Girişi Bulabilirmiyiz....

Esteban74

Editör
Patika yolu takip edersen iki kaya arasindan harmana geciyor olabilirmi, hic dikkatini cektimi kardesim.
ustam, bir kroki hazırlamaya çalıştım.
Altta görünen ince kahverengi çizgi dağın sınırı , mavi dere , siyah patikalar, ? işareti koyduğum yerden sonra patikayı hatırlayamıyorum. , koyu kahverengi geniş yol.
Söylediğiniz kayalar yerle bir, yani toprağın içindeyse ve sadece yanından geçerken görünüyorsa evet var. Ayrıca dağ kenarında 300-400 metre aralıkla 2 tane daha harman var. toplam 3 harman var.
remus ve remulusu emziren kurt dağda ve büyük bir alan. tabi doğa olaylarından dolayı çok zarar görmüş. kurt uzak mesafeden güneye yakın güneydoğudan görünüyor. remus ve remulustan ise sadece 1 tanesi harmandan görünüyor.
konuyla alakası olabilir diye belirttim.
Saygılarımla

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam, bir kroki hazırlamaya çalıştım.
Altta görünen ince kahverengi çizgi dağın sınırı , mavi dere , siyah patikalar, ? işareti koyduğum yerden sonra patikayı hatırlayamıyorum. , koyu kahverengi geniş yol.
Söylediğiniz kayalar yerle bir, yani toprağın içindeyse ve sadece yanından geçerken görünüyorsa evet var. Ayrıca dağ kenarında 300-400 metre aralıkla 2 tane daha harman var. toplam 3 harman var.
remus ve remulusu emziren kurt dağda ve büyük bir alan. tabi doğa olaylarından dolayı çok zarar görmüş. kurt uzak mesafeden güneye yakın güneydoğudan görünüyor. remus ve remulustan ise sadece 1 tanesi harmandan görünüyor.
konuyla alakası olabilir diye belirttim.
Saygılarımla
Oncelikle sunu soyleyeyim kardesim. Yeriniz bircok bu isle ugrasan kardeslerimizin eline gecemeyecek kadar guzel biryer. Cizimine gelince, tavugun bircok cozumu vardir ve geneli sistem uzerinedir, fakat bazi noktalari arazide cozmek gerekir. Sunu soyeyim sana iki kaya arasindan gecerken kayalarda bir kararti dikkatinizi cektimi. Ayrica ayni patikadan harmana girdiginizde kuyularin disinda harmanda bir vey birkac isareti olmayan, belki birkac kisinin kaldirabilecegi buyuklukte kaya veya kayalar dikkatinizi cektimi.

Esteban74

Editör
Oncelikle sunu soyleyeyim kardesim. Yeriniz bircok bu isle ugrasan kardeslerimizin eline gecemeyecek kadar guzel biryer. Cizimine gelince, tavugun bircok cozumu vardir ve geneli sistem uzerinedir, fakat bazi noktalari arazide cozmek gerekir. Sunu soyeyim sana iki kaya arasindan gecerken kayalarda bir kararti dikkatinizi cektimi. Ayrica ayni patikadan harmana girdiginizde kuyularin disinda harmanda bir vey birkac isareti olmayan, belki birkac kisinin kaldirabilecegi buyuklukte kaya veya kayalar dikkatinizi cektimi.
Sayın ustam, öncelikle bende şunu söylemek isterim, yerim güzel ama yerimin güzelliği bilgi olmadan birşey ifade etmiyor. Siz sistemi biliyorsunuz , bende bölgeyi biliyorum. İnşallah el ele verelim ve bu sistemi çözelim. Siz daha iyi bilirsiniz , burdaki sistem ve işaretler sadece burasıyla bitmiyor. Varda var ne ararsak var.
Öncelikle eksik kalan bir bilgi var onu da yazayım. Mezarlığın güneydoğusunda bir kuyu daha var ve ordan bir kuru dere başlar ve bu iki kayanın sağından devam eder. Bu harmanın hemen yakınından köy evleri ve köy başlar. Bu arada bu harmanı geçtikten sonra dağın içinde vadide terkedilmiş bir köy varmış. Bu köyü ben dahi bilmiyorum yani ıssız biryerdeymiş.
Kayalardan üzerinde karartı olan varmı tam hatırlamıyorum ama birisi dikkatimi çok çekiyordu. Kayanın üzerinde tümsek gibi bir yer vardı. Harmanda dikkatimi çeken kaya veya kayalar yok. Dikkatimi çeken iki unsur var. Birincisi; Tek bir ahlat ağacı var . ikincisi ise dikdörtgen ve kare çöküntüler var, ben bunların halk mezarları olduğunu düşünüyorum ama siz daha doğrusunu bilirsiniz.
Tavuk işaretine gelince ,; bendeki işaretleri hatırlıyorsunuzdur. İki tavuk var , 1.si kaya tamamen tavuk 2.si kaplumbağanın üstünde çizilmiş tavuk. 1 kaplumbağa daha var oda açık mağaranın önündeki düzlükte. Ayrıca iki tane Aslan var. 1.si tavuk kayanın ön tarafında domuzlara bakan aslan başı , 2.si ise kaplumbağanın üstünde çizili tavuk olan kayanın arkasındaki dayalı kayada, ayakta aslan var. aslan başının baktığı çift domuzların baktığı istikamettede domuz başı üzerinde iki yavru domuz var.
Evet Ustam , haydi hayırlısı diyelim ve bu işin içinden çıkalım. Söz sizde...
teşekkür ederim
Saygılarımla...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sistemin hepsini biliyorum dersem yalan olur kardesim, cok teferruatli bir is. Iki kaya arasindan harmana girdiginiz harmanligin cevresi orulumuydu veya kuyularin ici bolgenin kayalariylami orulu dikkat ettinizmi. Size verdigim iki kayayi iyi inceleyip onagore hareket etmende suan icin fayda var. Bir yere yogunlasman daha saglikli olur. Bunuda merakimdan soruyorum. Derede selale varmiydi ve yine derede belki birazdaha ust tarafta acik magara dikkatinizi cektimi, on tarafi belki biraz duzlukte olabilir. Selametle kal kardesim.

