Golden King Dpr

Veyis

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 100376
Selamün Aleyküm. Aranızda yeniyim ve tecrübesizim. Dedektör bilgim hiç yok. Kısa bir süreden beri yürüttüğüm dedektör araştırmasında Golden King almaya karar verdim. Aranızda bu dedektörü kullanan veya kullanan tanıdığı olan varsa bir yorumda bulunabilir mi? Bütçeme uygun olarak DPR modelini tercih ettim. Almayı düşünüyorum. Saygılar, sevgiler.​

D

deniz_efe

Misafir
Selamün Aleyküm. Aranızda yeniyim ve tecrübesizim. Dedektör bilgim hiç yok. Kısa bir süreden beri yürüttüğüm dedektör araştırmasında Golden King almaya karar verdim. Aranızda bu dedektörü kullanan veya kullanan tanıdığı olan varsa bir yorumda bulunabilir mi? Bütçeme uygun olarak DPR modelini tercih ettim. Almayı düşünüyorum. Saygılar, sevgiler
.​
Aleyküm selam hoş geldiniz.
Bu cihazın piyasada kullananı çoktur.
Ben bunun kardeşi 106 yı kullandım ve randıman alamadım.
Bunun hakkında da kullanıcıları yorum yapacaklardır.
Fiyatı nedir sorması ayıp ?

Veyis

Yeni Üye
Teşekkürler. Ortalama 7.000 TL. Satan firmalara göre farklılık gösterebilir.

wtrk

Engellendi
Bende var bu cihaz, şuan depoda duruyor, sıfır aldım ve 3-5 kez araziye çıktım.
Konuyla ilgili 2 yıl önceki yorumlarıma bakarsan deneyip sonrasında yorum yapacağımı belirtmiştim.
Benim bulunduğum arazide mineral çok olduğu için ota bile ötüyor. Zaten VLF cihaz derinlik filan hikaye. 7 metre derinlik filan abartıdan başka birşey değil. Ha bu demek deilki cihaz kötü, belki ben kullanamamısta olabilirim, ilk kez elimize cihaz almıştk çünkü ve nasıl kullanıldığını bilmiyorduk, kullanma klavuzuna göre verim alamadık.
İllaki alacağım dersen sana yarı fiyatına vereyim, tüm seti. :)

MendereS

Bilgili Üye
benim kullandığım cihazdır; kullanımı biraz zahmetlidir büyük başlık düz arazi ister, toprak ayarıda zahmetlidir dikkat ister, tüm bunları yaptınmı fiyatının üzerinde işler çıkaran nadir markalardan biridir. mesela arabanın bagajında tek cihazlık yer var, minelab 5000 yada golden king hangisiyle yola çıkacaksın deseler, minelab 17 bin golden 7 bin olmasına rağmen kesinlikle düşünürüm. bunu diğer markalardan farklı kılan boşluk bulması; bu defineciler için olması gereken bir özellik.

wtrk

Engellendi
benim kullandığım cihazdır; kullanımı biraz zahmetlidir büyük başlık düz arazi ister, toprak ayarıda zahmetlidir dikkat ister, tüm bunları yaptınmı fiyatının üzerinde işler çıkaran nadir markalardan biridir. mesela arabanın bagajında tek cihazlık yer var, minelab 5000 yada golden king hangisiyle yola çıkacaksın deseler, minelab 17 bin golden 7 bin olmasına rağmen kesinlikle düşünürüm. bunu diğer markalardan farklı kılan boşluk bulması; bu defineciler için olması gereken bir özellik.
Hangi başlıkla kullandığında boşlukta verimli Menderes usta..
Bizim arazide aşağıda göreceğin kefen dediğimiz bitki çokca mevcut.
Buna istisnasız altın sinyali veriyor..

Veyis

Yeni Üye
MendereS hocama ve diğer kardeşlerime teşekkür ederim. MendereS Hocam pek çok makaleni okudum. Sizce detektör en verimli cihaz bu mudur yoksa yol göstereceğiniz farklı cihazlar var mı? Detektör araştırmalarım da genelde derinlik yeteneğini ön plana alarak bakıyorum.

