Georgios Kilisesi ve Anastasias Surları

korkusuzkorkak

Yeni Üye
Anastasias Surları’nın Karadeniz ile birleştiği noktada, denize hakim bir konumda bulunan yapının XI.yüzyıldan kaldığı düşünülmektedir.Günümüzdeki kalıntıların, yapısal özelliklerine bakılarak manastır olabileceği düşünülmektedir. Merkezi planlı ve kubbeli oln yapının tuğla kemerli bir kapısı ve iki yanda birer penceresi mevcuttur.Kilise kaçak kazılar sonucu tahrip olmuştur.
BİLGİ AMAÇLIDIR. ÇATALCANIN ZENGİNLİKLERİ PAPAZLARDA İŞİNİ İYİ BİLİYO :)

BayKuSs

Kader Yakışanı Yaşatsın.
Moderatör
Hayret el değmemiş gibi 🤔

mayhem

Co Admin
Co Admin
Merhaba sivri sinek dolu 🙄 denizi güzel yol boyunca çok uzun bir sur duvarı var kiliseden ziyade yaptigim keşif gözetleme kulesi ormanın içinde tuhaf güzel yerler var fakat okadar yılan çiyan varki girilmiyor budanmasi lazım 😊 bölge çok güzel araştırilamiyor yanlız engel çok fazla . Bu gorsellin olduğu yerin zemin altında odalar mevcut zamanla bir çoğu kapanmış ve ormanın içine doğru giden tüneller var çözmeye kalksan ömrü yetmez bir insanın terk edilen ve bilinmeyen bir bölge yada kimse dokunmak istemiyor . Bu bölgede önemli olan yer ormanın ici sur kısmının iç tarafı dediğim gibi biz giremedik . Bir çok görsel vardı hangi konu yada ne oldu bilemiyorum şuan bulunca denk gelirse eklerim . Daha çok çevre köylerdeki yerler iyidir gezmek için .

xReis

Yeni Üye
Gezemezsin heryer kamera fota kapan ,
Ana caddeden asfaltan ayrıldın yüksek kulelerden kamara ile takiptesin,
5 dakka sonra ekip orda, gece gündüz gözetleme ,uydudan tepiş istersen ,
daha makinayı arabadan çıkarırken indire gandi ,
motorsikletle anca hareket edersin . öncedendi onlar, boş yer kalmadı , devlet her yeri biliyor .
3000 metreden pilakanı alıyor köyde çevirme yapıyor çek sağa diyor .gez gezebilirsen .
köyden traktörle olursa olur .

westsilwer

Member
Mayhem ustanın dediği gibi yapının görünen kısmı ayasofya gibi kubbeli pencereli çatı kubbesi küçükmüş yıkılmış...O görünen kısmın on misli büyüğü toprak altında kaldıgına eminim...Pencereler birbirine çok yakın bitişik olması oranın çatı kubbe oldugunun kanıtı..Ayasofyaya benzemiş biraz kilise olması büyük ihtimal...Erken bizans dönemi sanırım görünen bizans mimarisi

korkusuzkorkak

Yeni Üye
Merhaba sivri sinek dolu 🙄 denizi güzel yol boyunca çok uzun bir sur duvarı var kiliseden ziyade yaptigim keşif gözetleme kulesi ormanın içinde tuhaf güzel yerler var fakat okadar yılan çiyan varki girilmiyor budanmasi lazım 😊 bölge çok güzel araştırilamiyor yanlız engel çok fazla . Bu gorsellin olduğu yerin zemin altında odalar mevcut zamanla bir çoğu kapanmış ve ormanın içine doğru giden tüneller var çözmeye kalksan ömrü yetmez bir insanın terk edilen ve bilinmeyen bir bölge yada kimse dokunmak istemiyor . Bu bölgede önemli olan yer ormanın ici sur kısmının iç tarafı dediğim gibi biz giremedik . Bir çok görsel vardı hangi konu yada ne oldu bilemiyorum şuan bulunca denk gelirse eklerim . Daha çok çevre köylerdeki yerler iyidir gezmek için .
hocam bizim bölgede yok yok yolunuz düşerse buyrun bi gün misafir edelim sizi çiftlikköyündenim ben amaç define aramak değil gelin size büssürü harika yerler göstereyim :)

xReis

Yeni Üye
dediği yer neresi sen neredesin bir kere baksana haritaya .
yakın olsan tamam , ama yakın değilsin ,
ne harika yer varmış bide biz bilelim , beni buyur etsene ben sana çok yakınım ,
20 km deyim her makina var , ne diye 250 km den adam çağrıyorsun,
ama niyet bozuk yabancılara yutturcanya yalanlarını .
bana bak çiflik köyden adam çıktığını hiç duymadım ve görmedim . sen ne iş ,
bu işlereme soyundun , seni ben araştırıcam , foyanıda burda deşifre edicem .
çok yakında ,bekle gör .

korkusuzkorkak

Yeni Üye
dediği yer neresi sen neredesin bir kere baksana haritaya .
yakın olsan tamam , ama yakın değilsin ,
ne harika yer varmış bide biz bilelim , beni buyur etsene ben sana çok yakınım ,
20 km deyim her makina var , ne diye 250 km den adam çağrıyorsun,
ama niyet bozuk yabancılara yutturcanya yalanlarını .
bana bak çiflik köyden adam çıktığını hiç duymadım ve görmedim . sen ne iş ,
bu işlereme soyundun , seni ben araştırıcam , foyanıda burda deşifre edicem .
çok yakında ,bekle gör .
amaç define değil arkadaşlık muhabbet okuduklarımı düzgün oku bu bir ikincisi adam falan görmemişsin ya sana adamlık göstermek gerekiyor gel bakalım seni davet ediyorum köye adamlık neymiş sana bi öğreteyim ben

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tartışmayın çay için 😊 yenicifligin tam ortasında kiliseden dönme cami varmı bir köye gittim fakat ismi aklıma gelmedi Kubbede Kartal ve canı çalınan hemde imam götürmüş malzemeleri 😊