Eşkiya belgeleri.

ragıp

Uzman
Bence hiç bir yere gitme belgelerle alakalı bir yer değil.

O oyuktanda para felan alındığı yok. Su kutsal su korur diyor burda. Yamaca doğru çık mezarı bul. Fena bir mezar değil. Derede değil mezar sağ kolun üzerinde yamaçta

Ama eşkıya belgelerindeki değirmen tabirinin biri aynen bu resimledigin yer gibidir. Yani kuru duvarın olduğu yer değil burası degirmendir olasılık tabi.
Kıymetli ustam, 21.02.2018 de görüştüğüm kişi, fotoğrafın en sol üstte bulunan, bir ucu ay gibi oyulmuş olan taşı iki farklı şekilde bana izah etti.
"arkadaş, yarım karpuz gibi bir taş", "arkadaş, bu taş farklı bölgeden ve üzeri pürüzlü bir taş" diyerek o taşı tarif etti.

Esteban74

Editör
Selamunaleykum Sedegor ustam teşekkürler...
Benimde sormak istediğim bir işaret var. Tay ayağı izine daha çok benzeyen çift tırnaklı hayvan ayak izi var. Eşkıya ile ilgili olup olmadığnı bilmiyorum.
Saygılarımla ve Selametle

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Selamunaleykum Sedegor ustam teşekkürler...
Benimde sormak istediğim bir işaret var. Tay ayağı izine daha çok benzeyen çift tırnaklı hayvan ayak izi var. Eşkıya ile ilgili olup olmadığnı bilmiyorum.
Saygılarımla ve Selametle
Konuya ekle tay ayağı dediğin öküz yada at ayağı olabirmi. Ayı domuz değildir heealde

ragıp

Uzman
Öğlen sonu ikindi gibi görüştün seni ona başka biri ulaştırdı. Sadece bir kez görüştün 20 dakika sürdü. Adam ne dediyse onu yap :)
yok yok, arada kimse yok. tamamen tesadüf oldu o kişi ile karşılaşmamız. kişi benim hemşehrim. Çanakkale'nin ilçelerinden, bize göre az yaşlı ve az buçuk yürüme özürlü, asalı biri :200:

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
yok yok, arada kimse yok. tamamen tesadüf oldu o kişi ile karşılaşmamız. kişi benim hemşehrim. Çanakkale'nin ilçelerinden, bize göre az yaşlı ve az buçuk yürüme özürlü, asalı biri :200:
Tamam adamı dinle sen Ağa en azından gez dolaş. Ama o oymanın yamaçta mezarı var. Önce ona bak.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Sedegor, yanlış biliyorsunuz Malesef. Volcan Doğuda’da çok dolandı. Kirkor dağları ve girik Pınar’ı hala bu isimle zikredilmektedir. Tahtalı köyü burada ise oda hala duruyor. Kilisesi de :)