GÖRSELDİR ...Guzel, Bombos Bir Yer.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 274017
Ekli dosyayı görüntüle 274018

@BulursamKader25 ustam şu ikinci resimde çizdiğim mor çarpıyı tek geçerim, senin çubuklar burayı halleder inşallah, diğerleride ilk resimdekiler ilgi alaka beklerler, 10 numara bir yer, zaten böyle alanlar kullanılmış vadi de ırmak boyunda ekilip biçilmeyecek, kullanılmayacak araziler böyle seçilmiş kanaatimce
İlk kuyuya kostum.
İsaretledigin alan ise;
Kuyu basinda dedikodu yapmak icin toplanma yeri. :))
Oturdum burada 2-3 tane sigara ictim. Ayrica burada kadinlar camasir yikamislar.
Altta bosluk yok. Metal yok.

BulursamKader25

Ekli dosyayı görüntüle 274022özellikle 1 ile işaretlediğim yer çok dikkatimi çekti
Yukarı da kalan kaya traşlı gibi
Uste isaretledigin yeri;
Kaya dibinden girmisler, 7 metre kadar inmisler. Ana kayaya denk gelince 2 farkli yonden 2 ser metre daha gitmisler, ana kaya cikmis buralarda da. Birakmislar arastirmayi.
Altin sinyali veriyor alan, lakin mineralin verdigi sinyal. Burada ve cevresinde bosluk yok. Sahte altin sinyali hala veriyor. Demek ki mineral daha derinde.

BulursamKader25

ahanda ilk yorumumu sildim. ayıp olur dediler bayram ustam.
Tekrar yaz.
Nesi ayip olacakmis kardasim.
Benim bu gorseli paylasmamdaki gaye:
Yer cok super olabilir.
Her turlu yasanmislik emareleri olabilir.
Lakin hicbir kiymetli metal yok.
Unutup gittikleri bir kup bakir para bile kalmamis.
Hal bu olunca;
İhtimale gore islem yapip kostebek isi yapmaya gerek yok.
Her zaman dedigimiz gibi:
Once Tespit Sonra İslem.
Yoksa sonuc husran.
Bu kacinilmaz bir sondur.
Bosluk bulamiyorsaniz
Metal tespiti yapamiyorsaniz
bu isler mesakkat.
Bunu cozmek lazim.
Ya cihaziniz olacak, yada cihazin yaptigini yapabilen bir sisteminiz olmali cubuklar gibi. Ve minerali bir sekilde anlayacaksiniz. Minerali anlayamiyorsaniz her 300 metrede altin sinyali alirsiniz. Halbuki bugun dahi en az karsilasacaginiz tek metal altindir. Su an bile kac kiside, kac ailede altin var..? Kadinlarin kollarinda. Kadin nereye giderse altini da yaninda. O gunde oyledir diye kabul etmek en mantikli is olur.

Metalicvoice

Operatör
Tekrar yaz.
Nesi ayip olacakmis kardasim.
Benim bu gorseli paylasmamdaki gaye:
Yer cok super olabilir.
Her turlu yasanmislik emareleri olabilir.
Lakin hicbir kiymetli metal yok.
Unutup gittikleri bir kup bakir para bile kalmamis.
Hal bu olunca;
İhtimale gore islem yapip kostebek isi yapmaya gerek yok.
Her zaman dedigimiz gibi:
Once Tespit Sonra İslem.
Yoksa sonuc husran.
Bu kacinilmaz bir sondur.
Bosluk bulamiyorsaniz
Metal tespiti yapamiyorsaniz
bu isler mesakkat.
Bunu cozmek lazim.
Ya cihaziniz olacak, yada cihazin yaptigini yapabilen bir sisteminiz olmali cubuklar gibi. Ve minerali bir sekilde anlayacaksiniz. Minerali anlayamiyorsaniz her 300 metrede altin sinyali alirsiniz. Halbuki bugun dahi en az karsilasacaginiz tek metal altindir. Su an bile kac kiside, kac ailede altin var..? Kadinlarin kollarinda. Kadin nereye giderse altini da yaninda. O gunde oyledir diye kabul etmek en mantikli is olur.