Esteban74

Editör
Sistemin hepsini biliyorum dersem yalan olur kardesim, cok teferruatli bir is. Iki kaya arasindan harmana girdiginiz harmanligin cevresi orulumuydu veya kuyularin ici bolgenin kayalariylami orulu dikkat ettinizmi. Size verdigim iki kayayi iyi inceleyip onagore hareket etmende suan icin fayda var. Bir yere yogunlasman daha saglikli olur. Bunuda merakimdan soruyorum. Derede selale varmiydi ve yine derede belki birazdaha ust tarafta acik magara dikkatinizi cektimi, on tarafi belki biraz duzlukte olabilir. Selametle kal kardesim.
Harmanlığın çevresi örülü değil ustam. Derede aççık mağara ve şelale yok ama şarlak vardı.
Bir yere yoğunlaşmam gerek ve been bu yeri U yapan yer olarak düşünüyorum. Bu arada tabiki harmandaki lişmeleri sizlerle paylaşacağım.
Bu yerlerdeki işleri yapamayacak olursam, aklımda bir yer var . Sizlrin katkılarıyla oraya ddevam etmek isterim. orda da kartal yılan aslan boğa geyik gibi figürler var.
Saygılarımla ve Selametle

Esteban74

Editör
jeolog Ustam kaya yapısı için fikrinizi öğrenebilirmiyim...
Saygılarımla

deli firat

DOĞACI
Kardeş U nun daraldıgı yerden gecerken yere parallel olan karşılıklı iki kaya olacak onları iyi araştırmanı öneriyorum selametlen

mamostedijvar

MAMOSTE
Moderatör
Kardeşim yer güzel fakat imkanlarin nekadar neler yapabilirsin. Burasi ağir işçilik isteyen korunakli bir yer . Gündüz çalişmamani öneririm şayet iş makinasina müsait bir yerdeğil ise uğraşma sen açamasin . Selametle.

Nihat k

Aktif Üye
Nihat k ustam bir yorumda sizden rica edebilirmiyim.
Saygılarımla
Selamun Aleykum Öncelikle konuyu baştan sona inceledim Ustalar fikirlerini söylemiş bak kardeşim bu sayfada yeri gelmiş herkesin doğal dediği yere inatla doğal degil demişimdir sebebi ise detayları ayrıntıları sanatı asla kaçirmam yerin kafama yatmadı bir şey görsem inan hiç üşenmem ışaretlerim giriş falan arama burda doğal demiyorum yalnız giriş yada ugrasilacak bir nokta da göremiyorum ıçime sinmedi elde ki fotoğraflardan beni dinlersen dereden falan bahsetmişin tavuktan falan bahsetmişin onları fotograflandir oralara bakalim olmazmi kardeşim Allah'a emanet

Son düzenleme:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu tür yerlerde genelde kayalarda işaretler bulunur eğer mezarı varsa yerini tesbit etmesi kolay olur ama patikada yürürken kayalıkları iyi analiz etmek kapak olabileceği ile ilgili.