||.Gyaseddin Keyhusrev

No:name34

Aktif Üye
S.aleykum üstadlarım acill bilginize ihtiyacım var gyaseddin keyhusrev parasının Altını varmıdır ? Boş tarlada 7 yaşındaki bi çocuk oynarken buluyor abiside görüp alıyor, okulda benim yeğene gösteriyor oda dayım bu işi yapıyor felan diyor yeğende bana tarif etti açık sarı renkte üstünde aslan güneş arka yüzünde 4 satır arapça yazı var felan velasıl yarın çocuk okula getircek gidip alıcam. Şimdi o arsada bu paranın devamı olma ihtimali nedir ve hakkında bilgili ustalarım neler söyleyebilir. Şimdiden Allah razı olsun saygıdeğer abilerim kardeşlerim, selametle.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 166908
Dönemi: Anadolu Selçuklu (H.639-M. 1241/1242)Ölçüleri: Ağırlık: 3.0 gr. Çap: 2.0 cm.Malzemesi: GümüşYazı Türü: Sülüs

tarifleriniz buna uyuyor. para bu sanırım.

Aktif Üye
bozoklu ustam doğrudur tarif bu para lakin açık sarı dedi yeğenim gyaseddinin bu şekilde altın parası varmıdır peki ?

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Para gelince bakar görürsünüz hatta fotoğrafını bizimlede paylaşırsınız :)

Aktif Üye
Evet varmış demekki altın basımı bozoklu kardeş. APOLLONUS ustam sizle paylaşmayacağım da kimle paylaşacağım, dua edelimde orjinal olsun :)
Rica etsem diğer konuyada bi göz atarmısınız. En değerli sikke kategorisinde altını var bendeki bronz yorumunuz nedir. Saygılar

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Çok anlamam ben, bilen ustalar bakınca bilgi verir.