Öncelikle hürmetler afiyetler dilerim değerli üstadım. :)
yanlış anlaşılma olmasın.
ilk yorumum senin konuya ilişkin eleştiri değildi. konuya katki sunmaktan cok enson sen anlat bayram ustaa diye bitince cümlem malbulanindir dedi ayıp olur sil yorumu. bende sildim.
yani yukarıda yazdığın herşey doğru. öperim ellerinden.... :)

BulursamKader25

Elimizdeki veriler;

Tarıma uygunluk
Geniş/büyük düzlükler
Yeraltı su kaynağı
Yapı v.b. hammadde bolluğu (taş)
Ağaç/odun yetersizligi
Soğuk,sert ve karlı kış mevsimi
Sıcak ve kurak yaz mevsimi
*** Ağaç yok ama bülbüller kafa karışıklığı yaratıyor. Göl/gölet/nehir ?

Hayal gücü:

Arazinin düz ve km'lerce olması, gelişebilecek tehditleri önceden görerek farkedebilme avantajını sağlayabileceği gibi ayni zamanda savunmasizligi da beraberinde getirir ve dezavantaja dönüşür.
Iklim dolayisiyla hayvancılıkta cok sınırlı yapılmak zorunda kalınacaktır.
Ekim dikim alanlarının genis olmasi,yetersiz su ve kurak yaz mevsimi nedeniyle istenilen seviyede olamayacaktır.
Sert gecen kış aylarında ısınma icin kullanilacak odun yetersizliği ve ulaşımı da bölgeye olan cazibeyi azaltır.
Düz ve açık bir arazideki rüzgar ve ayaz kışın dayanılmaz olur.

Kısacası uzun soluklu yasamaya elverişli bir yer görünmediği gibi,ticaret v.b. imkanların gelişebilmesi icin de uygun durmuyor.
Daha çok küçük bir yerleşim yeri veya yilin belirli zamanlarında belirli sürelerde kullanılan bir yer olabilir.
Yapı hammaddesi olarak taşları kullanarak ev v.b. geçici barınma inşa ederek idame ettirmiş olabilir.

*Zaten yer bomboşsa yani metal yoksa bu yerleşkeden bize zor ekmek çıkar demek olacaktır hocam :)
Saygılar..

*** Zaten 15 dk içinde kafadan 25 dönüm alanda metal taramasi yapmış ve negatif sonuc almışsınız ki görsel ifadesini yapıştırıp taşlara şöyle bir bakıp gecmissinizdir :)
Evet Kiymetli Ustam,
En uzun yaziyi sen yazmisin
En detay bilgileri de ben sana yazayim insallah.

Burada M.O ve M.S yasam olmus.
Lakin burada yasayanlar mutevazi kabilelermis.
Hayatlarinda metal cok az.
Bu kayaliklarin altinda gizlenmek ve kacmak icin odalar acilmis. Ve bu odalardan 4 cepheden kacis tunelleri var. Tunelin birisi acik, kuzeyde.

Kuyunun kuzeyinde 200 sene onceleri yapilan evlerin temel taslari duruyor. Bu temellerin altinda daha onceki 1000 yillarda yapilan evlerin temelleri duruyor.

Alanin 2 cephesinde kuru dereler mevcut. Elbette 2000 sene oncesinde buralari ormandi.

Buyuk 2 kayanin ici bos ve mezar. Amma icinde birsey yok.

Garibanlari yakinlara gommusler. Enteresandir dikey taslar kullanmislar bas kismina koymuslar. Yuzleri doguya bakiyor. 8-10 tanesi acilmis. Birsey cikmayinca digerlerine dokunulmamis.

Kuyu roma donemi. Bilincsizlik ve bilgisizlikten duman etmisler paletliyle.
Millette vicdan kalmamis. Ac kurt gibi saldirilmis. Tespit yok, sorun burada.
Kuyunun etrafinda tunel ve bosluk yok.

