Görüşlerinizi bekliyorum

ragıp

Uzman
üstadım, ahşap direkte, tarih ve genelde ermenilerin kullandığı çiçek figürleri mevcut.
taş, entersan, her baktığımda bir başka bir şeylere benzettim.
Ermeniler zeki insanlardır. mevcut taşın altında dahi olma ihtimali var.
kesinlikle mevcut bahçede araştırmalarınızda makine takviyesi almanızı önericem

emek vermeye değer derim.

selametle

deli firat

DOĞACI
Dostum bir soruver yaşlı üzüm agacı varmı tek veya çift çift ise aralarinda en fazla 5mt olacak şekilde selametlen

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dostum bir soruver yaşlı üzüm agacı varmı tek veya çift çift ise aralarinda en fazla 5mt olacak şekilde selametlen
Malesef mekana henüz gitmedim. Yakın bir zamanda keşif için gideceğim. Detayları resimlerle beraber alıp burada paylaşacağım. Sizlerden aldığım değerli bilgilerle orada yapacağım keşifte işime yarayacağını düşündüğüm için danışmak istedim.

deli firat

DOĞACI
Malesef mekana henüz gitmedim. Yakın bir zamanda keşif için gideceğim. Detayları resimlerle beraber alıp burada paylaşacağım. Sizlerden aldığım değerli bilgilerle orada yapacağım keşifte işime yarayacağını düşündüğüm için danışmak istedim.
Dostum Allah yardımcı olsun güzel bir görsel bekliyorum senden selametlen

Şirvan

Operatör
Hicri 1277 ermeni süslemesi burda da bakilacak yerler bellidir ustam . Taşa gelirsek yüzeyde gibi birkısmi bana bir anlam ifade etmedi. Cihaz ve iyi cubukcu isi kolaylaştırır

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hicri 1277 osmanli abdülaziz donemi miladi 1862 yillari 155 yil oncesine ait bir bina .ermeni yerleşge evlerinden biri.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım bu taşın ortaya çıkması şöyle oluyor. Normalde burası neredeyse terk edilmiş bir köy. Bu evin sahibi köyde kurban kesmeye karar veriyor. Bu arada çocuklar bahçede oynarken eski altın bir sikkeye denk gelmişler. Devamı vardır diye eşmişler bu aşa denk gelmişler. Bu evin eski sahibi rus muş. Söylenene göre keşişmiş. Mevzu böyle gelişmiş. Buradab başka bir yer eşilmemiş diye biliyorum. Fırsat bulunca yakın bir zamanda detaylı incelemeye gideceğim inşallah.

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esselamualeykum
Arkadaşlar isabetti yorumlar yazmışlar
Ermenilerin kullandığı
T.haçtır tarih arkadaşlarda belirtmiş 1277
Betimlemeler ne kadarda kutsal üçleme gibi qörünsede doğrusu bu deyildir
Ama telefondan girdiğim için dairelerin icindekileri göremiyorum
T haçın sağ ve solundaki ve üç dairenin içindeki betimlemelerin daha yakın resmedersen
Tam kanaatimi o zaman yazabilirim kurbanım

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Süslemeler yakın tarihi gösteriyor. Papaz evi ise 3 kuyu olması lazım ustam. kuyuları buldumu tünel ve odayıda bulursun. Allah hayırlısını nasip etsin.