Evimizin arka bahcesinde define ararken kaya cıktı

Yavuzbekel

Yeni Üye
Hac dağının yamacındayım tekke yok diye biliyorum

malibu_18

Bilgili Üye
Hac dağının yamacındayım tekke yok diye biliyorum
depe mahalledemisin dere mahalledemisin . tekke vardır olmaz mı , eski ermeni bölgesi bulunduğun yer , sen bir sor bakalım mahallenin büyüklerine . o taşı kaldır altından ne çıkacak , ayrıca tek resimle yardımcı olamayız sana , etrafı araştır bahçede eski kuyu evin avlusu vs... resimle , etraflı resim ekle taşın olduğu yeri çevreyi . ayrıca o bahçede sürekli kuruyan bir ağaç var mı , incir ağacı var mı ?

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tasin altina bakilirsa enazindan merakinizda giderilmis olur. Tas agaca sirtinizi verince guney cephesindemi kaliyor. Kesilen agaci hatirliyorsaniz normalin disinda yamukmuydu govdesi yada civi varmiydi varsa hangi yondeydi, dutsa hangi renkten meyvesi vardi v.s bulundugunuz yer ermeni yerleskesiyse orulu duvarin ust tarafindada mezar odalari olabilir tabi bu sonraki is once agaclari gozden gecirmek lazim. Selametle kal

Yavuzbekel

Yeni Üye
ceviz ağacına sırtımı veince kaya güneyde kalıyo evet ağacı hatırlıyorum yeni kestik üzerinde civi yoktu etrafta kuyu yok ama komsumuzun evinde var bizim mahalle eski ermeni mahallesi evet evimizin içini restoree ettik ocak vss vardı giriş kanatlı kapıydı kapıda el şeklinde tokmak var

Yavuzbekel

Yeni Üye
ceviz ağacına sırtımı veince kaya güneyde kalıyo evet ağacı hatırlıyorum yeni kestik üzerinde civi yoktu etrafta kuyu yok ama komsumuzun evinde var bizim mahalle eski ermeni mahallesi evet evimizin içini restoree ettik ocak vss vardı giriş kanatlı kapıydı kapıda el şeklinde tokmak var

Yavuzbekel

Yeni Üye
bahcede 4-5 kademe şeklinde örülü duvar var incir ağacı var ama yaslı değil dut agacı var yan yatmış ama hala meyve veriyo

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tasi kaldirmadan once guzelce temizleyip resimleye bilirmisiniz. Ayrica guney tarafinda olmasi iyi, bir degerlisi varsada fazla derinde olmaz kapak tasin altinda olmali, 7 metreye kadar o yonde incelemenizde fayda var. Selametle kal

Yavuzbekel

Yeni Üye
Cubuklarla bakmak istiyorum ama hangisini öneririsiniz gümüşnü princmi bakırmı alüminyummu

Yavuzbekel

Yeni Üye
Pek üzerinde şekil felan yok baktımda yani bildiğimiz taş kazmanın izleri gözükenlerde onun haricinde bişey yok bugün yine bir pipo buldum toprak arada yumusuyo onun sebebi nedir