Gümüş çubuk birleştirme

Apollon01

Moderatör
Moderatör
kardeş ben radyatörcü de lehimlettim, para bile almadı, aynı çubuk dan bahsediyorum, 5 tane çubuk aldım, birini ortadan kestim, kundak kısımları mıknatıs konulan yerin ilerisine kadar 3 lü, anten kısmı da ikili, bende 3 mm çubuk da var yurt dışından getirttim, o da%60 gümüş, pek değişen bişe yok her ikiside güzel çalışıyor, sadece 3 lü olan biraz ağır kalıyor çalışırken o kadarda olsun değil mi? lehim ile bozulma falan olmaz 1,5 yıldır kullanıyorum çok memnunum, yalnız bişe diyeyim, ilk etapta aliminyum çubuk da al boşluk tespitlerinde yalın sade olarak onu kullan, farkı gör, gümüş ile sağ avuç içinde çakmak vs. alsan da olur amaaliminyum başkadır boşluk uzmanıııdır, 3 mm. olsun yeterli 1metreyi ortadan kes, 12 cm. ölç, ve ordan ikisinide bük, işteçubuklar hazır, ben kundak kullanmıyorum, ince bant sardım oda güzel kolay gelsin

codex

Aktif Üye
Ben hizli yapistirici ile yapistirdim. Gumus cubuklari ciplak elle kullanma. Icerigindeki kadmiyum kanserojendir.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Bir sorayım bakalım burdaki kaça yapcak. Ama burdaki esnaf 50 tl için o zahmete girmez. Paylaşırım sonucu
Araştırıyorsunuz. Haklisiniz da..
Lâkin keramet çubukta olmadığı gibi, detayların da önemi yok diye yine de belirteyim.
Rast gelsin..

KULT

Aktif Üye
Elektrikçilere gidip bana büzüşmeli makaron (ısıtılınca daralıp sarmalayan bir izolatör) lazım derseniz üçer santimlik parçalar halinde kesip çubuklarınıza istediğiniz aralıklarda geçirin ve ısıtarak sabitleyin. Hem çubuklarınızı birleştirmiş, hem yapısını bozmamış, hemde göze hoş gelen bir görünüm elde edersiniz.