fikir paylaşımı

Osmanosman

Yeni Üye
yıgma tepe tepenin zirvesinden yaklaşık 30 mt 6 oda
yol seviyesinden ceviz agacı dibinden baslayan 10 metrede tunel başlangıçı ve deri icinde hediyesi tespit edildi
yer tapulu arazi sahibi ile birlikte bakıldı

sıkıntılar derinlik ve icerisi su ile dolu tunele girsek yaklasık 5 metre egimli odalara tuneli bosaltsak odalar sıkıtılı odalarıda boşatsak eski dere yatağı ve yer altında su hareketleri var odalara dolma yerini tespit edemiyoruz

fikir paylaşırsanız sevinirim

omerolmaz

Bilgili Üye
dalğıç pompa ile suyu çekebilirsiniz ama zeminin ıslak olması odaları açarken gazdan sakınmanızı zorlaştıracaktır o sebeple kesinlikle gaz maskesi kullanın yada zeminin kurumasını bekleyin daha sonra oda açma girişiminde bulunun

akyol

Bilgili Üye
odaları ve tüneli ne ile tespit ettiniz ayrıca deri içinde malzeme diyorsunuz bunu nasıl anladınız?

Osmanosman

Yeni Üye
2 farklı makina kullanıldı 1 tanesi deri kemik pırlanta zumrüt kursun mermer has ve işlenmiş altın ayrımı yapabiliyor goruntulu makina suyu ve derinliği net cıkarttı

akyol

Bilgili Üye
bu şekilde bir makine olaçağını zannetmiyorum dediğiniz gibi bir makina içat edildiyse diyecek sözüm yok dostum ama bilgin olsun böyle kişiler çıkar peşindedir

Osmanosman

Yeni Üye
Makinayi kendim kullandim lahiti mermerden yapildigini koselerinde kursun oldugunu odanin duvarlari tuhla olduguna kadar cikartiyor makina

Jookerturk

Bilgili Üye
​makinayı bende merak ettim doğrusu.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
O makinadan bende isterim bir tane...su tuzaklama sistemi vardir buyuk ihtimal acacaginiz yerin..tunel bile tuzaklidir.zor iş tuzaklama sistemini devre disi birakmadan burda islem yapmak zor olur.benim dusuncem burda is makinasiz ozelliklede tam techizatli ekipman olmadan isiniz zor..bunlari iyi dusunup analiz edip ona gore hareket edin tedbirli olmak can guvenligi icin onlem almak ilk yapacaginiz sey olmali bu meslekte

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
30 metrede 6 odayı su alma ihtimalini hesaplamadan yapan eski zaman mühendisinin ben ...
pek mantıklı gelmedi ama bak bende merak ettim şu cihazı
:20:

hayrını_gor

Member
yıgma tepe tepenin zirvesinden yaklaşık 30 mt 6 oda
yol seviyesinden ceviz agacı dibinden baslayan 10 metrede tunel başlangıçı ve deri icinde hediyesi tespit edildi
yer tapulu arazi sahibi ile birlikte bakıldı

sıkıntılar derinlik ve icerisi su ile dolu tunele girsek yaklasık 5 metre egimli odalara tuneli bosaltsak odalar sıkıtılı odalarıda boşatsak eski dere yatağı ve yer altında su hareketleri var odalara dolma yerini tespit edemiyoruz

fikir paylaşırsanız sevinirim
Birazda yazim kurallarina ve noktalama işaretlerine dikkat etsek ne güzel olurdu.yazdiklarimizi yayinlamadan önce bir kere daha okuyup yanlisliklari duzelttikten sonra paylaşsak olmaz mi? (Beni bagislayin, sizleri kirmak icin yazmadim.)