Gssi emp 400 hk.

ECE07

Engellendi
Bu Cihaz hakkında Bilgi sahibi arkadaşların görüşleri nelerdir. Kullanıcı ve Satıcı Arkadaşlar Boşluk bulma konusunda hemfikir değiller. Türkiye Distribütörü Boşluk bulmaz diyor, Mühendislik hizmetleri alanında faaliyet gösteren arkadaşlar da Boşluk konusunda çok iyi olduğunu söylüyorlar...
Ekli dosyayı görüntüle 87262

MendereS

Bilgili Üye
sen bunu ortalama fiyatı nedir onuda yazarsan biz tam konuya gireriz.

D

deniz_efe

Misafir
Cihazın Türkiye distribütörü saygın bir firmadır.
Boşluk bulmaz diyor ve imalatçısı da bunu teyid ediyorsa,
Onların söylediklerini dikkate alırsanız karlı çıkarsınız ...
Boşluk bulur diyenlerin iddiaları son günlerde moda olan;
Google Earth'dan yer altı görüntüleri alınabiliyor tayfasının iddiaları gibi olmuş ...

:244:

MendereS

Bilgili Üye
bu cihaz jeofizik cihaz değilmi. hangi jeofizik yöntemle çalışıyo onu bilmek lazım. gpr, gravite falan ? kısacası her jeofizik cihaz aynı değildir bizi ilgilendiren gpr olandır bunun dışındaki jeofizik yöntemler bize lazım değil. ben cihazı tanımadığımdan neler yapabileceğinide anlayamıyom sitede geomekatron var ama şimdi başka firma sahibine başka cihaz sormak olmaz.

wtrk

Engellendi
Ece07 kardeşim..

Bu cihazla ilgili Voxler 4 ün tanıtımı yapılmış.. Benim imkanım olsa kesinlşkle sahip olurdum .
Eğer kullanabilirsen..

ECE07

Engellendi
bu cihaz jeofizik cihaz değilmi. hangi jeofizik yöntemle çalışıyo onu bilmek lazım. gpr, gravite falan ? kısacası her jeofizik cihaz aynı değildir bizi ilgilendiren gpr olandır bunun dışındaki jeofizik yöntemler bize lazım değil. ben cihazı tanımadığımdan neler yapabileceğinide anlayamıyom sitede geomekatron var ama şimdi başka firma sahibine başka cihaz sormak olmaz.
Doğrudur Üstadım. Bu Cihazı tavsiye eden kişi Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi bir arkadaş. Bu Cihazı çok tavsiye ediyor. 20-30 bin TL'e satılan GPR cihazların çalışma sistemlerini açıp incelediğini ve toplam 250 TL.lik beir maliyetle aynı cihaza sahip olabileceğimi söylüyor. Bu Cihazla birçok Antik şehir araştırmalarında çalışma yaptıklarını söylüyor.
Boşluk konusundaki yorumları nefatif.

MendereS

Bilgili Üye
Doğrudur Üstadım. Bu Cihazı tavsiye eden kişi Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi bir arkadaş. Bu Cihazı çok tavsiye ediyor. 20-30 bin TL'e satılan GPR cihazların çalışma sistemlerini açıp incelediğini ve toplam 250 TL.lik beir maliyetle aynı cihaza sahip olabileceğimi söylüyor. Bu Cihazla birçok Antik şehir araştırmalarında çalışma yaptıklarını söylüyor.
Boşluk konusundaki yorumları nefatif.
250 tl ye gpr yapılır sözü biraz sallama olmuş ya bu cihaz konusundada salladıysa aklıma ilk gelen bu oldu. bide bu cihazında fiyatı çok yüksek kararınızda sizi etkilemek istemem kısacası bu iş beni aşar :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Cihazın Türkiye distribütörü saygın bir firmadır.
Boşluk bulmaz diyor ve imalatçısı da bunu teyid ediyorsa,
Onların söylediklerini dikkate alırsanız karlı çıkarsınız ...
Boşluk bulur diyenlerin iddiaları son günlerde moda olan;
Google Earth'dan yer altı görüntüleri alınabiliyor tayfasının iddiaları gibi olmuş ...
:244:
lafıda sokam demişsin :)))) hahah

Son düzenleme:
S

sercan33

Misafir
cihazdan kullanan arkadaşım var görmüştm boşluk bulma özelliği yoktur
benim tabirimle yer uydusudur elektronik endüksiyonu çok yüksektir parazitlenme ve sinyal sapması yoktur 16 khz de çalışır maksimum derinlik 6 metredir geçmez diğer gpr lere göre en büyük artısı engebeli arazilerde engebesi olmamasıdır
bazı cihazlarda sinyal iletkeni deler geçerken bu cihazın kalibrasyonu üst düzeydedir kaynak ve kaynaktan ölçüm ile ayrım yapabiliyorsun düşünürsen kaliteli bir cihaz grafik arayüzü en iyi algılama ve kullanıma göre basitleştirilmiş bir yer uydusudur :) ECE07

cyranopo

Yeni Üye
şimdi benim bildiğim duyduğum kadarıyla conductivity=iletkenlik ölçüsü.
peki ınphase denilen denir?
alınan ölçüleri sadece conduvtivity olarak değerlendirmek bizi hataya sevk eder mi?conduvtivity ile inphase arasında bağlantı kıstası ne olmalı?
bu bağlamda emp 400 için ortamdaki farklı yapıları ortaya cıkarabilir diyebilirmiyiz?