Eski yerleşim yerleri

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Evet bunu biliyorum ama mesela köy düşünün köyün 3 km yanında boş tarlada kiremit parçası var ama bu hangi dönem ve kime ait olduğu onu bulmak istiyorum varmı böyle bir program hangi dönemde yaşamışlar
Siz nokta ariyorsunuz sanirim. Ya elinizde harita var, karsilastirmak istiyorsunuz veya eksik; ya da cook eskiden sozu edilen bir yer var o donem ki adini biliyor, nerede oldugunu ariyorsunuz. Net bir sekilde ifade ederseniz amaci belki farklı bir yolunu gosterecek ustalar vardir..
Kolayliklar diliyorum...

Maymun29

Member
Siz nokta ariyorsunuz sanirim. Ya elinizde harita var, karsilastirmak istiyorsunuz veya eksik; ya da cook eskiden sozu edilen bir yer var o donem ki adini biliyor, nerede oldugunu ariyorsunuz. Net bir sekilde ifade ederseniz amaci belki farklı bir yolunu gosterecek ustalar vardir..
Kolayliklar diliyorum...
Elimde harita yok sadece net bilgi olarak araştırmak istiyorum yabancı haritalar güzel ama nokta olarak köy ismi yada başka bişi yazmıyor

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Elimde harita yok sadece net bilgi olarak araştırmak istiyorum yabancı haritalar güzel ama nokta olarak köy ismi yada başka bişi yazmıyor
O zamanda nasıl adlandırılıyorsa o ismi vardır eski haritalarda.
Bir zamanlar İsli köy diye bir yeri takmıştım kafaya, lise 2 ye gidiyordum. Çook araştrdım, eski Rum köyü. Ciddi bir gömü varmış demişlerdi konuşurken büyükler. Bulamamışlar bir türlü. Aradım taradım eski Yunan haritalarını, kütüphaneden falan. Sonunda buldum bir Yunan haritasında. Ben yunanca yazıyordur demiştim ama ters köşe oldum.
Yanikkoy yazıyo😂😂 neyse gittik kuzenle aradık yaradık, bulduk köyü.
Yabancı haritalar çok ciddi bilgileri barındırıyor ciddi araştırdıktan sonra😉

Maymun29

Member
O zamanda nasıl adlandırılıyorsa o ismi vardır eski haritalarda.
Bir zamanlar İsli köy diye bir yeri takmıştım kafaya, lise 2 ye gidiyordum. Çook araştrdım, eski Rum köyü. Ciddi bir gömü varmış demişlerdi konuşurken büyükler. Bulamamışlar bir türlü. Aradım taradım eski Yunan haritalarını, kütüphaneden falan. Sonunda buldum bir Yunan haritasında. Ben yunanca yazıyordur demiştim ama ters köşe oldum.
Yanikkoy yazıyo😂😂 neyse gittik kuzenle aradık yaradık, bulduk köyü.
Yabancı haritalar çok ciddi bilgileri barındırıyor ciddi araştırdıktan sonra😉
Sizin bildiğin yabancı program varmı old mapstan başka