Gümüş çubuk birleştirme

Quartz

Yeni Üye
Siz ne çeşit cubuk yapıyorsunuz?
Boşluk içinmi
Ustam @Aliömer ustamın tarif ettiği sistemi yapmaya çalışıyorum. Yapabilirsem de @BulursamKader25 ustamın tavsiye ettiği gibi önce boşluk daha sonra metal üzerine yoğunlaşacağım.
Not. Dediğim gibi acemiyim. Öğrenmek istiyorum. Tavsiyeler veya olumlu olumsuz tüm yorumlar benim için değerli.
Teşekkür ederim

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Ustam @Aliömer ustamın tarif ettiği sistemi yapmaya çalışıyorum. Yapabilirsem de @BulursamKader25 ustamın tavsiye ettiği gibi önce boşluk daha sonra metal üzerine yoğunlaşacağım.
Not. Dediğim gibi acemiyim. Öğrenmek istiyorum. Tavsiyeler veya olumlu olumsuz tüm yorumlar benim için değerli.
Teşekkür ederim
Önceliği boşluk tecrübesine vermen isabetli karar olur.
Bu süreç içinde edineceğin bilgi birikim ve gözlemler neticesinde sair düşüncelerine odaklanırsın.
Bu anlamda üstde belirttiğin bir takım düşünceler alan tarama için geçerli olan bilgilerdir.
Boşluk için çok detay gerekli değildir.

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ustalar selamın aleyküm. gümüş çubuklarım geldi. 3'erli yapmak istiyorum. Ancak bunları birbirine neyle sabitlesem diye karar veremedim. Sizce en uygun birleştirme yolu nedir? Yoksa boşta mı dursalar? Yorumlarınızı alsam.
Kafanı hic karıştırma.
Elektrik bantiyla 3 yerden birleştir.
Kundak kullanma.
Elle tutulan yerlerine para banti sar. Kadmiyum zehirlidir deri döküntüsü yapar.

Ruzgarbeykoz

Member
Teşekkür ederim
Selamun aleykum trakyalı81 usta yazmis bende ayni sekil yaptim 3 adet teli elektirik banti ile uc yerden sardim kundak kisminida elektirik bantiyla kople sardim ki elime zarar vermesin sikinti olmuyor gayet guzel çalışıyor

Quartz

Yeni Üye
ÇUBUKLAR TEL FORMUNDAMI ..ŞARNEL FORMUNDAMI İLAVE YAPILACAKSA MUTLAKA GUMUŞ KAYNAK KULLANIN
İnternetten %40 gümüş tel olarak aldım. 1.5 mm @Trakyalı81 ustanın tavsiyesini dinleyeceğim. @timur964 ustam gümüş kaynak yapan yer bakayım fiyat sorayım uçuk bişey demezse öyle yaparım. Burası küçük yer 2 tane gümüş kaynak yapan yer ya vardır ya yoktur. Onlarda uçarlar diye düşünüyorum.

Yorum yapan tüm ustalara selam olsun...

timur964

konularim
İnternetten %40 gümüş tel olarak aldım. 1.5 mm @Trakyalı81 ustanın tavsiyesini dinleyeceğim. @timur964 ustam gümüş kaynak yapan yer bakayım fiyat sorayım uçuk bişey demezse öyle yaparım. Burası küçük yer 2 tane gümüş kaynak yapan yer ya vardır ya yoktur. Onlarda uçarlar diye düşünüyorum.

Yorum yapan tüm ustalara selam olsun...
HAZIR SATILAN ÇUBUKLAR YERİNE 100 GR GUMUŞE 15 GR BAKIR KATARAK 40 MİKRON GUMUŞ ŞARNEL ÇOK DAHA FAZLA İŞ GÖRECEKTİR HAZIR TELLER DE ÇOK ÇEŞİTLİ METALLER OLDUĞUBDAN YANILTA BİLİR

Quartz

Yeni Üye
HAZIR SATILAN ÇUBUKLAR YERİNE 100 GR GUMUŞE 15 GR BAKIR KATARAK 40 MİKRON GUMUŞ ŞARNEL ÇOK DAHA FAZLA İŞ GÖRECEKTİR HAZIR TELLER DE ÇOK ÇEŞİTLİ METALLER OLDUĞUBDAN YANILTA BİLİR
@timur964 ustam bu dediğinizi nasıl yapcam. Bayaa bir zahmetli iş olsa gerek

Quartz

Yeni Üye
KUYUMCU TAMİRCİSİNDE KOLAYCA HALLEDERSİN 900 MİLYEM İSTİYORUM DEYİN TAMİRCİYE O YAPAR HESABINI KULLANIŞLI İŞE YARAR B ÇUBUK SAHİBİ OLURSUN
Malzemeleri nerden tedarik edebilirim. Bildiğiniz bir site var mı

Quartz

Yeni Üye
TAMİRCİ AIR SEN SADECE HESABINI YAPSANIRIM 100 GR 400 TL BAKIR BEDAVA TAMİRCİYE 50 TL DEN FAZLA VERME TAMİRCİ TEDARİK EDER GUMUŞU ÇARŞIDAN
Bir sorayım bakalım burdaki kaça yapcak. Ama burdaki esnaf 50 tl için o zahmete girmez. Paylaşırım sonucu