Fikir konusunda bana önerilerinizi sunun lütfen

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cep telefonundan ince detayı göremiyorum artık. PC den baksam daha net olabilirdi.
Neticede işçilik olsada illa tespit gerekecek.
Değerli bir yer.oldugunu düşünmüyorum. Bu tür yerler herzaman yorucu olur.

Her zaman beklerim kardasim.
Hala Konya'dayim.😁
Atamadım kendimi sole bir deniz kenarına.
İnşallah gönlünüze göre bir yere yerleşirsiniz ustam. Kısmetse ben de iki sene falan sonra silifke tarafın da bir köy düşünüyorum.

miranhan

Yeni Üye
Arkadaşım Merhaba
O oymalar Lapya yani doğal.

Diyelim ki lapya olmasın sunak kabul edelim.
Sunaksa mezarı bulmanız lazım.
Bunun içinde cihaz veya çubuk desteği almanız gerekir. Boşluğu bulmanız gerekecek.

Yani önce tespit sonra da işlem safhası başlamalı. Bu iş ihtimale göre olmaz. Net tespit gerekir. Buradaki fotoğraflara bakarak giriş buradan diyebilecek bir üstada denk gelir misiniz? Nasip diyelim.

miranhan

Yeni Üye
Ustam ben de sizin gibi ilk fotoğraflar da lapya olduğunu düşünmüştüm önde ki kayalar da ki oyuklar için ama arka da ki anakayayı inceleyince acaba mı dedim bir de siz göz atın, belki gözünüzden kaçmış olabilir veya ben yanılıyorumdur. Arka da ki anakayanın sol altında sunak ve akıntısı var ve kayanın ön yüzü simetrik bir şekil de sanki kapı girişinin üst kemer kısmı gibi şekillendirilmiş veya şekil almış! Sizin yorumunuzu merak ediyorum. Size zahmet inceleyip cevap verebilirseniz çok memnun olurum. Sonuçta yanlıştan dönmek yanlış yol da ilerlemekten iyidir.
Ha bu ara da bana hâla bir bisküvi sözünüz var demiyeyim ama davetiniz var dı. Allah cc. Nasip eder İnşallah.
Ekli dosyayı görüntüle 308756
Bak bu videodan durdurulmus ve ekran goruntusu alinmis oldugu halde yani goruntu kalitesi dustugunde anlamissiniz olayi.video olarak izlediginizde daha anlasilir oluyor. Ordan asagi kanal gidiyor ve altta olaylar dahada baskalasiyor.

miranhan

Yeni Üye
Sizden önce birileri buraları yoklamış gibi Murç olan yerin altı yırtılmış Point varsa yine içine tut
Hayir hic bi sekilde yoklama vs yok kirilma veya baska izler yok ayni şekil duruyor ana kayadan farkli kucuk kucuk oyuklar acilip icine saklanmis snra harç ile kapatilmis cok yakindan bakinca anlasiliyor

miranhan

Yeni Üye
Ucgen icinde cizdi
Cep telefonundan ince detayı göremiyorum artık. PC den baksam daha net olabilirdi.
Neticede işçilik olsada illa tespit gerekecek.
Değerli bir yer.oldugunu düşünmüyorum. Bu tür yerler herzaman yorucu olur.

Her zaman beklerim kardasim.
Hala Konya'dayim.😁
Atamadım kendimi sole bir deniz kenarına.
Ucgen ile gosterdigin yerden dil şeklinde yeşil siyah noktali (ilk fotografta yukarda paylastigim)
Taş cikti yani guzel yere deginmissin ok ile isaret ettigin yerde bnde dusunuyorm evet ama bu sirali uc dikili taşin sonradan koyuldugu aşikar yani .
Yuvarlak icine aldigin yer ise burasi

Ekli dosyalar

miranhan

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 308760

sırasıyla çıkarılmalı. Amma daha devam etmez bu konu. arkdaş net bir yerde ve telefonunu paylaşmış. bu nasıl bir deli cesaretidir. :)
Haliyle sirasiyla olur alttan yukari olmaz 😄 tlfn numarami paylasmamin nedeni sizin merakiniz olabilir ve bu videoyu yabanci bi siteden buldum size atmak istedim videoyu ceken ben degilim oralara gitmedim etmedim 😆. Nolabilir ki tlfn numarasiyla 🤔😀

Karabulut

Operatör
Ucgen icinde cizdi

Ucgen ile gosterdigin yerden dil şeklinde yeşil siyah noktali (ilk fotografta yukarda paylastigim)
Taş cikti yani guzel yere deginmissin ok ile isaret ettigin yerde bnde dusunuyorm evet ama bu sirali uc dikili taşin sonradan koyuldugu aşikar yani .
Yuvarlak icine aldigin yer ise burasi
Kenardan bakılınca yapıştırma gibi duruyor Üçgenin üstündeki kayayıda yoklamayı unutmayın

miranhan

Yeni Üye
Kenardan bakılınca yapıştırma gibi duruyor Üçgenin üstündeki kayayıda yoklamayı unutmayın
Evet ana kayadan cok farkli şekilde oyularak yapilmis. Yani bunun dogal olma ihtimalini soylediler fogoraf gozunuzde canlanmiyor. Video olarak cekildigi icin

miranhan

Yeni Üye
Bu taş ise ana kayanin yani o iki goz izinin yaninda yerde kare duz kalinligi 15 cm laptop gibi bir taş yani kalkmiyor koselerini cikmayacak sekilde sabitlemisler saga sola oynuyor az kalkiyor lakin cikmiyor gbi 😀 aslan mi ayi mi nedir bu acaba. Taşa duz bak. Ve yakinlastirsiginda sag ustte kosede bu yapilmis.

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
Bu taş ise ana kayanin yani o iki goz izinin yaninda yerde kare duz kalinligi 15 cm laptop gibi bir taş yani kalkmiyor koselerini cikmayacak sekilde sabitlemisler saga sola oynuyor az kalkiyor lakin cikmiyor gbi 😀 aslan mi ayi mi nedir bu acaba. Taşa duz bak. Ve yakinlastirsiginda sag ustte kosede bu yapilmis.
Arkadaşım Merhaba
Benim lapya dediklerim bunlar.
Bunlarla vakit kaybetme derim.
Kolay Gelsin.

Vikvik.

Member
Haliyle sirasiyla olur alttan yukari olmaz 😄 tlfn numarami paylasmamin nedeni sizin merakiniz olabilir ve bu videoyu yabanci bi siteden buldum size atmak istedim videoyu ceken ben degilim oralara gitmedim etmedim 😆. Nolabilir ki tlfn numarasiyla 🤔😀
o yeşil taşın çıktığını söylediğiniz yerden devam etmeyin zira o kayalar üzerinize yıkılabilir.