Ermeni - Rum - Süryani - Yahudi Kalıntıları Haritası

ÜstaD1

Bilgili Üye
Harita, çok kültürlülüğü ve Anadolu’da yaşamış farklı toplulukları görünür kılmak amacıyla Ermeni, Rum, Süryani ve Yahudi kültürel mirasını kayıt altına almaktadır. Kilise, okul, manastır, mezarlık, sinagog ve hastane gibi kamu binaları hakkında bilgi vermektedir. Harita yaklaşık olarak 4250’si Ermeni, 4050’si Rum, 675’i Süryani ve 300’ü Yahudi toplumlarına ait olmak üzere toplamda 9250 yapı içeriyor.

Siteye giriş yaptıktan sonra bakmak istediğiniz yerin üzerine tıklamanız yeterli, daha sonra sayısal olarak yerlere göre okul, kilise, manastır, hastane vb üzerine tıkladığınızda ise hakkında bilgi vermektedir.

BURADAN GİRİŞ

Herkan

Member
Valla supersin ne diyeyim harika birsey bu olaganustu eline saglik ama merak ettigim birsey var bu bilgilerin kaynagi neresi hangi veritabininda varmis bunlar bide dogruluguna ne kadar inanabiliriz yani benim evimin bulundugu caddede bile 3 tane rum okulu varmis haberimiz yokmus

ÜstaD1

Bilgili Üye
Valla supersin ne diyeyim harika birsey bu olaganustu eline saglik ama merak ettigim birsey var bu bilgilerin kaynagi neresi hangi veritabininda varmis bunlar bide dogruluguna ne kadar inanabiliriz yani benim evimin bulundugu caddede bile 3 tane rum okulu varmis haberimiz yokmus
Elmizden geldiğince daha çok bilinmeyeni ortaya çıkarmak adına sitemizde çok kaynak paylaşacağız inşallah. Bu sitenin temel amacı da zaten bu değil mi sayın Herkan. Ben Teşekkür Ederim, sağolun.

Gecekurdu

Member
Manastır

Köyümde çok gizli bir yere yapışmış manastır bunlarıda kayıt altına aldırmak gerek aslında

saftilki

Moderatör
Moderatör
inan şu anda şoke oldum, mobile yüklenen bir program vasıtası ile öylece gezinirken bulduğum noktada tamda o noktada kilise konumlandı,
şimdiye dek orayı %95 ihtimalle darphane olduğunu düşünüyordum, yada büyük bir mahzen,
çıktı resimlerini silmişim galibe bulamadım,

program vs sormayın o konular hortlamasın :)

ÜstaD1

Bilgili Üye
Ne güzel tesadüf olmuş.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Emeğine sağlık ustam çok teşekkür ederiz.