Eskişehir'de bir köy GÖRSELLLL

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Arkadaşlar yakın zamanda gidip ziyaret ettiğim köyden bir kaç resim sizinle paylaşmak istedim görsel olsun birazcık...

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Mükemmel gerçekten aslanlar işlemeler kabartmalar muazzam sevdim. Teşekkür ederim.

azzem

Bilgili Üye
Görseller çok güzel emeğinize sağlık burada benim dikkatimi çeken aslan kabartmaları acaba çok eskiden bizim ülkemizde yaşamışlarda öyle mi çizmişler yoksa bu kabartmaları yapanlar mı çok gezmiş sonuçta aslan resmi çizmek için aslanı görmek gerekiyor

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Merhaba dostum m.ö 7. yüzyılda frig kralı midas tarafından tapınak girişlerine aslan işlemesi yapılmış.Bir kaç örnek daha atayım.. azzem

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
görseller için teşekkürler.bilgi adına içinide görseydik süper olurdu.inşallah bi dahaki sefere.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
görseller için teşekkürler.bilgi adına içinide görseydik süper olurdu.inşallah bi dahaki sefere.

bir ara çeker atarım bu arada burası hakkında bilgi vereyim.

Solon’un Mezarı(Arslanlı Mabet)
Yarım Ağa konağının doğusunda köy evlerinden birine bitişik bir kaya kütlesine oyulmuştur. İlk yapılışı Frig dönemine geri gider. Özellikle cephesinde yapılan anıtsal düzenleme ve kabartmalarıyla Roma döneminde ikinci kez kullanılmıştır. Yüksek kabartma olarak işlenmiş olan akroterli üçgen alınlıkta ortada bir kalkan ile her iki yanında birer kartal kabartması vardır. Alınlığın altındaki tabula ansata içerisinde ortadaki kraterin her iki yanında karşılıklı yerleştirilmiş iki aslan kabartması bulunur. Mezar, ismini ana odanın kapı lentosundaki yazıtta geçen Solon isminden alır. Aslan kabartmaları nedeniyle Aslanlı Mabet olarak da bilinir.

malibu_18

Bilgili Üye
köy ve eserler muazzam yalnız bana daha tuhaf geleni nasıl bir beyinsiz bir tapınağa sıfıra sıfır ev inşa eder yada nasıl bir beyinsiz bunu yapana müsaade eder veya nasıl bir beyinsiz o evin hala orada durmasına ve o eserlerin öylece korunaksız kalmasına izin verir .

bu ülkede binlerce yıllık eserlerin üzerine sprey boyayla yazı yazan beyinsizler olduğu kadar o yazıyı spral taşla kazıyan beyinsizler var . sonra diyoruz ki bu memleket neden bu halde . yüzde bilmem kaçımız böyle beyinsiz bilmiyorum ama bir memleketin geleceğini içerisinde yaşayanlar belirlediğine göre bana göre sonumuz hiç ama hiç iyi değil .

emeğine sağlık hocam , çok güzel görseller .

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
köy ve eserler muazzam yalnız bana daha tuhaf geleni nasıl bir beyinsiz bir tapınağa sıfıra sıfır ev inşa eder yada nasıl bir beyinsiz bunu yapana müsaade eder veya nasıl bir beyinsiz o evin hala orada durmasına ve o eserlerin öylece korunaksız kalmasına izin verir .

bu ülkede binlerce yıllık eserlerin üzerine sprey boyayla yazı yazan beyinsizler olduğu kadar o yazıyı spral taşla kazıyan beyinsizler var . sonra diyoruz ki bu memleket neden bu halde . yüzde bilmem kaçımız böyle beyinsiz bilmiyorum ama bir memleketin geleceğini içerisinde yaşayanlar belirlediğine göre bana göre sonumuz hiç ama hiç iyi değil .

emeğine sağlık hocam , çok güzel görseller .
benim burada yaram çok derindir çok geziyorum frig vadisindeki mağaralarda önceden hayvanlar kapatılıyordu şimdi yasak dostum.. bu 1 di... hele ermenilerden kalma evleri 3 katlı evleri yıkıp ağaç çıksın diye tek kata çeviren sonra onların üzüm bağlarını meyva ağaçlarını yavur malıdır diye kestiren hayvanlarına yediren insanlara ne demeli... 350 bin kök üzüm ağacından 1 tane yok ...

zorluefe

Aktif Üye
kralcağız gitmiş bea,,

inşallah o ev yemiştir diyecem ama sanmam

el-fetih

Yeni Üye
Böyle beyinsizler yüzünden bu ülke bir adım ileri gidemiyor hocam