Gpx 5000 Pro Packet Düşünüyorum Ama Sıkııntı Şu...

tbtbtbtb

Member
Selamun aleyküm..

Öncelikle herkese hayırlı forumlar..

Sayın Üstadlar durum şundan ibaret ; yaklaşık 2 yıldır aşırı ilgimi çeken eski tarih ve arkeolog şeyler bende ilgi odağı olarak ve hobi olarak dikkatimi üzerine çekti. Yaklaşık 1 yıldır da formu takip etmekteyim.
Yaşım henüz 24 :) Herhangi bir tecrübem yok denecek kadar az diyebilirim ve dediğim gibi sıkıntı olarak gördüğüm konu ise daha önce herhangi bir cihaz ve benzeri araç kullanmadım. Bu yüzden engin tecrübe ve görüşleriniz benim için önemlidir.

Diğer bir konu ise Sıfır mı alayım 2.El Temiz Pro Packet Orjinal bulma şansım var mıdır ? Bu konuda da fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var.

Diğer bir konu da :) Cihazı İç Anadolu Bölgesi - Sivas ve civarında kullanacağım bu konuda da tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var.

Diğer bir konu da :) Cihaz tercihim yoğun araştırmalar sonucu oldu diyebilirim. Tercih konusunda da bilgilendirir ve tecrübe kazandırırsanız sevinirim.

Teşekkür ederim. Saygılar..

Son düzenleme:

mguleryuz

Aktif Üye
yeni başlangıç için vlf şiddetle tavsiyemdir direk yüksek maliyetli cihaz alırsan kullanımı zor olduğundan sonuç hüsran olur sen ilk 6 ay en az vlf kullanarak kendini geliştir benim gibi genç bi arkadaşsın sende

tbtbtbtb

Member
mguleryuz Teşekkür ederim kardeşim. Peki cihazı alsam yoğun çabalar sonucu kullanamaz mıyım zor bir cihaz mı ?

Cihaz kadar tabi kullanımı kolaylığı ve ergonomik olması gerekli sanırım..

saftilki

Moderatör
Moderatör
bölgenizin size tek tekçilikte ekmek yedireceğine neredeyse eminseniz
arama yapacağınız bölgenin toprağını cihaza tanıttıktan sonra cihazı öğrenmek için 30 -40 cm gibi derine altın bakır gümüş vb gömerek kendi eğitiminizi kendiniz yapabilirsiniz pekala,
teknoloji bilişimle aranız iyiyse kendinize güvenin,
cihazı alırken satıcınıza pratik yapmak için kaç cm derinliklere ne gömeceğinizi mutlaka danışın,
elbette toprak yapısı sulu yada kuru olması bölgenin mineral zenginliği can alıcı hususlardandır,
minelab 5000 i kiralık veriyorlarmı acaba

Nikneym

Member
Merhaba kardeşim.
Benim sana nacizane tavsiyem Garrett Atx paketi.
Hem tek tekcilik için hemde derin arama için.
Ben kullanmadım ama senin gibi imkanım olsa o cihazı alırdım büyük ihtimalle. O cihazı araştır bence.

Bahtın açık olsun.

mguleryuz

Aktif Üye
@mguleryuz Teşekkür ederim kardeşim. Peki cihazı alsam yoğun çabalar sonucu kullanamaz mıyım zor bir cihaz mı ?

Cihaz kadar tabi kullanımı kolaylığı ve ergonomik olması gerekli sanırım..

ustam kullanırsın kullanmaya ama sabırsızsan cihazı çözemeden satarsın büyük ihtimal çünki pi sistemlerde ayrım yoktur ayrım vardır ama ustasında ayrım olur acemi bi insan bu ayrımı çözemez çok zor yani imkanın varsa bak sana tavsiyem önce normal bir vlf al öğrendikten sonra gpx 5000 gibi bir cihazı 1 haftada çözersin

tbtbtbtb

Member
Kardeşim elim azda olsa yatkındır elektrik elektronik vs :) Satmak için almayı hiç düşünmedim yaklaşık bir yıl önce aklımdaydı bir cihaz almak sabrettim çalıştım çabaladım Allahın izniyle iyi bişey olsun dedim :) çözerim diye ümit ediyorum.. Değerli ustalarım da bu genç cahil arkadaşı bilgilendirecektir :)

Saygılar..

human

Yeni Üye
Öncelikle vlf bir cihazla başla kullanımı basit bir cihaz olsun eğer devam etmek istersen o zaman gpx5000 alırsın sağlıcakla kal.

bermina

Aktif Üye
Atla deve mi. Paran varsa al. Elinde olunca cabuk kavrarsin. Ne demisler al malin iyisini ekme kaygisini. Biraz seni yoracak saglam bir kazmaci bul yanina. Sansin acik olsun

tbtbtbtb

Member
Teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için. Kısmet olur da nasip olursa öyle bir niyetim var abilerim kardeşlerim. Ama öncelikle çok değerli ustaların da bilgilerini görüşlerini fikirlerini düşüncelerini beklemekteyim hayırlısıysa zaten olur :)

Ama küçük üyeyiz ya tabi unutulduk hep buralarda ( latife yapmak gerekirse ) :)

acemi 55

Bilgili Üye
arkadaşlar yazmış ama sen en tepeden başlamakta ısrarlısın bana kalırsa laf dinle ucuz cihazlarla tecrübe kazan önce vlf sorra pi sonra gpr bunlar hep sırayla olacak işler 1500 civarı çok çeşit vlf var tercih senin 5 bin civarı pulseler var örnek vermek gerekirse delta3s fiatı uygun minelap 12 bin ama yaptıgı iş aynı bunların bi üstü lorenz 17-18 civarı yerinde olsam önce vlf sonra pulse sırasıyla giderdim diyelimki en üst kalite cihazı aldın cihaz define bulmaz defineyi gene sen bulacan yerini cihaz teyit edecek unutma sakın

tbtbtbtb

Member
acemi 55 Kardeşim teşekkür ederim fikirlerin için. Bi kere para vermek için bu şekilde bir karar aldım kardeşim iyisi olsun oluyorsa elimde alıp gezdirmek için almayacağım :) dediğin şey için en son cihaz bence. Tecrübe de bunu gerektiriyor sanırım o yüzden fikir ve görüşlere düşüncelere henüz ihtiyacım var :)