geoplaner

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yolcu_37

Member
arkadaşım üstte gerekli açıklamayı yaptım konu şahsi değil yöntemedir uzatmaya da gerek yok sanırım
varsa bir projeniz buyrun elimizden gelen yardımı yapalım
hatta isterseniz garmin cihazımı size göndereyim istediğiniz kadar kullanın geri yollamak kaydıyla

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/552362
usta bi arkadasın gazına gelip garmin marka gps aldım.bu sistemi anlamaya calısıyorum sadece.dediğim gibi ben bu işi sadece merak edecek sekilde yoneldim.bu sistemde zararım kendime olacak sekilde iş ve işlem yaparım.hayalci arkadaslara bi şekilde destek olurum bildiğim programları paylaşarak ama bu konuda asla kimsenin hayaliyle oynamam.zararsa kendime olacak sekilde devam etmek istiyorum.

mayhem

Co Admin
Co Admin
Nereye dokundum:200: sadece nedir bu dedim

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Konu sahibi arkadaşımız. Şöyle Bi giriş yapaymış. iyiymiş.
Yeraltı Görüntüleme Cihazları ile Neler Yapılabilir?. Çeşitleri ve performansları nedir diye.
Yeraltı görüntüleme cihazları, define dedektörleri ve alan tarama cihazlarına göre daha geniş kapsamlı bir tarama yapabilmektedir. Bu cihazlar, değerli maden tespitinin yanında, toprak cinsine göre arama yapabilmekte, boşlukları bulabilmekte ve detaylı bir derinlik ölçümü yapabilmektedir.

Değerli madenleri bulmanın yanında, madenin derinlik mesafesini, konumunu, yeraltındaki doğal özellikler olan katman oluşumlarını, mezar ve mağara boşluklarını, define gibi gömülü nesneleri de tespit edebilen yeraltı görüntüleme cihazları, sonuçları ekranına yansıtarak grafik çıkarabilmektedir. Yeraltı su seviyelerini de algılayabilen yeraltı görüntülemeler, analiz yapılan bölgenin değerlendirmesini 3 boyutlu grafik ile bilgisayar aracılığıyla anlık olarak renkli yapabilmektedir. Böylece bu cihazlarla profesyonel işler yapılabilmektedir.

Yeraltı görüntüleme cihazlarının avantajı

Alan tarama cihazları ve define dedektörlerinden farklı olarak yerin derinlerini inceleyebilen ve ekranına görüntü aktararak net sonuçlara ulaştıran yeraltı görüntüleme cihazlarının bu özellikleri sayesinde hata payları da düşüktür. Kazı yapmadan doğanın zarar görmesine neden olmadan yer altı tespiti yapmada en kullanışlı cihazlar arasında yer almaktadırlar.

yolcu_37

Member
konuyu bi kavrayabilsem giriside ona gore yapıcamda bastan bi olay paylaştım boyle oldu demekki boyle giriş yapsam daha neler olurdu.

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Yolcu usta sürçilihsan ettiysek affola sen merak ettiğini sor dilimiz döndüğünce anlatırız. Haaa prof. Değiliz ama az buçuk. Anlarız. Yanlız..... Bu forumdaki. Lerin. çoğuyla. Bi ekip kursa kurumlar. Bi kazı alanını yada aktif bir müzeyi çekipçevircek kapasitede. insanlar var... Bu sektörde bildiğim tekşey.. Daha hiçbirşey bilmediğimdir... Bol nasipler selametle. Kal

yolcu_37

Member
Ekli dosyayı görüntüle 205020gaza geldim bir tumulus uzerinden sayfada dadas ve nil ustamın yayınladıgı kadar yapabildim.buraya kendi capımızda işlem olacak.bakalım ne olacak.sonucu burada yayınlarım yakın zamanda

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
yolcu_37 gördüğüm kadarıyla maddi anlamda GPS cihazı almaktan başka masrafın yok
bu define işleriyle bu şekilde uğraşmaya devam edersen de cihazın el altında olması gereken elzem malzemelerden birisi
onu masraf olarak saymamak lazım
gün oluyor araziye çıktığımda 50 tane farklı nokta keşfediyorum hangi birisini nereye kaydedeceğim ???
işte burada GPS devreye giriyor hepsini tek tek kaydediyorum eve gelince PC ye aktarıyorum ve genelde Google Earth ta
tıkır tıkır hepsini tek tek görüyorum
ayrıca iz kaydıyla ne kadar sürede ne kadar yol aldığım noktası noktasına kaydediyorum

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
diğer konu GPS ile veri kaydı ve bunu bir takım programlarla işleyip güya zeminaltı tespitlerde bulunmak diyeyim

evvela teknolojik olarak zeminaltından anomali almak mümkün müdür ona değinelim
tabi ki de mümkündür ve çok çeşitli yol ve yöntemleri vardır ama o 168 sayfalık konuda işlendiği gibi değil
konu sahibi arkadaşımız da konu sonunda zaten bu gerçeğin farkına varıp konusunu kapatmış
detayına girmeyeceğim ama o işler bizi hayli hayli aşan masraflı ve devletlerin kullandığı işler
yani zemin altında her türlü tünel mahzen ve oda tespiti mümkündür

yolcu_37

Member
bendeki gps pc ye baglı ustam.o yuzden alanda anladıgım kadar cekip o an pc ye kaydedebiliyorum.en azından aldıgım vatandas ole gosterdi.bu yonden sıkıntım yok.bu arada 100 bin tl lik cihaz alıpta bir sonuca varamayana gore ben gayet zenginim bu konuda :) bendeki cihazda kac metre gidildiği ne kadar alan tarandıgı vs var o yuzden sayısal degerlerde benimde sıkıntı yok.iş bu sistemde surfer denilen programda yazılan degerler nee gore ve nasıl giriliyor bu onemli.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
o 100 bin tl lik cihazları millete kakalayanların öte dünyada yatacak yeri yok zaten
zamanında çok şeyler yazdık bir çok forumda ama onuncu köyden bile kovdular bizi ne yaparsın
biz yine olduğumuz yerde dimdik onurumuzla duruyorken o şahısların adları bile anılmıyor
anılsa da upuzun küfürlerin oluşturduğu cümlelerde kulakları çınlayanları oynuyorlar
neyse
sen konuya girmişsin zaten dön desem olmaz
o 168 sayfalık konuda yöntemin ipuçları mevcut zaten git bakalım nereye varacağı malum
Allah kolaylık versin
@Nil ustamızda konuya dahildi sanırım bildiği kadarıyla yardımcı olacaktır
yanılıyorsam kusuruma bakmasın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...