Eski bir duvar ve çevresi

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apolllon01.
undefined
Sevgili kardeşim bu ağaçlar üçgen yapıyor gibi geldi bana. Hemde iki üçgen.
Şimdi bir daha gider isen bu ağaçların aralarını ölçüp bir kroki üstüne çizer isen çok isabetli olur. birde ağaçlarda çivi varmı baktınmı
Bu ağaçlar hoşuma gitti ne ağacı bunlar
@dardanos üstadım çok teşekkürediyorum, bu ağaçlar dut ağacıdır, ve çok yaşlılar, ben de onlar ne anlatmak istiyordiye bu ağaçlara biraz kafa yordum, burası ayrıca eski ermeni yerleşim yeri olmalı, ayrıca sorayım çivi olursa nerde olur bakacamve bize ne anlatır, çivi varsa ne yapalım, selamve saygılar abim benim

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Apollon01.
undefined
Tabiki ağaçların gövdelerine bakacaksın. Lakin böyle bir çivi görür isen sakın dokunma o çivilere. Kötü şeyler olabilir. Tam aradığım ağaçlar imiş . Sen önce bu ağaçları aralrını bir ölç. Ve birde bu ağaçların hangisinin yanında yere gömülü birazı dışarıda yada m olan bir taş. Şayet burası değirmen ise illaki arkından iz kalmıştır baktınmı. Sen Hele bu dutlerın birde kırmızı olduğunu söyler isen çok sağlam yerdesin demektir. Tam ermeni işi bir gizem seni bekler burada. Hiç bir bilgin varmı bu deredeki şelaleden
undefined

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Dut ağaçlari beyaz abiciğim ama değirmen var kesin harabelik de kuş uçmaz kervan geçmez bir yer kısa zamanda gideriz inşallah selamlar saygılar @dardanos ustam ve değerli diğer ustalar

Apollon01

Moderatör
Moderatör

dersu

Bilgili Üye
Sayın ustam, belli ki yapı ağaçlardan daha eski tarihe ait, zira yapının bu kadar dibine bilerek ağaç dikilmez, delikli taşlar yüksek ihtimalle baca, içlerinde is kalıntısı varsa bunu doğrular. Yapı da eğer çevresinde başka yerleşim izi kalıntısı yok ise han da olabilir.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
@Apollon01.
undefined
Merhab sevgili kardeşim bu işaretlediğim yerleri incele. Ve bu yeri yukarıdaki kayalıkların oradan kuş bakışı resimler isen iyi olur. Ağaçların duruş şeklinide ve bu yapıyı Yine yukarıdan bu dere yatağının her iki tarafını ve çevreyi kayalığın üstünden çek bakalım etrafta neler var. Baktıkça bu yer değişik şeyler söylüyor. Kayalığın dibinde özel bir duvar örülmüş ve bu duvar içi dolgu yapılarak üstü düzlenmiş ve yapının ikinci kademesi oraya yapılmış. İkinci kattaki ana kayanın diplerinde özel traşlanmış kayalar mevcut . Onları işaretlemedim. Bu yer hakikaten neye hizmet ediyor idi onu öğrenmeye çalışın. Son resimdeki yerleri büyüterek bir bak .

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
değirmen ve su arkı değil mi orası
üstüste konulma yuvarlak kayaların yakın çekim fotosu yok mu

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben yine diyorum eski bir değirmen değirmenci evi harman alanı yani kompleks halinde bütün.
Burda güzel araştırma yapmaları gerek bişiler çıkabilirde..