GÖRSEL-- Çubuk Çeşitleri

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 selamu aleykum kardes. Bahsetiyiniz cubuk bittimi yoksa askiyami aldınız selametle ustam
Aleykum Selam Ustam.
Bahsettigim cubuk ve sisteminde maalesef basariyi %100 yakalayamadik.

Sonra bir yigit ile tanişmayi Allah cc nasip etti. Onun sistemini kullanmaya basladik. Memnunuz. Zamani gelince kendisi sistemini anlatir mi isi ticari bir mecraya mi ilerletir, kendi karar verecek. Biz sadece kullandik, test ettik, onayladik. Bildiklerimizi bize unutturdu :))

Benim cubuk kullanicilarina tavsiyem degismedi. Bosluk bulun, bosluk calisin. Metal isi sonraya kalsin insallah.

Burak5553

Bilgili Üye
Aleykum Selam Ustam.
Bahsettigim cubuk ve sisteminde maalesef basariyi %100 yakalayamadik.

Sonra bir yigit ile tanişmayi Allah cc nasip etti. Onun sistemini kullanmaya basladik. Memnunuz. Zamani gelince kendisi sistemini anlatir mi isi ticari bir mecraya mi ilerletir, kendi karar verecek. Biz sadece kullandik, test ettik, onayladik. Bildiklerimizi bize unutturdu :))

Benim cubuk kullanicilarina tavsiyem degismedi. Bosluk bulun, bosluk calisin. Metal isi sonraya kalsin insallah.
Degerli ustam kullandığınız sistem yalın cubuk mu digital takviyelimiydi dediginiz gibi %100 olmasada zahmet olmasa bos bir zamanınızda anlatmamız benim gibi ciraklar faydalanacaklar ve duaciniz olacaktır selametle degerli ustam

BulursamKader25

Evet;
2 adet Yalin cubuk.
Elektronik hicbir parcasi yok.
Ve beraber kullanilan parcalardan olusuyor. Bu parcalari maalesef aciklayamam.
Ancak sunu soyleyeyim;
Cubuk tecrubesi olmayanin basarili olabilecegi bir sistem degil. İlla tecrube istiyor, calisma istiyor.
Yani dedektor gibi degil;
Dugmeyi ac kullan.

Gumus ve Aleminyum cubukla bosluk bulmaya devam. Gun gelir metal isi de bir sekilde olur, merak etmeyin.

BulursamKader25

Peki usta bunların maaliyeti ne olur acaba?
En pahalisi gumus cubuktur.
Rulmanli gumus cubuk yapsan
(Ben tavsiye etmiyorum tecrubesi olmayanlarin rulmanli sistem kullanmasini) 100 lirayi gecmez.

Bakir, aleminyum cubuk ise rulmanli 30-50 lira arasinda bir meblagayi gecmez.

Hazir cubuk almayiniz.
Kendiniz yapiniz.

Phoenix00

Aktif Üye
En pahalisi gumus cubuktur.
Rulmanli gumus cubuk yapsan
(Ben tavsiye etmiyorum tecrubesi olmayanlarin rulmanli sistem kullanmasini) 100 lirayi gecmez.

Bakir, aleminyum cubuk ise rulmanli 30-50 lira arasinda bir meblagayi gecmez.

Hazir cubuk almayiniz.
Kendiniz yapiniz.
Teşekkürler ustam bi zamanlar heveslendiğimde 600 tl ye prinç cubuk sattılar bana yakında 8mm ve 10mm aleminyum sipariş edecem kendim yapacam inşallah kundak kullanmamızda bi sakınca olurmu peki ustam

Memolii

Aktif Üye
Teşekkürler ustam bi zamanlar heveslendiğimde 600 tl ye prinç cubuk sattılar bana yakında 8mm ve 10mm aleminyum sipariş edecem kendim yapacam inşallah kundak kullanmamızda bi sakınca olurmu peki ustam
Usta kadyumlu gümüş çubuk yap ben konyada geçenlerde aldım 6 tanesini 150 TL busan sanayi girişinde tam adını özelden vereyim istersen dediğim yerde aliminyum ve pirincte var pirinç 1 metre 3.5 TL aliminyum oda 2 yada 3 lira

Phoenix00

Aktif Üye
Usta kadyumlu gümüş çubuk yap ben konyada geçenlerde aldım 6 tanesini 150 TL busan sanayi girişinde tam adını özelden vereyim istersen dediğim yerde aliminyum ve pirincte var pirinç 1 metre 3.5 TL aliminyum oda 2 yada 3 lira
Versen guzel olur ustam en azından internetten sıpariş etmeden alırım büyük iyilik etmiş olursunuz ustam prinç cubuklarım var ama bayram abinin tavsıye ettiği çubukları yapacam gümüş ve aleminyum

BulursamKader25

Benim cubuklari gorunceye kadar bekle insallah. Kundak yaptirmaya gerek yok. Pipet boru vb. daha iyi netice verir. Kundak isi ustalasmis adamlarin isi. Acemiye dezavantaj.