Giriş hakkında bilgi

Tuna58

Member
Burada yaşayan insanlar göçetmek zorunda kalmışlar. Hayırlısı bakalım makina ile boşluk bulduğumuz yerlerde uğraşacağız yani kısacası

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Burada yaşayan insanlar göçetmek zorunda kalmışlar. Hayırlısı bakalım makina ile boşluk bulduğumuz yerlerde uğraşacağız yani kısacası
Aynen...
İşaret var ok peki gerisi varmı? veya kalmışmıdır tüm bu sorulara cvp cihaz argesindedir.

Cann

Editör
Kendisinde ve yanındaki kayalar da metal boşluk testi yapın oyma nın zemine de

Tuna58

Member
Tamam hocam. 2 güne oradayım inşallah. O zaman yapıp sizi de bilgilendiririm. Isaretlerden bir yere yoğunlaşmamız gerekir mi peki

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Tuna58

Kare içindeki zeminde yumruk gibi biraz daha büyük ve küçük kaya parçaları varmı mıcır diye adlandırdığımız cinsten. Düşününki oraya bir oda oydular ne kadar mıcır çkabileceğini az çok hesaplayabilirsiniz illaki ip ucu bırakır. İkinci resimdeki ok ile gösterdiğim kanalmı ve çember içindeki oyuk hılti oyuğumu yoksa başak bir şeymi. Geçen bende bu tür bir mihrapla uğraştım. En nihayetinde mihrabın güneye bakan yönünde 150 200 metre uzağında dereye yakın üç katlı bir mezarın açıldığını duydum. Yani mezar illaki burada olacak diye bir şey yok. Ha tabiki burada da olabilir. Böyle değerli mezarlar hep akarsuya yakın oluyorlar. Sizde varmı böyle bir durum yada bu mirabın baktığı yöndeki tümbeler olur taş yığma olur bu gibi şeyler aramak da lazım.Mihrabıb olduğu kaya güzel traşlanmış size buradaki noktada mıcırlar yardım edecektirlerEkli dosyayı görüntüle 263351Ekli dosyayı görüntüle 263352

Tuna58

Member
Tuna58

Kare içindeki zeminde yumruk gibi biraz daha büyük ve küçük kaya parçaları varmı mıcır diye adlandırdığımız cinsten. Düşününki oraya bir oda oydular ne kadar mıcır çkabileceğini az çok hesaplayabilirsiniz illaki ip ucu bırakır. İkinci resimdeki ok ile gösterdiğim kanalmı ve çember içindeki oyuk hılti oyuğumu yoksa başak bir şeymi. Geçen bende bu tür bir mihrapla uğraştım. En nihayetinde mihrabın güneye bakan yönünde 150 200 metre uzağında dereye yakın üç katlı bir mezarın açıldığını duydum. Yani mezar illaki burada olacak diye bir şey yok. Ha tabiki burada da olabilir. Böyle değerli mezarlar hep akarsuya yakın oluyorlar. Sizde varmı böyle bir durum yada bu mirabın baktığı yöndeki tümbeler olur taş yığma olur bu gibi şeyler aramak da lazım.Mihrabıb olduğu kaya güzel traşlanmış size buradaki noktada mıcırlar yardım edecektirlerEkli dosyayı görüntüle 263351Ekli dosyayı görüntüle 263352

Tuna58

Member
200m ilerisinde falan dere var ve karşıda kayalık ama bu kadar değil. Mıcır yerde işaretlediğin yerde var hocam.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hoş ve işlem görmüş bir yer :)
Oradaki odacığa mihrap dememiz mi gerek çözemedim, hemen bize göre odacığın yakınen sağ alt kısımda kapama vermiş olabilirlermi şüphe uyandır dı?

The Thing

C*
Süper Moderatör
Ayrıca konu başlığından ACİL ibaresi kaldırıldı değerli konu sahibi.

Tuna58

Member
Içimizden dolayı tesk. Ederim. Nişan ve şapel dediler hocam. 70 e 50cm falan ebatlarında tahminen. Valla bizde her yerden şüpheleniyoruz hocam. Gittiğimiz zaman ger yere makina tutacağız ama aslına bakarsanız makinaya da tam güven olmuyor ki.