Son düzenleme:

MendereS

Bilgili Üye
Hangi başlıkla kullandığında boşlukta verimli Menderes usta..
Bizim arazide aşağıda göreceğin kefen dediğimiz bitki çokca mevcut.
Buna istisnasız altın sinyali veriyor..

büyük başlıkta verimli.

bunlar derin arama dedektörü tıpkı diğerleri gibi çok defa yanlış kazı yapmanıza neden olabilir, aldığınız tüm sinyalleri dikkate almayın değerli moduna dikkat eğer %90 üzeri değilse pas geçersin.

esas önemlisi bu cihazı kullanırken toprak ayarını zeminden 1 karış yukarıda yaptıysan aramada aynı devam edeceksiz, zeminden 2 karış kaldırarak aramaya çalışırsan bu hatadır yada zemine yapıştırarak fark etmez. düz zemin ister demendeni nedende budur tabi ben hep büyük başlık için yazıyorum küçük başlık hem derine inmez hemde çok fazla hassas değildir.

wtrk

Engellendi
büyük başlıkta verimli.

bunlar derin arama dedektörü tıpkı diğerleri gibi çok defa yanlış kazı yapmanıza neden olabilir, aldığınız tüm sinyalleri dikkate almayın değerli moduna dikkat eğer %90 üzeri değilse pas geçersin.

esas önemlisi bu cihazı kullanırken toprak ayarını zeminden 1 karış yukarıda yaptıysan aramada aynı devam edeceksiz, zeminden 2 karış kaldırarak aramaya çalışırsan bu hatadır yada zemine yapıştırarak fark etmez. düz zemin ister demendeni nedende budur tabi ben hep büyük başlık için yazıyorum küçük başlık hem derine inmez hemde çok fazla hassas değildir.
Bu arazide dediğim gibi ustam verim alamadık. Biz büyük başlığı hiç kullanmadık, küçük başlıklarla birşeyler baktık..

MendereS

Bilgili Üye
MendereS hocama ve diğer kardeşlerime teşekkür ederim. MendereS Hocam pek çok makaleni okudum. Sizce detektör en verimli cihaz bu mudur yoksa yol göstereceğiniz farklı cihazlar var mı? Detektör araştırmalarım da genelde derinlik yeteneğini ön plana alarak bakıyorum.
en verimli dedektör şudur diye bir kavram yok ben artık cihazları fiyatları ve yaptıklarına göre değerlendiriyorum. bir cihaz aldım yarın gidip küp dolusu külçeleri yada beşibirlikleri çuvallayıp geleceğim sanmayın, bunu yapabilmek için önce arkeolojik bilgiye ihtiyacınız var, önce işaret sonra yer tespiti en son cihaz ile teyit,

mesela bu cihazın büyük başlığı ile şu anlattığımı yapabilirsin ,, önce işaret sonra çözümü daha sonra mantığa sığar yerler seçilir, dağın burnu, tepe yada çakıl yığını gibi dikkat edilmesi gereken noktalara bu cihazın büyük başlığıyla girer; bana göre en fazla 30 metrekarelik alanı tarar tekrar tekrar görüntü alır eğer olumlu görüntüler varsa dalarsın, özellikle derin arama dedektörleri böyle kullanılır maalesef bizim defineciler alıyor eline dağ taş yürü Allah yürü her aldığı sinyali kaz ondan sonra bulamadım. bu yanlış bunu ancak tek para dedektörleri ile yapılabilir.

sık sık yazdığım bir konuya daha değineyim bir dedektör direk define bulmaz sadece kişinin define bulma şansını arttırır, dedektörü olan bir definecinin define bulma şansı olmayandan daha fazladır bunu bu şekilde kabul etmeliyiz. al eline git kolayca bul olsaydı şimdiye define diye bir şey kalmazdı.

MendereS

Bilgili Üye
Bu arazide dediğim gibi ustam verim alamadık. Biz büyük başlığı hiç kullanmadık, küçük başlıklarla birşeyler baktık..

dediğim gibi önce bilgi birikimi ben o araziye cihaz sokarsan 3 yer bulur en fazla 20 metrekareye düşürür tekrar tekrar görüntü alır kararımı veririm. senin bu işleri bilmen lazım ne zamandır aramızdasın :)