• Forumda sorular sorabilmeniz için KAYIT olmalısınız.

gümüş sikkeler hakkında yardım

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
20151024_162917.jpg20151024_162938.jpg

bunlar hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. en önemlisi de replika mı değil mi?

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
orjinalliğinden nasıl emin olabiliriz acaba?

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
ya merhaba seni çukur bizans altın modelinin aynısı normalde gümüş olanlar biraz daha farklı gibi inceledim de..

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba üstad [MENTION=8616]tatar26[/MENTION] teşekkür ederim cevap için. Keşke orjinalliğiyle ilgili kesin bilgi alabilsem.

tatar26

Super Moderator
Süper Moderatör
o bilgi bende yok şimdi kimseyi kandırmak ahkam kesmek hiç bilmeden bunlar bana göre şeyler değil dostum bildiğim kadarıyla anca bu kadar keşke yardımcı olabilseydim..

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
o bilgi bende yok şimdi kimseyi kandırmak ahkam kesmek hiç bilmeden bunlar bana göre şeyler değil dostum bildiğim kadarıyla anca bu kadar keşke yardımcı olabilseydim..
teşekkürler ilgin için...

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
orjinal olduklarıyla ilgili birisinden teyit aldım ama hala buradaki üstadların yorumunu da merak etmekteyim..

Kusterek

Aktif Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba

1-Faustina Minor Denarius,Rome, FAVSTINA - AVGVSTA, Rv. SAECVLI FELICIT= Problemsiz kondüsyon düsük asiri temizlik görmüs .

2-Theodosius II AR Miliarense. Constantinople, AD 408-423. DN THEODOSIVS PF AVG= katiyen sahte.

3-Bizans AR- Trachy = Bizanz trachy konusunda bir sey söyleyemem benim alanim degil ama bu üclü bilincli olarak bir araya getirilmis derim yani ederi iyi olan sahte .

semsur

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba

1-Faustina Minor Denarius,Rome, FAVSTINA - AVGVSTA, Rv. SAECVLI FELICIT= Problemsiz kondüsyon düsük asiri temizlik görmüs .

2-Theodosius II AR Miliarense. Constantinople, AD 408-423. DN THEODOSIVS PF AVG= katiyen sahte.

3-Bizans AR- Trachy = Bizanz trachy konusunda bir sey söyleyemem benim alanim degil ama bu üclü bilincli olarak bir araya getirilmis derim yani ederi iyi olan sahte .
Üsatad çok açıklayıcı oldu çok teşekkür ederim. harikasınız..