Göz Mağarası....

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kardaşım tılsım demişin...
Yaşanılan birşeyler var mı..?
Tahmin midir..?

Esteban74

Editör
Kardaşım tılsım demişin...
Yaşanılan birşeyler var mı..?
Tahmin midir..?
Yaşanılan bariz birşey yok ustam. Cep olarak açılan yerden demir parçası çıkması beni böyle bir düşünceye itti. Cep kapalıydı.
Birde sinyal aldığım yerlere niyetlendim niyetlendim yapamadım.
Saygılarımla ve Selametle

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esteban74 kardeşim tılsım mısın olayına takılma... Herhangi 1 şey yapmaya başladığında anormal 1 durum olursa değerlendirmeye al..

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Dikkat ve tedbiri elden bırakma.. Cana zarar gelmesin yeter

Son düzenleme:

Esteban74

Editör
Esteban74 kardeşim tılsım mısın olayına takılma... Herhangi 1 şey yapmaya başladığında anormal 1 durum olursa değerlendirmeye al..
Aynen ustam...
Bizimki hüsnü kuruntu galiba...
Sabah sabah süvariyi aradım aradım bulamadım. İnsanlık işte birşey ters gidince hemen sığınak bir dal veya suçlayacak birşey buluyoruz.
Uçmuş ustam mağaranın güneş görmemesi beni düşündürüyor. Mezarlar olabilir . Ama içlerinde malzeme varsa ve de altın değilse kesinlikle oksitlenmiştir. Burayla ilgili bir detay daha belirtmek isterim belki bir anlam taşıyabilir. Mağaranın zirvesinde pisidya dönemine ait olduğunu düşündüğüm tamamen yıkılmış kale kalıntısı var.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim definecilikte olmazsa olmaz tedbirdir.. Kasktı eldivenli maskeyi di ip ti halattı.. Vs Vs uzar gider yapacağınız işleme göre.. Bodoslama iş yok..

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

mağara işareti mi? birde yukarıdaki delik doğalmı ? güneş ışığı nereye vuruyor bakarmısın aklıma bişey geldi.bazın ışığın vurdğu yerde önemli oluyor.

Turko

Uzman
mağara işareti mi? birde yukarıdaki delik doğalmı ? güneş ışığı nereye vuruyor bakarmısın aklıma bişey geldi.bazın ışığın vurdğu yerde önemli oluyor.
Güzel yakalamışsın ustam , bizans mezar tipi için uygulanan bir işaret ana işaret içe doğru huni forma kare yada dikdörtgen oyma sağ üst köşede 3 adet yuvarlak oyma , oyma adeti yan yana yada tek mahalde kaç adet sedir varsa onu bildirir soldaki kalan oyma göz formunda damga defin işleminin bittiğini anlatır , uzak ta olmaz 5 mt yi geçmez.

Esteban74

Editör
may77 ustam teşekkür ederim
Gözlerinizin maşallahı var . En küçük detayı atlamıyorsunuz. Allahım nazardan saklasın inşallah.
O delik , ben ordayken dikkatimi çekmedi. Tekrar gittiğimde özellikle dikkat edeceğim.
Saygılarımla

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

:) hayal gücümü kullandım:) şaka bi tarafa resimleri birkaç tane çekin net olanları koyun flu olunca herşey herşeye benziyor.yanılma payı artıyor.resemi kaydedip önizlemeden büyütünce acaip oluyor şekiller :)

Turko

Uzman
@Turko Ustam Teşekkür Ederim
Bu işaretlerin olduğu yer dik bir yer, burdaki tek düzlük alan mağaranın önü. Mezar nerde olabilir ustam. @may77 ustamın belirttiği mağara işareti var. Mezar mağaranın içerisinde de olabilirmi.

İşaretler Ok işareti yönünde

Mağarayı da gösteriyor olabilir işaret bilemiyorum , içerisi mezar yada mahzen tarzı mı hazırlanmış öle ise muhtemelen orasıdır.
Ekli dosyayı görüntüle 188983

Ekli dosyayı görüntüle 188984