Gören bilen varmı

deli firat

DOĞACI
Güzel işaretler görsel olmuş başka yerlerde aranmalı buralarda birşey yoktur kalmamıştır Etraflıca resim olsa belli olurdu bence :3:
Vay kardeşim nasılsın iyimisin yakın dostum yakın uzakta degil belkide hemen altında bir mahalle var

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
deli firat

Kardeş ilk isaretin diyorki burası Bağdat yolu Kervan yolu.

Yanlış ise şöyle. Teyit eder isen buranın Kervan yolu olduğunu dikili taş ve ağaç olacak orda .

Bu isaretin ve diğer işaretlerin daha derin ifadeleri var.

Sen araştır burda eski Kervan yolu yada Bağdat yolu varmı ona göre cözeriz.

İlk işaretin 12 rakamına sifrelenmiş

Diğer işaretlerinin sifreleride var. Bu konuyu çözelim bu son konu olacak benim için :)

deli firat

DOĞACI
Sabah detaylı bilgi alırsın yazarım. Burası çok değerli şu an için 5 hedefin var hepside zor. Lakin basit bir yer varki oda dediğim kervan yolu üzerinde pakita taşlarda bu kolay duruyorsa.

Sabah kesin dönerim.
Tamam usta emegine yüregine saglık

Flux

Yeni Üye
Simdi buna isaret yada harita vs bisi ile adlandirilip buna istinaden yorum yapip yonlendirmek yanlis oldugu gibi de aldatici olur biraz tarihsel bakmak gerek bu gibi cizimlere bu doga yi yasam gucunu birligi ve beraberligide simgeleye bilir herseye gömü yada mezar işareti olarak bakilmamasi gerek definecilige gönül vermis keza arastirmayi okumayida seven bir cok arkadas bunlari iyi bilir.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
deli firat

Kardes benim isaretten okuduklarımı söyleyim doğru değilse yanlış yerleri düzeltirsin. Bu ilki arazinin yapısı yine;

İlk işarete göre yol kuzey batıdan gelip güney Doğu yoluna geçiyor.

Bu geçiş iki dağın gediginden bir birine bitişik iki dağın ortasından geçiyor. Batıdaki dağ daha yüksek.

Ve tam gedige gelmeden bu işaret Bağdat yolunun sağında kalıyor . Patika yoldan giderken ilk işaretinin bulunduğu kovuk gözüküyor. Tam o gözüken yerde patika yol içinde yada hemen yanında belli bir taş yada ağaç dibinde çok az bir meblağ var. Dedektör işine yarar.

Yine işaretin diyorki ilki
Bu işaret ilk hristiyanlarda** günah çıkarma odalarında kullanılmıştır. İçeride muhtemelen duvar arkasında gizli bir bölme olduğunu ve definenin orada olduğunu ifade eder. Aynı papazın günah çıkarmasında bizi gördüğü gibi define de bizi görmektedir. Ama biz onu göremiyoruz manasına gelmektedir. Çok değerli bir işarettir.

Diğer işaretin ise Cros Potent hacı ki o zaten malın mekanın çok yakınında.

Şimdi toparlayalım. Yoldan gözüken kovuk bir mağra girişimi kayalıgın kuzey yamacında kalıyor.

İkinci işaret ve son işaretin mesafesi yakınmı Bana kalırsa zirvede 300 metre mesafe var.

Son işaret magra icindemi yoksa altındamı mahseni keşfetttinmi. Kilise ve mahsen olacak. Yeraltı şehri gibi.

Yani üç işaretle hem bölgeyi hem ne olduğunu anlatmak zor aslında. İlk Hiristiyanların ibadethanesindesin ama burda 5 ayrı hedefin var hepside O magranın içinde.

Sen girişi bul ben krokiyi cizerim. Ulasabilirsen burdan boş çıkmazsın

Bu isaretlerinde bir çok şifre kullanılmış benden daha iyi birisi bölgeyi ve mevkiyi dahi bulur. Tarih 13. Yüzyıl

Son düzenleme:

deli firat

DOĞACI
Ustam bu konuyu allahın izniylen senin yardımınlan cözecegiz usta ayrıntıya girmeyecem birebir hava şartları bu hafta izin vermedi bu gün yine mekana gidecektik olmadı hakım saklı kalsın sende Usta şöyle bir şey kafamda canlandir dar bir vadi iki dag arası akarı herşeyiyle muazam bir yer tam ortada tarla hala ekilip biciliyor tarlanın altı büyük bir ibadet yeri Üç bölüm giriş bizde saten girmemiz çıkmamız bir oldu çalışma için biraz beklicez ama mutlak yardımını isteyecem bu yüzden birkaç hayvan aldım ortamı hazırlıyorum Allaha nasip ederse ayrıca birazdan bir foto yükleyecem senin tecrubene ve yorumuna ihtiyac var bakarsan sevinirim Allaha emanetsin