Haç ve oymalar

Smokin

Moderatör
Moderatör
Meselede bu ustam hangi yönü veriyor
Telefondan incelemeye çalışıyorum lakin ufak tefek sıkıntılar olduğu için inceleyemiyorum.
Metre ile ölçüm yaptığınız resimlerde yönleri belirtme şansınız var mı ?

Smokin

Moderatör
Moderatör
Evet haçın kanal olan tarafında 20 m kadar aşağısında bi kanal var ama taşlar yok hafif tümsekler var ve. Sırtını kanala verirsek haç olan taş sağda tepede kalıyor
Kayalık alan görünür olmasa da zemin altında kalmış olabilir. Özelikle alan engebeli ise veyahut eğim var ise zemin altında kalmış olabilir

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ölçümü bu kardeşim

2 gündür üst üstte dağa gidip geliyorum kardeş bizimkide bi ümit işte belki birileri bizi yönlendirir diye ...fikirlerin içinde ayrıca teşekkürler kardeş...
Dostum benimkiler yorum, sahada karşılaştığımız benzer işaretlerden ortaya çıkan bilgiyi buraya aktarmaya çalışıyorum. Sen diğer ustaların söylediklerini de kulak arkası etme. Bunları güzelce not et, sahada işin çok kolaylaşır.

Smokin

Moderatör
Moderatör

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Haklı olabilirsiniz lakin çatallı olan yön 10 15 metreden sonra uçurum olmasada neredeyse uçuruma yakın bi iniş...
İş çatallı olan kısım ile o uçurumun arasında zaten, görünen ağaç da dahil. Kayadan kanal boyu kadar sağ ve sol yapicaksin o uçuruma kadar tarayacaksin. Mezarlar için en uygun alan resme bakınca bu kısım görünüyor.

bitlis

Aktif Üye
İş çatallı olan kısım ile o uçurumun arasında zaten, görünen ağaç da dahil. Kayadan kanal boyu kadar sağ ve sol yapicaksin o uçuruma kadar tarayacaksin. Mezarlar için en uygun alan resme bakınca bu kısım görünüyor.
Tamam kardeşim saolasın