Gördüğüm en görkemli muhteşem ve büyük tümülüs

Storm

Editör

palaks

Aktif Üye
Hocam orasi askeri tatbikat bolgesi, askerler tarafindan yigma yapilmis, uzerindeki kazilmis dediginiz yer tank siperi veya jetlerle hedef olarak bombalanmis. Zamaninda ilerisinde denize girmistik Jandarma 10 dk ya yanimizda bitti, askeri yasak bolge yazisini gorursunuz zaten her yerde.
Değerli kardeşim askeri tatbikat bölgesi buradan yaklaşık 1 km ileride bu tümülüsdür güldürme beni teos antik kenti buraya yaklaşık 15 km ilerde diğer bir tarafı Efes antik kentine gider yaklaşık 40 km ilerde

Samos86

Yeni Üye
Değerli kardeşim askeri tatbikat bölgesi buradan yaklaşık 1 km ileride bu tümülüsdür güldürme beni teos antik kenti buraya yaklaşık 15 km ilerde diğer bir tarafı Efes antik kentine gider yaklaşık 40 km ilerde
evet kardesim bende biliyorum seferihisarda 15 senem gecti, bolgenin ne teosla nede efesle alakasi var, oranin tepesini degil 2 metre kazmak, kuregi vurdugunuzda jandarma yaninizda biter cunku orasi askeriyeye aittir. Her gordugunuz tepeyi tümülüs sanmayin.

palaks

Aktif Üye
evet kardesim bende biliyorum seferihisarda 15 senem gecti, bolgenin ne teosla nede efesle alakasi var, oranin tepesini degil 2 metre kazmak, kuregi vurdugunuzda jandarma yaninizda biter cunku orasi askeriyeye aittir. Her gordugunuz tepeyi tümülüs sanmayin.
Seferihisar bi müzeye git sor acı ama gerçek tümülüs, sitenin ortasında tatbikat yapacak halleri yok askerlerin, etrafı hep villalar yan tarafı plaj yazın dolu cıvıl cıvıl burası, azıcık akıl :)) sen hiç askerlerin siper için tümülüs yaptıklarını gördünmü :))) gerçekten komiksin askerliği yapmadın herhalde rastgele

Turko

Uzman
Çanakkale ise sıkıntı iskender geçerken okşamıştır buraları.