Eski evdeki işaretler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KAFKASS

Member
köyün yaylasında ahlat ağacının ve su kaynağının yakınında küçük küp içinde altın bulan birini biliyorum. bahçeye bi dedektör salla

edirne22

Editör
ev harika. tam bir kültürel miras. inş. uzun süre ayakta kalır...
kuyunun dibine yıllar içinde pek çok şey düşmüş olabilir.
en kolayı magnet fishing denen mıknatısla demir yakalama. youtube videolar var.
çok kuvvetli mıknatısları ip bağlayıp, nehir, göl vb. yerlere atıp çekiyorlar. ne yakalarlarsa...
kuyuya böyle bişey sarkıtırsan belki içinden demir zincir, alet edavat vb. çıkarabilirsin...

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Evler güzeldir. Fakat fotolama çok çok az. Mahsen, üst kat yok mu? Size noktaları vereyim.
Ankaralıçerkes

1- Evin ana giriş kapısının üstünü yoklayın
2-Ev içinde ki ocak bacasında 3 adet çivi var mı çakılı bacaya doğru eski mi yeni mi çiviler? Ocağın ölçüsü 111 cm mi?
3- Merdiven basamaklarına dikkat et farklı olan var mı
4-Kuyudan mahsene giden tunel yada degisik bir yapida tas vardir kaldir arkasina bak.
5- Mihrap veya mumluklara yakın kare taşlara bak.
6-Tavan arsinda çati altina cik civilerle X yaplmis kalasi bul icini aç evin girisinden bahceye uç adm git kaz mahsen girisni bul.

Son düzenleme:

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Kapıya çarkıfelek motifi işlenmiş, eski ermeni evi olmalı.
Bu konuda forumda sayfalar dolusu bilgi mevcut, araştırın uygulayın.

Definecikuzu

Bilgili Üye
çubukla yer tespiti yapıldıktan sonra bir pulse cihazla bakılabilir ama pulse de vlfsiz olmaz ben kafaya koydum burayı açıcam ama bütçem de sıkıntılı diyorsanız ortalama bir çubuk 20-150 lira arasında-1500 e de vlf çok iyi değildir ama 1 metre ve üzeri için pulse lazım ona da en az 2000 desek toplam 3500 tl ye oranın altını üstüne getirebilirsiniz yani getiremezseniz bile yine de birşeyler yapabilirsiniz tabi varsa orası ayrı konu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...