Gözünüz bayram etsin

pusula17

Engellendi
Ustam İstediğin Bilgiyi Sor Acıklıyım Resim mevcutsa Atayım ayı hakında benimde bilgim yok işin açığı o sebepten dolayı atım çünkü benim bölgemde ilk ayı işareti sanırım hata çevre bölgelerde de öyle diye biliyorum burası doğuanadolu bölgesi ermenistan sınırına yakın bir yer Bak domuz olsaydı bilirdim ermenilerden dolayı :D:D
Daha once ne domuz nede ayi isrt gormedim

Turko

Uzman
Ikı ihtimal var , değirmen taşı yada sofra taşı kesilmiş , yada yarım kalmış . Rast gelsin.

omerolmaz

Bilgili Üye
Ikı ihtimal var , değirmen taşı yada sofra taşı kesilmiş , yada yarım kalmış . Rast gelsin.
Değerli ustalarım çok ozur dilerim ilk 2 resim Bitki fosilidir onları bilerek atım tecrube olsun diye 3 resim ayıdır o konuda bilgim yok malesef yorumlarınız içinde çok teşekür ederim

omerolmaz

Bilgili Üye
timur964 ustam benim sıkıntım su yönde oyle bir kayalığım yok malesef yerde olma durumu nedir acaba

omerolmaz

Bilgili Üye
Ustam bilgi amaçlı mağara olduğunu varsayarsak göz üstündeki 3 çizgi ne anlama geliyor

Turko

Uzman
Değerli ustalarım çok ozur dilerim ilk 2 resim Bitki fosilidir onları bilerek atım tecrube olsun diye 3 resim ayıdır o konuda bilgim yok malesef yorumlarınız içinde çok teşekür ederim
Eşkiya işinde n bahsetmiyorum. Mersin bölgesinde meşhur Dur . Yemek yedikleri yer sofralarini kayadan kesip yaparlar , önce kayayı 10 cm etrafını kanal gibi oyarak bosaltirlar , Daha sonra şiş tipi murc lar ile o parçayı ayirirlar kayadan . En son su vererek zımpara atarlar . Yüzey cnc den çıkmış gibi olur. Altına saç ayağını bağlar işlemi bitirir ler . Fosil e benzemiyor. Etrafında bahsettiğim işlemde yapılan kanala benzeyen bir işçilik var. Yormayın beni uzun uzun yazdırıp.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
hakim tepede neler var acaba .?