Eski Ermeni evindeki ocak altı ...

Bjkas

Yeni Üye
Değerli ustalar eski bir Ermeni evi var daha sonra bizim Türk'ler yaşamış. Yıllar yıllar önce Köyün eski hocalarından birisi nokta vererek altın olduğunu söylemiş kimse kaale almamış. Köyde bir yer daha söylemiş orada çıktı.

1-bu yere gittik bakır çubuk tuttuk çubuklar inanılmaz bir güçle adamın dediği tam noktayı çekti. Noktada tam ocak önü.
Nerden tutarsak tutalım sadece o noktayı verdi.

2-kazmaya başladık 100 cm sonra dolma taşlar çıktı altında çakıl ve toprak... daha sonra 30a 30, dümdüz kare bir taş çıktı toprağın içinden. üstü dalga desenli bir taş ... O taş Oray'a konulmuş çünkü etrafında tek bir taş yol toprağa özellikle yerleştirilmiş.

3-taşı kaldırdık 10cm sonra ippp ince elenmiş Kum, tıpkı plaj kumu... Sap sarı kazmaya gerek yok yapışıyor küreğe ve ilginçtir bizi o noktada kafamız durdu ve bıraktık geldik şimdi de aklımız başımıza geldi. Sizce devam edelimiiii ??

bu söylediğim süreç sadece yaklaşık 1 m oldu

Kristof34

DogacıyıZ
Ocak altlarına oda yapıldıgı bilinir lakin 1 mt fazla bile siz nereyi açıyorsunuz anlamadım. Ocagın ates yanan yerinin hemen altı bakacagınız yer

Bjkas

Yeni Üye
Ocak altlarına oda yapıldıgı bilinir lakin 1 mt fazla bile siz nereyi açıyorsunuz anlamadım. Ocagın ates yanan yerinin hemen altı bakacagınız yer
Ustam Ada'mın söylediği yerde çubukların gösterdiiii yerde tam ocak altı değil ocak önü gibi...

Şirvan

Operatör
Kardeşim çubuklar iyi bir kullanıcı isen 50 cm 1 mt gibi yanilabilir.ocakta duvar dibinden ineceksin ocağın icinden yani.

Jesh33

Yeni Üye
Bjkas çubuklari nereden aldin kardeşim birde bu çubuklar toprağin 1 metre altina kadar tahmin edebiliyor mu teşekkürlee

Serseri_mayın

Yeni Üye
Kapağı bulmuşsun altında ince kamuda bulmuşsun bırakmak saçma maksimum 1 metre daha var bırakmanız çok saçma yerinizde olsam hiç tereddüt etmem devam ederim tılsımlı olabilir çıkartmaMan için elinden geleni yaparlar çok yaklaşınca sıkıntılar artar tabi tilsimliysa

Serseri_mayın

Yeni Üye
Çubuk boşluk tespitinde en iyisi kullanmayı bilirsen tek sıkıntı derinlik yerin 10 metre altındaki boşluğuna algilarrr

Erdalunducu

Yeni Üye
Acagın altına 1metre indim yumusak kis 16 demir cakdım egıldi az kazdım pes etdim

Ypr

Yeni Üye
Fotoğraf niye hiç yok? Keşke bulac fotoğraf eklenen bizde görsek fena olmaz.

Erdalunducu

Yeni Üye
Ikı katlı ermenı evi makina tutduk bugun bisey cıkmadı pes etdım aramadık yer kalmadı tek kapı esi kaldı