Eski resimleri yeni üyeler ile değerlendirelim mi ?

myalbatros

Aktif Üye
Herkese selamlar dostlar
Çok çok eskiden burada paylaşıp aldığım faydalı yorumlar ile bir yola çıkmıştım lakin klasik olucak ama iş güç covid süreci derken hevesler gitti planlar yarıda kaldı 😂
Dedimki elimdeki resimleri ortaya karışık paylaşsam yeni eski tüm ustalar sıfırdan gördükleri hakkında yorum yapıp yeniden bir heyecana yelken mi açsak 😂
Hadi hayırlısı olsun

Ustalar aşağıdaki resimler size ne ifade ediyor ne çağrıştırıyor yorumlarsanız sevinirim
Gelen yorumlara göre resimler daha detaylı daha bölgesel olarak ilerleyecektir B0E22DBA-F11E-4985-B1F8-D2B035C4A9D9.jpeg8201F0B7-AE80-4EE6-A7A7-5927AA6AAFC7.jpeg238BC563-153D-44AD-8D98-8CE3E344B0A0.jpegB0E22DBA-F11E-4985-B1F8-D2B035C4A9D9.jpeg8201F0B7-AE80-4EE6-A7A7-5927AA6AAFC7.jpeg

Ekli dosyalar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eski konularına baktım ama bütün fotolar silinmiş:confused:

tr46osman

Aktif Üye
hepsinin gösterdiği erken bizans dönemi rahip mezarı ve takıldığım nokta renkli taş veya duvar neyse günah çıkarma işlemi mi yoksa kutup yıldızına itfan mi yapılmıştır?

myalbatros

Aktif Üye
Eski konularına baktım ama bütün fotolar silinmiş:confused:
Üstad ben silindiğinin farkında bile değilim uzun zamandır kontrol etmemiştim

İnşallah zamanla yeni güncel resimler paylaşacağız

Üstat peki bu resimler ile ilgili kısa genel bir fikrini alabilirmiyim ?

myalbatros

Aktif Üye
hepsinin gösterdiği erken bizans dönemi rahip mezarı ve takıldığım nokta renkli taş veya duvar neyse günah çıkarma işlemi mi yoksa kutup yıldızına itfan mi yapılmıştır?
Osman üstadım doğru tesbitler yapmışsın paylaşılan resimlerin olduğu yer eski geniş bir yerleşim yeri yeraltı kilise bölgesi
Duvarda gördüğün aynen bizimse büyük ihtimal günah çıkarma haçı olarak düşündüğümüz bir simge çünkü buraya girdiğimizde 8 adet Mefta vardı açık birşekilde

Bakalım araştırmalar devam ediyor
Bu tür yerler ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum

tr46osman

Aktif Üye
Tespit değil de yıllardır okuduğum ve dinlediklerimin sonucu bunlar
Kilise veya mabed yeri ise 1den çok mezar vardır ve bir de mezardan hariç gömü odaları vardır veya gizli yerler
Din adamı yanında bulunduracak uzağa bırakamaz sonuçta mallarını 😄

myalbatros

Aktif Üye
Tespit değil de yıllardır okuduğum ve dinlediklerimin sonucu bunlar
Kilise veya mabed yeri ise 1den çok mezar vardır ve bir de mezardan hariç gömü odaları vardır veya gizli yerler
Din adamı yanında bulunduracak uzağa bırakamaz sonuçta mallarını 😄
Üstadım doğru diyorsun 😂😂
Papaz efendiyi yakın takipteyiz 🙏🏻

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
çok güzel bir etkinlik. tebrik ediyorum :)

myalbatros

Aktif Üye
çok güzel bir etkinlik. tebrik ediyorum :)
Sağol varol ustam
Lakin site Sakinlerinde yorumdan kaçınma görüyorum
Biraz el atın fikirleri beyan ediniz çok fikirden zarar gelmez sitete yorum yazıldıkça fikir ortaya çıktıkça çok daha sürprizli görsel şölenler yaşıyacağız inşallah hepbirlikte 🙏🏻🙏🏻

myalbatros

Aktif Üye
YOK YOK HARBİDEN BU SİTEYE NAZAR DEĞMİŞ 5 GÜNDÜR YAPILAN PAYLAŞIMA 20 BİN ÜYELİ BİR SİTEDEN YORUM YAZAN FİKİR BEYAN EDEN BİR KAÇ KİŞİ DIŞINDA BİRŞEY ÇIKMADI ....
NE DİYELİM HAYIRLISI OLSUN :)
HEPİNİZ SAĞLICAKLA KALINIZ ...

sandalci14

Operatör
kardeşim ne tür yorum istiyorsun önce onu söyle.olan ortada zaten mezar işleri.yorum istiyorsan bu işler sakıncalı bu buluntular tarihi eser yani kültür varlığı.müzeye bildirdinmi bak burdada paylaşmıssın böyle yerler takip ediliyor biz daima işlerinizi yasal yapın diyoruz buluntu varsa elnde müzeye teslim et ekmeğine bak.yerin varsada yasal çalış başka türlü işlere girme kaçak göçek işler adamın hayatını karartır mazallah.dostça yorumumuz budur madem yorum istedin.

myalbatros

Aktif Üye
kardeşim ne tür yorum istiyorsun önce onu söyle.olan ortada zaten mezar işleri.yorum istiyorsan bu işler sakıncalı bu buluntular tarihi eser yani kültür varlığı.müzeye bildirdinmi bak burdada paylaşmıssın böyle yerler takip ediliyor biz daima işlerinizi yasal yapın diyoruz buluntu varsa elnde müzeye teslim et ekmeğine bak.yerin varsada yasal çalış başka türlü işlere girme kaçak göçek işler adamın hayatını karartır mazallah.dostça yorumumuz budur madem yorum istedin.
Üstadım istediğim özel bir yorum yok resimler ortada fikri bilgisi olan dönemi nedir hangi amaç için yapılmış kimler yaşamış gibi gibi konular hakkında yorum yapılabilir mi dedim ?

Konunun yasal boyutuna gelince biz burada paylaşmadan önce buradan paylaşılandan daha fazlasını devletimiz ile paylaşmış devletimize derdimizi anlatmış devlete olan Sadakatimizi bağlılığımızı göstermişizdir bundan yana herkesin gönlü rahat olsun

Kaçak köçek kazı kaçakçılık ile işimiz olmaz burada amaç Bilgi edinmek fikir Sahibi olmak

Devletimizin bizi buralardan takip etmesine gerek yok zaten tüm malımızda canımızda devletimize feda bunu devlet çok iyi biliyor Bizzat devletimize biz bunu demişiz tüm yasal kayıtları hamdolsun elimizde mevcuttur Devletimizde gereken cevabı bize vermiştir

Üstadım yinede Öneri ve fikir için sağol varol 🙏🏻