Ermenice , mem harfimi ?...

deli firat

DOĞACI
Bu kayanın her tarafında delikler ve yarıklar varmı sistematik bir şekilde sen iyi araştır fotoları al ve o çalılıktaki kayanın da iyi bir araştirmasını yapalım benim mesai bitiyor devam ederiz inşallah düşündüğün şey ise epey yorucu olacak ama tatlı olacak selametlen

Esteban74

Editör
Bu kayanın her tarafında delikler ve yarıklar varmı sistematik bir şekilde sen iyi araştır fotoları al ve o çalılıktaki kayanın da iyi bir araştirmasını yapalım benim mesai bitiyor devam ederiz inşallah düşündüğün şey ise epey yorucu olacak ama tatlı olacak selametlen
Detaylı incelerim .. yeterki doğru yer olsun. Gerisi Allahın izniyle , hayırlısıyla...
Selametle....

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emiiiiiiii bu kadar uzatılırmı dizisini cekseydin bali hangei birini diyem o kadar yerden ilk resim arkasında düz yer olacak orda beşe beş gibi yerde oda olacak diyerleri Allah keri

Esteban74

Editör
poseidon2023 Ustam,
İlk foto derken hangisini kastettiniz ... 1. Sayfadaki mi?
Birçok yer olduğu doğrudur ustam. Ama önce tek yapabileceğim bir yer varmı , diye bakınıyorum.
Geçmişte buraya yakın bir yer için sizinde yorumunuz olmuştu. Lahitler var demiştiniz. 3 adet tespit etmiştik.
Şimdi size bir sorum olacak inşallah...
Burda odalar var lahitler var ; kilise lahitlere mi yakındır yada odalara mı?
Selametle

poseidon2023

Uzman
bu konunun ilk resmi mem harfi dedigin yerden bahsediyom memleket neresi hatırladım lahitleri kilisenin lahitleri daha basit olur sıralı olur bir biri ile derinlikleri aynı olmaz ama sen gine altı metreyi kabullen

Esteban74

Editör
deli firat
Ustam...
Araba olabilirmi diye düşündüğünüz kayayı henüz inceleyemedim...
Diğer tarafta 24 adımda geldiğim yerde sağdaki kayayı inceledim. Ustam bu kaya hareketli ama rengi dikkat çekici... yorum sizden

24 adımda geldiğim yerden sağdaki ağaç ve solunda ilerde taş.

Selametle ustam...

deli firat

DOĞACI
Yok seyar taş bu degil şimdi sana bir tecrubeyi anlatayım benzer bir yer 3 yıl ograşıldı boş odalar zamanla topragın altında kalmış yapı kalıntıları vs vs en sonunda tek bakılmadık yerde elemanlardan biri çay yaparken dikkatini çekmiş kaya sanki dört ayak üzerine oturttulmuş gibi kayada öyle 20,30 tonluk bir kaya etrafı ufak tefek kayalarla sanki saklanmış gibi ve kayanın etrafları nizami bir şekilde oyuk ve çatlaklarla çevrili dikkatli bakmazsan dogal diyecek gibi bu kayanın altında toplu gömü şimdi nasıl olur dersin araştırdım şöyle bir kaya secilir en oygun konumdaki hemen yanına kuyu kazılır ve ne varsa buraya saklanır sal sırasıylan sal taşı toprak ve irili ufaklı taşlarla sevye tamamlanır daha sonra ayak kayalar yerleştirilir ve toprak dolgu yapılır bu toprak dolgu bazı işlemlerden gecirilir ve bekletilir dolgu beton kıvamına gelinceye kadar bekletilir ve mevcut kaya bir şekilde o zaman ki teknolujiylen daha dogrusu akıl ile yerine kaydırılır ve mevcut dolgu üsten olacak şekilde alınır alsana en güvenilir en saglam kasa kusura bakma elimden geldigince kısa yazmaya çalıştım ama yine olmadı şansın bahtın açık olsun selametlen

Esteban74

Editör
Selamunaleykum ustalarım;
Konu hakkında bilgilendirme yapmak istedim...
Maalesef burayla ilgili şuanda hiçbir çalışma yapamıyorum.
Emeği geçen ustalarıma ayrı ayrı, tek tek çook teşekkür ederim...
Allah hepinizden razı olsun...
Kısmet değilmiş...
Saygılarımla...

Araga

Member
Selametle kardaş.
Allah yar ve yardımcımız olsun.

deli firat

DOĞACI
Selamunaleykum ustalarım;
Konu hakkında bilgilendirme yapmak istedim...
Maalesef burayla ilgili şuanda hiçbir çalışma yapamıyorum.
Emeği geçen ustalarıma ayrı ayrı, tek tek çook teşekkür ederim...
Allah hepinizden razı olsun...
Kısmet değilmiş...
Saygılarımla...
Hayırlısı inşallah kardeş nasip kısmet allah gönlÅ«ne göre versin inşallah selametlen