görsel kilise

kağanhan

Yeni Üye
Ustalarım merhaba ilk kez böyle bir görüntüyle karşılaşıyorum. Dere kenarında bir yer.. Videosu da var. Yardımcı olur musunuz?

kağanhan

Yeni Üye
bu hususta uzman kişilerden yardım bekliyorum

S:W:A:T

Editör
Yani bu şekilde ekran görüntüsü gibi çıkmış işaretler ..

kağanhan

Yeni Üye
hocam ekran görüntüsü evet. videonun ekran görüntüsünü aldım. hiçbir bilgim yok. sizce nedir?

kağanhan

Yeni Üye
bu işi çözebilecek olan varmı ona video atabilirim.

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

DERE var yılan var tuzaklı diye biliyorum.su kaplumbağası gördüğüm kadarıyla ustalarım net tarifi verirler ama yer ve işaretler harika.

not:su kaplumbağasının kuyruğu vardır yüz metre arasın kuyu vardır. kara kaplumbağasının ise kuyruğu yoktur en fazla 9 metre civarında oda mezarı vardır “kabartma ise” yunanlılardan kalmadır.tüm şifreler kabukta saklıdır genel olarak bölgenin coğrafyasını anlatır kısacası tamamen haritadır. emarenin hangi bölgede olduğunu buradan anlaşılmaktadır, çok meşakkatli iş olup uzmanları tarafından çözülebilir.Eski köy evleri arasına yapılmış kaplumbağa şahıs parasıdır, baktığı evin parasını temsil eder para evin dışında avludadır. çok fazla derin olmamak kaydıyla ortalama 1 metreden mebla alınır.şunlara dikkat edin dere varmı dere var ise kaplumbağanın baş kısmınamı bakıyor kuyruk kısmınamı kuyruk kısmı ise kaplumbağanın kendisinde müjdesi ve hemen önünde mezarı bulunmaktadır önü derken tabi baş kısmı tarafında 10 metre araştırılmalı eğerki dere baş kısmına bakıyorsa kuyruk kısmı yani arka tarafında tahmini 50 metrede mezarı vardır ve dere ile kaplumbağa işareti arasında bir kayada müjdesi bulunur. Ayrıca şunlarıda bilmenizde fayda vardır etrafta dere yada görünür bir su yoksa muhtemelen oralarda bir kuyu olmalıdır kapalı bir kuyu onu tespit etmelisiniz işçiliği ağır olan bir işarettir çözümü aslında zorlu değildir çevreyi dikkatlice gözlemler ve inceler iseniz kolaylıkla tespitte bulunabilirsiniz. Su kaplumbağasında yumurta şeklinde kayalarda kasalar varmı kontrol edin. (alıntıdır)

Son düzenleme:

ÖMER HATTAB

Editör
Çevre resimleri gerçek
lakin buraların kaplumbağa ve yılanla
yakından uzaktan bir alakasının olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

ragıp

Uzman
@kağanhan
hoş geldin
paylaşımın hayırlı olur inşallah
arkadaş, paylaşımın çok eksik
burada bir sürü uzaman arkadaş
görevleri sadece kişilere yardımcı olmak
dolayısı ile herkes, elinden geleni hatta fazlasını yapmak adına
bir biri ile yarışacaktır
kaplumbağa ve yılanın tam görüntüsü şart
her ikisi de fotoğrafta yarım çıkmış