Fikri olan ?

Gri

Aktif Üye
Degerli ustalar bifikir verin haçın ustunde hz isa var galiba buna pas cozucumu sıkalım zararı olurmu digerleri nedir bibakarmısınız muzeye versek bize sıkıntı yapmazlar deyilmi yetkililer

timur964

konularim
orjinalinde var zaten @OsiriS usta vardır eklesin konuya

Son düzenleme:

timur964

konularim
kemikleri dağıtmadan kapattın işllahçalışma alanından foto yokmu

Gri

Aktif Üye
Üstad kemikler biraz dagılsada arkadaşlar hepsini biryere gömdüler duada okudular kapattılarda benim aklımda bazı sorular kaldı bu haçın zinciri olması gerekmezmiydi ? Bunun pasını zarar vermeden nasıl çözeriz ustunde bi suret haç felan vargibi ? Bu degerli bişeymidir birazı kırılmış madeni nedir ? Bolgede başka biseyler varmıdır ? izinli kazı yapmaya buyuk çaplı masrafa degermi ?

eski

Editör
eski yerleşim olan yerlerde kırık tuğla parçaları çıkar . bazen toprakla karışık çıkar , kille karışık çıkar.
Daha önce ellenmiş mezarlarda da görülür. 1x2 metre çap 50 cm yükseklikte tuğla üstü taş kapatılmış mezarlar.

Jeosonar1

Yeni Üye
Etikten kastım oydu da neyse. Belki başkaca özel bir nedeni de olabilir diye sormak istedim. Teşekkür ederim cevap için.
Elhamdülillah müslümanız dinimizde din dil ırk ayrımı yoktur.Bizden ne ölüye nede diriye zarar gelir ha zarar veren Allah ıslah etsin onları.Ustam siz kemikleri guzelcr gomun.Bu tip yerde bendede taştan yapı idi meArdi ama.garip ti devam edin.

Sevimlimanyak

Member
Elhamdülillah müslümanız dinimizde din dil ırk ayrımı yoktur.Bizden ne ölüye nede diriye zarar gelir ha zarar veren Allah ıslah etsin onları.Ustam siz kemikleri guzelcr gomun.Bu tip yerde bendede taştan yapı idi meArdi ama.garip ti devam edin.
Hiç değilse Müslüman olmamızın gereğince böyle olduğunu açıklamışsın ki bende etik derken bunu kastetmiştim ve belki başka bir neden vardır diye bilgi almak amacıyla sormak istedim üstad. Ama nedense etik metik gibi bir yorumla karşılaştım. Neticede ben bu işlerde fazlaca tecrübesizim ve buradaki tecrübeli kişilerden bilgi almak için geldim. Konusu ne olursa olsun bilgi edinmek her daim faydalıdır görüşündeyim. Neyse arkadaşın konusunu dağıtmayayım ben en iyisi.

Gri

Aktif Üye
Bayram abi nerdesinnnnnnnn bi fikirver bize ��