Gradyometre ile aldığım boşluk görüntüsü

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yılan için bu durumlarda her zaman yanınızda kuvvetli sinek kovucu spreylerden bulundurun.tehlike anında üzerine doğru bolca sıkın. üzerine yapışan ve sinen koku ile kendi derdine düşüp o noktadan hemen ayrılıyor.özellikle kapalı alandan çok çabuk kaçıyor.

tncysmn

Aktif Üye
Arkdaslar konuyu tamamina erdiriyim.dedim. burasi 15 sene once acilmis bi yer cikti. Acan abiyle gorustum zamanla toprak dolmus bizde bos topragi cikarmisz.ayrica aldigi.malzemeyi.de kaptirms cani sagolsun nedelim

bermina

Aktif Üye
Saglik olsun. Acilmisi bulabiliyorsaniz acilmamisi da bulursunuz insaallah. Rasgele

azzem

Bilgili Üye
Arkdaslar konuyu tamamina erdiriyim.dedim. burasi 15 sene once acilmis bi yer cikti. Acan abiyle gorustum zamanla toprak dolmus bizde bos topragi cikarmisz.ayrica aldigi.malzemeyi.de kaptirms cani sagolsun nedelim
Burası mezarmıymış ve varsa işaretini paylaşırsan bizler için tecrübe olurdu

tncysmn

Aktif Üye
Hicbir isareti yoktu varsa da dagilmstr basit bi kaya yapisi var.

bermina

Aktif Üye
toplu mezar yerlerinde genelde birşey çıkmaz. hepsinde de işaret olmaz. benim bildiğim bir mezarlık var, belki 30 40 tane vardır ama sadece 2 tane işaret var gerisi işaretsiz. uyduruk oyma bile yok.

romAntik

Bilgili Üye
:) İnşallah ustam. Biliyosun deltaya gradyoya alışana kadar az çekmedim az kaldı satıyodum. Ama bi düzenek yaptım ölçüm için artık çekimde ne görürsem karşıma çıkar diyorum. Burayı 3 defa çektim ve 3 ndede aynı görüntüyü aldım ondan sonra başladı. k. İnşallah umdugumuzu bu gün olmasa yarın bulacagm. Benim sezon zaten hiç kapanmadı :). Artık herşey çok kolay voidle noktayı buluyorum gradyoyla ölçüyorum olmazsa dedektörle kontrol ediyorum hepsi en fazla 30 dakka. Yoksa başka yere devam
usta nasıl bir düzenek.. bizde gradimetre siparişi verdik.. bilelim neyapacağımızı..selamlar..

tncysmn

Aktif Üye
Öncelikle çekim yapacağınız alanın düz olması büyük avantaj. Çekim yaparken bi alan belirleyeceksiniz mesela 1 metreye 2 metre bi alan. 20 cm de bir örnek almak daha sağlıklı diye düşünüyorum. Her bakacağınız alanı cm cm işaretlemek zor olacağından size tavsiyem 2 ye 2 veya 1 e 2 gibi bi halı benzeri bişeyi 20 cm de bi işaretleyerek kandinize bi ölçüm alanı oluşturun. İstediğiniz yere serip rahatca bakar geçersiniz.

ölçüm yaparken yüzünüz hep kuzey tarafa baksın arazi uygun değilse gradyometrenin tuşları kuzeye baksın.

kayada ölçüm yapmayın sonuç alamazsınız. Tavsiyem toprak alanda mezarlar aramanız.

ölçtüğünüz alanlar çok küçük olmasın.

tecrübelerime göre göreceği derinlik en fazla 4 metre

şimdilik söyleyeceğim bunlar. Yine yardımcı olabileceğim birşey olursa başüstüne

romAntik

Bilgili Üye
Öncelikle çekim yapacağınız alanın düz olması büyük avantaj. Çekim yaparken bi alan belirleyeceksiniz mesela 1 metreye 2 metre bi alan. 20 cm de bir örnek almak daha sağlıklı diye düşünüyorum. Her bakacağınız alanı cm cm işaretlemek zor olacağından size tavsiyem 2 ye 2 veya 1 e 2 gibi bi halı benzeri bişeyi 20 cm de bi işaretleyerek kandinize bi ölçüm alanı oluşturun. İstediğiniz yere serip rahatca bakar geçersiniz.

ölçüm yaparken yüzünüz hep kuzey tarafa baksın arazi uygun değilse gradyometrenin tuşları kuzeye baksın.

kayada ölçüm yapmayın sonuç alamazsınız. Tavsiyem toprak alanda mezarlar aramanız.

ölçtüğünüz alanlar çok küçük olmasın.

tecrübelerime göre göreceği derinlik en fazla 4 metre

şimdilik söyleyeceğim bunlar. Yine yardımcı olabileceğim birşey olursa başüstüne
usta bilgilendirmen için tşkr...yalnız imalatçı "yüzünüz kesinlikleGÜNEYE baksın" derken siz "KUZEYE" diyorsunuz..!!!