda 50 yıl da falan yeniden yapılmış hissi verdi.

İhtiyar

Bilgili Üye
1974'ü ben hatirliyorum öncesinde arkadasimızın dedesi oturuyordu. Evin 200 m yakınında o zaman çokça mezarlar çıkmıştı.

PİLAVCI

Engellendi
Yakın çekim yaptığın resmedilmiş resimlere bakılınca o taşlar çok daha eski yapıya ait olduğu
Anlasilmakta

Bu ev fugurlu taşlara göre çok daha yeni

Dut
Incir
Ağaçları önemli ortalığı talan etmeden önce cihaz la kontrol etmenizde fayda var

Amisos

Bilgili Üye
abi bu ev gercek bir ermeni eviyse buda benim gibi cıblakmış olacak olan yerleri sayim bahce yada ev kapısının eşiğin altinda olur ocak başı ( şömine ) nin tabaninda olur ( eşilmiş yer belli eder kendini ) bacanın içinde gizli bir cep olur vede su sarnıcı ( kuyu ) içinde de gizli bir cep olur bildiğim bunlar abi duvardaki taşlara gelince belki sağdan soldan gelmedir işaret değildir senin evde altının olsa işaret kormusun birde abi bir kolye resmi koymuşsun ya o müslüman işi kolye ALLAH yazıyor sadece ötreleri yok diyecegim bunlardan ibaret abi illa evde yoğunlaşacaksan alan tarama şart sana abi saygılar

İhtiyar

Bilgili Üye
Zaman ayırıp ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Cihaz olmadığı için biraz sıkıntı oldu, birde ağaç dibini şişlemeyi düşünüyorum.!

Amisos

Bilgili Üye
Bu ev nerde abi şehir olarak

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ermeni evlerinde nereye bakılır yaz google a hepsini teker teker kontrol et sonra ama sanki bu taşlar bir yerlerden toplama olmuş..eski bir bina değilde yakın zamanda 50 yıl da falan yeniden yapılmış hissi verdi.

USTADUĞRUDER.

Son düzenleme: