Gezinti ustalar.

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
Zemin altında kaya oyma mezarların bolca olduğu bir alandasınız. Boşluk bakılarak bulunabilir. Ama bu zamana kadar, olanlar zaten açılmıştır. rastgele

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Şayet hepsi tek bir alan ise gerçekten çok büyük bir nekropol alanı . Ve açılmışlar açılmamışlar ın olduğu bir alan. Görüntülere göre daha açılmayan lar mevcut. Ustalarımızın dediği gibi boşluk aldığınız yerleri değrlendiriniz.

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Temucinhan3

Selaymun aleyküm sevgili ustam. Şayet net hatırlyor iseniz bu mezarlar bu kare içindeki işaretin hangi ok yönünde kalıyor ve o yön hangi yöndür Güney mi batımı kuzeymi doğumu . Size sormamın bir nedeni bir şeyi gün ışığına çıkarmak içindir. Ve mezarların yakınında yada biraz uzağında eski bir kalemi var.. Bir sistemin parçaları için sordum bunu size cevaplandırır iseniz memnun olurum. Bazı şeylerde aydınlanmış olur ve bizde bir çok kişiyi daha net aydınlatabiliriz. Çünki Arazide çok sık karşılaştığım ve yanında hep aynı şeyler olan faktörler var. Yani pazılı tam anlamı ile yerine bu işaret getirebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 298636

Temucinhan39

Member
Temucinhan3

Selaymun aleyküm sevgili ustam. Şayet net hatırlyor iseniz bu mezarlar bu kare içindeki işaretin hangi ok yönünde kalıyor ve o yön hangi yöndür Güney mi batımı kuzeymi doğumu . Size sormamın bir nedeni bir şeyi gün ışığına çıkarmak içindir. Ve mezarların yakınında yada biraz uzağında eski bir kalemi var.. Bir sistemin parçaları için sordum bunu size cevaplandırır iseniz memnun olurum. Bazı şeylerde aydınlanmış olur ve bizde bir çok kişiyi daha net aydınlatabiliriz. Çünki Arazide çok sık karşılaştığım ve yanında hep aynı şeyler olan faktörler var. Yani pazılı tam anlamı ile yerine bu işaret getirebilir.

Ekli dosyayı görüntüle 298636
Mezar bölgesi Kuzey bölge ustam.
Bir kale yok ustam şayet su deposunun altının kilise olduğu söyleniliyor ne kadar doğru bilemem.
3. Fotoğrafı çektiğim yerlerde bir inden girip o tepeye gidiliyormuş eskiler anlatır şimdi ise girişi ve tepeden çıkış yeri bilinmiyor

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Mezar bölgesi Kuzey bölge ustam.
Bir kale yok ustam şayet su deposunun altının kilise olduğu söyleniliyor ne kadar doğru bilemem.
3. Fotoğrafı çektiğim yerlerde bir inden girip o tepeye gidiliyormuş eskiler anlatır şimdi ise girişi ve tepeden çıkış yeri bilinmiyor
Çok teşeşkkür ederim sevgili ustam. Bir kez daha anlaşılıyorki istisnalar kaideleri bozmuyor. Ve yönler de şıp diye oturuyor. Bende yönlerin tam dediğiniz şekilde olacağını tahmin ediyor idim. bu tür şeylerin onlarcasını gördüm hep aynı sistemdedir. Güney cephe yonlü işaretler ve kuzey bölge mezarlar bu kuzey batı kuzey doğu olabilir . yada tam kuzey birde ilave yapayım sizinkisini bilmiyorum çoğunun güney yönünde bir akarsuyu olur tabiki bazı istisnai durumlar hariç . arazi bu sisteme el vermiyor ise o vakit sistemde değişkenlik olur. Amma işin özü budur. Evet bir kale yok demişsiniz olabilir fakat bu kadar geniş bir nekropolün etrafında illaki eski bir toplumun yaşadığı bir yer mutlaka vardır. Bu resimdeki yer nedir resimden yaklaşınca piksel dağılıyor ne olduğunu anlayamıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 298646

Temucinhan39

Member
Orası bir su deposu ustam
Oranın altında bir kilise var deniliyor.
Çektiğim yerden o tepeye tünel gidiyor ancak şu zamanda tüneli bulamadık in'lerin birinden gidiliyor der büyükler.