Eski Su Borusu

TuristÖmer

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Fotoğrafta gördüğünüz gibi eski bir su borusu köylünün demesine göre bunlardan daha önceler ermeliler süt taşıyormuş. Bu nedir sizce kaç yıllıktır. Veya çevresinde değerli eşyalar var mıdır? Teşekkürler

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Defineyle ilgili birşey arama yaşanmışlık olduğunun kanıtıdır

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Amacım define aramak değil. Sadece merak ediyorum neden böyle dağlık taşlık alanda böyle bir boru var. Ve yazınızı daha detaylı açıklarsanız sevinirim
Zamanında o çevrede yaşanmışlık olmuş belli boruya bakılırsa boruyu kullanma amaçları değişkenlik gösterebilir değerli eşyalar varmı sorusunada bu boruyla bir alakası yok demek istedim

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Amacım define aramak değil. Sadece merak ediyorum neden böyle dağlık taşlık alanda böyle bir boru var. Ve yazınızı daha detaylı açıklarsanız sevinirim
Su an icin daglik taslik, belki de zamaninin cazibe merkezi. Eger su tasimaya gerek duyulmuş ise belli ki yasam alanı. Kime göre, neye göre dağbaşı??
Aşağıda, zamanının en gözde kenti, yıkılamaz denilen surları ile Truva.. Sanırım anlatabildim. Tarih derslerinde ilk öğretilen ki arkeoloji hazırlıkta da görmüşüzdür; Tarihi olguların, olayların o zaman ki tarihsel döngüler içerisinde degerlendirilmesi gerektiğidir.
Şimdi sn. Ustam senin bahs ettiğin su taşıma borusu yani KÜNK, orada yaşanmışlık olduğunun kanıtıdır. Roma da ki gibi içinde, sağında, solunda tamiratı için koyulmuş bir para, maddi bir şey arama. Lakin, mezar alanı yok mudur? Vardır. Alışveriş yapılan bir yer yok mudur? Elbette vardır. Bunların arayışına yönel. Bölge tarihini iyi oku, kimler felmiş, kimler geçmiş, kervan yolu neresiymiş, ölü gömme teknikleri nasılmış?? Bunlara bakalım.

Haydi hayırlısı....

The Thing

C*
Süper Moderatör
Taşıma amaçlı eski adıyla pişmiş topraktan yapılan künkler.