Tektek yapanlar dahi sikke bulamamislar. 3-4 tane ok ucu cikmis.
Tum alani taradim bombos.
Halbuki yer o kadar guzel ki kim gorse mest olur. Bos olan yer guzel olsa da fazla beklemeye gerek yok. Cayini ic ve kaç. :))

4 senedir yaziyorum:
Once Tespit Sonra İşlem.
Baska yol yol degil.

BulursamKader25

Öncelikle hürmetler afiyetler dilerim değerli üstadım. :)
yanlış anlaşılma olmasın.
ilk yorumum senin konuya ilişkin eleştiri değildi. konuya katki sunmaktan cok enson sen anlat bayram ustaa diye bitince cümlem malbulanindir dedi ayıp olur sil yorumu. bende sildim.
yani yukarıda yazdığın herşey doğru. öperim ellerinden.... :)
Eyvallah.
Allah cc razi olsun.

BulursamKader25

Köyümü gördüm sanki:oops::)
Köyun buraya yakinsa bir tabela as Kardasim: Burasi Bostur Tahrif Etmeyiniz seklinde.
Buda senin hayrin olsun :))

Su an icine beton hafryati dokulmus, belki 50 kamyon. Hafriyat varsa senin koydur, degilse Coniaya 15 km.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Evet Kiymetli Ustam,
En uzun yaziyi sen yazmisin
En detay bilgileri de ben sana yazayim insallah.

Burada M.O ve M.S yasam olmus.
Lakin burada yasayanlar mutevazi kabilelermis.
Hayatlarinda metal cok az.
Bu kayaliklarin altinda gizlenmek ve kacmak icin odalar acilmis. Ve bu odalardan 4 cepheden kacis tunelleri var. Tunelin birisi acik, kuzeyde.

Kuyunun kuzeyinde 200 sene onceleri yapilan evlerin temel taslari duruyor. Bu temellerin altinda daha onceki 1000 yillarda yapilan evlerin temelleri duruyor.

Alanin 2 cephesinde kuru dereler mevcut. Elbette 2000 sene oncesinde buralari ormandi.

Buyuk 2 kayanin ici bos ve mezar. Amma icinde birsey yok.

Garibanlari yakinlara gommusler. Enteresandir dikey taslar kullanmislar bas kismina koymuslar. Yuzleri doguya bakiyor. 8-10 tanesi acilmis. Birsey cikmayinca digerlerine dokunulmamis.

Kuyu roma donemi. Bilincsizlik ve bilgisizlikten duman etmisler paletliyle.
Millette vicdan kalmamis. Ac kurt gibi saldirilmis. Tespit yok, sorun burada.
Kuyunun etrafinda tunel ve bosluk yok.

Tektek yapanlar dahi sikke bulamamislar. 3-4 tane ok ucu cikmis.
Tum alani taradim bombos.
Halbuki yer o kadar guzel ki kim gorse mest olur. Bos olan yer guzel olsa da fazla beklemeye gerek yok. Cayini ic ve kaç. :))

4 senedir yaziyorum:
Once Tespit Sonra İşlem.
Baska yol yol degil.
Detay için tesekkur ederim hocam.
O kadar düz arazide kaçış/saklanma tüneli mantıklı.
Kuru dereler şemali değiştirir.

Sonuc olarak insanca ve özgürce vakti saatimizi doldurup da göç edelim bu dünyadan diyen güzel insanlarmış demek ki. Bir iki ok ucunu da hayvan avlamak için kullanmışlardır :)

Maalesef bize saldırgan, savaşcı, yagmayayici, defansı kuvvetli yaşam yerleri lazım görülüyor.

Dediginiz gibi bu işin püf noktası "tespit".
Tespit yapabiliyorsan işin %90 ı bitmiş oluyor.
Tespit yapamiyor sadece iz,emarelerden yürüyeceğim diyorsan, bol kas ve tabanı delik ayakkabılar sana eşlik ediyor..

Sarıya tapanların yaşam yerlerinin denk gelmesi temennisiyle..