Gümüş tetradrahmi ?

zaz12

Bilgili Üye
Arkasına net şekilde çeker misin ? Bak söyle yap 2 sikke arkası diğerleri de ise ön yüzünü çekip yükle.takipteyim.oyle daha iyi anlaşılır . Parlama olamadan çevreden isik fazla almadan çekersen daha iyi olur.

napcan

Yeni Üye
Arkasına net şekilde çeker misin ? Bak söyle yap 2 sikke arkası diğerleri de ise ön yüzünü çekip yükle.takipteyim.oyle daha iyi anlaşılır . Parlama olamadan çevreden isik fazla almadan çekersen daha iyi olur.

Resim manyağı olduk be :))

CANADALI

Aktif Üye
Bendede 43 gram dekakdrahmi orijinal varda işte alıcı bulamadık 2 .milyon usd istiyorum.
Ama nedense 1 milyon usd den fazla veren yok.
:zuhaha::zuhaha:

Resim manyağı olduk be :))
Her ne kadar sahte gibi olsada ben yinede incelemek isterim. Şimdi çok kıymetli dostumun yanına uğramak için kadıköye geldim. Kendisi ilgilendi. Daha çok dediğim gibi ben ve dostum dekadrahmi arıyoruz. Ancak yinede aklınızda olsun.. Her türlü irtibata açığım. Saygıyla..

ragıp

Uzman
Hmmm.. Bunlar oralarda bulunma ihtimali az ama bunların adı tetradrahmi "?" diye geçer.. Ancak dediğim gibi orjinal konusu bende henüz kuşkulu.. Bu sikkeler Antalya müzesinde yüzyılın definesi adı altında sergilenir. Ben bir tanesini incelemek isterim.

elmalı hazinesi diye geçer
bunların altın olanları dünyada sayılı
yanılmıyorsam tam 20 tane olmalı

elmalı hazinesi diye geçer
bunların altın olanları dünyada sayılı
yanılmıyorsam tam 20 tane olmalı
Haklısınız sayın Ragıp, Bunların bulunma hikayesi çok garip. İnsanda şans olacak denilen türden.. Eski model TV antenlerini bilirsiniz içi boş sigara kalınlığında borulardır. Adam TV tamircisi ve kendi çapında bir define dedektörü yapıyor ve antene bağlıyor. Araziye çıktıkları yerde açar açmaz ötüyor işaret veriyor. Adamlar makine arızalı diye geri dönüyor ve bir süre sonra aynı yerde dolaşırken ilk çalıştırdıkları yerde yine sinyal alıyor ve kazmaya karar veriyorlar. İşin doğrusu bu.. İlk düğmeye bastığı yerde hazine çıkıyor aslında.. Neyse inşallah müzedekiler orjinalidir ;)

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
Haklısınız sayın Ragıp, Bunların bulunma hikayesi çok garip. İnsanda şans olacak denilen türden.. Eski model TV antenlerini bilirsiniz içi boş sigara kalınlığında borulardır. Adam TV tamircisi ve kendi çapında bir define dedektörü yapıyor ve antene bağlıyor. Araziye çıktıkları yerde açar açmaz ötüyor işaret veriyor. Adamlar makine arızalı diye geri dönüyor ve bir süre sonra aynı yerde dolaşırken ilk çalıştırdıkları yerde yine sinyal alıyor ve kazmaya karar veriyorlar. İşin doğrusu bu.. İlk düğmeye bastığı yerde hazine çıkyor aslında.. Neyse inşallah müzedekiler orjinalidir ;)
yıllar sonra, yurt dışından mahkeme kararı ile getirildi.
orjinal olmalı

Asil

Aktif Üye
Hayırlı olsun. Sikkeler yurtiçi fiyatları 2000 tl-5000 tl arası değişir. M.ö 297-350 yılları arası darp edilmiş sikkeler. Agırlıkları ortalama 14-17 gr arası değişir. sadece pers savaşında yunan generallerin maaşları için darp edilmiş 42 gr lık madalyon sikkeler haricinde ederleri diğer yunan sikkelerinin agırlık ve darp yılları arasında fiyat lar çok değişmez. Koleksiyoncuların ilk teklifleri normal ederinin 3-de 1 dir.

Hayırlı olsun. Sikkeler yurtiçi fiyatları 2000 tl-5000 tl arası değişir. M.ö 297-350 yılları arası darp edilmiş sikkeler. Agırlıkları ortalama 14-17 gr arası değişir. sadece pers savaşında yunan generallerin maaşları için darp edilmiş 42 gr lık madalyon sikkeler haricinde ederleri diğer yunan sikkelerinin agırlık ve darp yılları arasında fiyat lar çok değişmez. Koleksiyoncuların ilk teklifleri normal ederinin 3-de 1 dir.

Ek yapmak isterim o değerli olan 42 gr sikkenin adı dekadrahmi dir.. Drahmiler ilgi alanım :)

Asil

Aktif Üye
Ek yapmak isterim o değerli olan 42 gr sikkenin adı dekadrahmi dir.. Drahmiler ilgi alanım :)
Hocam. 6 obolum var bütünletirsem 1 drahmi eder. Roma Gümüşlerinin kenarlarını kırpıp bir gümüş kaar a da gecebilirdim.fakat bu ustalar çoktan öldü. Şaka bi tarafa drahmiler ve roma dinarları hatay ve kuzey ırak da kazanç ve pazarı var.. Zamanınız olursa gidin.