Gps yer alti görüntüleme

man_correct

Bilgili Üye
az once can sıkıntısından yeni tasarladıgım manyometre sisteminde kullanacagım ve bazi magnetometer sistemlerinde kullanılıyor taranan alanı haritada gostermek ve kayıt icin cünkü gps kapalı alanlarda ve derinlerde kullanılmıyor magara gb bende bir cep telefonu birde bilgisayar programıyla işyerinin onundeki logarı ve derinliğini tesbit ettim

Ekli dosyayı görüntüle 225920

ama baktımki daha derine inmiyor sonra biraz arastırma yapayım derken bu siteyi gördüm paylasayım dedim burası sonucta bir forum.

Yeraltı GPS: nihayet mümkün!
GPS her yerde, arabanızda, el cihazınızda, cep telefonunuzda, yeraltı dışında her yerdedir.
GPS sinyalleri zemine nüfuz edemediği için mağaralarda veya madenlerde kullanılamaz. Ancak bir İsviçre şirketi bu soruna akıllıca bir çözüm buldu ve şimdi ilk Yeraltı GPS'sini sunuyor.

2004'ten beri İsviçreli araştırmacılar yeraltı konumlandırma sistemi üzerinde çalışıyorlardı ile ilgili makaleye bakınız).

2010 yılında şirket fikri ticarileştirmek için kuruldu. Yeni bir prototip geliştirildi ve gerçek dünya koşullarında test edildi. Artık gerçek zamanlı olarak bir mağaracı takip etmek bile mümkündür.

Sistem şunlardan oluşur:
yeraltı: bir mobil verici (8 kg)
yüzeyde: GPS ile belirlenen sabit konumdaki dört alıcı, alıcılar ile sinyalleri analiz etmek ve görselleştirmek için özel yazılımlı bir bilgisayar arasında bir radyo bağlantısı

Ekli dosyayı görüntüle 225921
O nasıl çalışır?
Alıcılar yüzeye, ölçülecek olan yeraltı geçidinin üstüne yerleştirilir.
GPS kullanılarak otomatik olarak kendiliğinden yerleştirilirler. Yeraltı vericisi, yüzeyde bulunan alıcılar tarafından algılanan bir sinyal gönderir. Daha sonra bilgisayar, tam konumu hesaplar ve görselleştirir, böylece, hareketli alıcıyı, yüzey alıcılarını hareket ettirmeye gerek kalmadan, 300 m x 300 m'lik bir yüzeyi kapsayan gerçek zamanlı olarak takip etmeyi mümkün kılar.

Ekli dosyayı görüntüle 225922

Daha küçük, daha hafif bir versiyon geliştirilmekte (2.5'den daha az) ve su geçirmez bir versiyon (ipx 8, 100 m'ye kadar) geliştirilmekte ve (buraya dikkat )(2011) yılında piyasaya sunulacaktır.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
arkadaşım cümlelerin devrik ve tam olarak anlayamadım
altta görsellerini eklediğin sistem tamam eyvallah çalışır buna eminim
ilk yazdığın nedir yani izsu nun logarının derinliğini ölçmek için logarın içine girip tabanına mı indiniz ?
:20:

man_correct

Bilgili Üye
yok bir cep telefonu programı artı gps ve bir bilgisayar programıyla yani derinlik ölçümü daha derin bir su kuyusunu ölçemedi anladın umarım ?

yönetmen

Member
hangi isveç firması.. bilgisini verirseniz kontrol edelim

man_correct

Bilgili Üye
Ben baktım sitesine ısviçreli bir sirket maden undergrand şirketi cihazı satisi yok herhangi bir dokumanda paylaşılmasıda yok detayli birşey olursa paylasirim burdan @yonetmen

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ben baktım sitesine ısviçreli bir sirket maden undergrand şirketi cihazı satisi yok herhangi bir dokumanda paylaşılmasıda yok detayli birşey olursa paylasirim burdan @yonetmen
bir emek calisma soz konusu belliki.yanliz cok bel baglamayiniz bu isletim sistemine.M.T.A.Kurumunun arge lerine bakiniz daha tatmin edici bilgiler var.ayrica sizde umarim kendinize ozgu sistem kurup patent icin basvurabilirsiniz..

man_correct

Bilgili Üye
bir emek calisma soz konusu belliki.yanliz cok bel baglamayiniz bu isletim sistemine.M.T.A.Kurumunun arge lerine bakiniz daha tatmin edici bilgiler var.ayrica sizde umarim kendinize ozgu sistem kurup patent icin basvurabilirsiniz..
O kadar derinliğin gereği yok bunlar maden işi yapıyor benim sistem 1.5 gösteriyor birde maden küp kasa testlerinden gectimi tamamdir Mal bulanindir