Görsel Serisi

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Ayak işareti gelsin mi?

Keskingöz

Süper Moderatör
Bu da farklı bir manzara. Yol kenarında namaz kıldıktan sonra çekmiştim. Yakınlaştırıp figürlere bakabilirsiniz

Karabulut

Operatör
Çatallı haç ve kervan yolu ipuçusunu vermiştim.
Çözüme gelirsek. Kervan yolunun kelimenin tam anlamı ile kavşak yapan kısmında "yol 2'ye ayrılıyor" mesajı vermektedir.
Dönem Ermeni.
700 metre güney doğu kısmında kanyon kanyonun tepesinde kale mevcut.

Alttaki haç ise - bu arada haç ta yemin işaretidir- onların ağzı ile, yemin olsun ki burda bir gömü var demek.
Usta bizim evin yukarısında kervan yolu olduğu söyleniyor İki tane dikili kaya var aralıklı kervan yoluyla bağlantısı olabilirmi

Keskingöz

Süper Moderatör
Usta bizim evin yukarısında kervan yolu olduğu söyleniyor İki tane dikili kaya var aralıklı kervan yoluyla bağlantısı olabilirmi
Kesinlikle vardır. Dikili taşların etrafındaki kayalıklı dağ ya da tepede antik dönem mahsenler bulacaksın

Keskingöz

Süper Moderatör
Bu da aynı bölge. Maşallah maşallah

omerolmaz

Bilgili Üye
Bu da aynı bölge. Maşallah maşallah
@Keskingöz ustam sanırım dikili taslari çok seviyorsunuz gaziler tarafında Köroğlu kalesinin alt kısmında bir adet görmüştüm gidip görmeye fırsat olmadı ama olursa sizinle görselini paylaşırım. Ayrıca bölgeyi bildiğimizden dolayı söylüyorum ekerek ve hamurkesen yol istikamedinde dere boyunca kartal deve figürlerini görmüştüm uzun zamandır gidemedim ama gidince onlarında çeker paylasirim ama çok zor iş olduğunu söyleyebilirim bilirsiniz ki orasida kervan yolu 😂

Keskingöz

Süper Moderatör
+ Roma

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Bu deve efendi benim bölgede imiş. Kalıversin bakalım. @Gönül_Eri kardeşim çayını al gel :))
Abi deve güzel görünüyor. Farklı açılardan resmimiz varmı ? Bilhassa tam önünü gorebilirmiyiz kıymetli ustam ? Ayrıca bizden taraf yani sol üst kısmına cihaz yada çubuk tutarmisiniz. Daha yazicaklarim var ama biraz buranın hikayesini senden dinlemek isterim :) ustam devenin sol çaprazında Kayalık alan mevcutmu ? Eğer var ise kayaları inceledigimizde deve toynagina raslandimi, ayrıca Doğu Anadolu develerinde şaşmaz bir durum gördüm, istisnasız develerin baktıkları cephede ya yığma yada timülüs vardı. Sadece Ardahan tarafında büyük medeniyet işi yaklaşık 2 katlı bina boyutunda olan devenin başı sağa dönük dü. Baktığı istikamette kayalık alan ve o kayalık alanda manevela ile bir yer açtırdim. Bu devenin de bilgileri elimize tam geçerse Allah'ın izni ile alinmadiysa malı iskalamayiz diye umuyorum.

Son düzenleme: