Hadi inceleyelim

corvette

Yeni Üye
Geçen gün kaya üzerinde asker resmi var die söylemiştim moderatör bı arkadaş alaycı bir şekilde cvp vermişti her yeri kazdiranlara uyuz oluyorum die ve bende burda eski bir uygarlık olduğunu söylemiştim ve haklı çıktım birde bu resimleri inceleyin arkadaşlar hayırlı geceler

Ekli dosyalar

Ledun

Bilgili Üye
Yaşınız benden büyük mü bilmem.
Size şunu tavsiye ederim:
Kimin ne dediğine
Ne.yaptigina çok takılmayın.
Tüm hayatınız boyunca...
Zira kişiyi mutsuz eder.

Siz size yakışanı yapın.

Dunyadaki tüm filmlerin sonunda her zaman hep iyiler kazanır.
Dogrusu da budur.

Konumuzla alakalı yorum yapmıştım.
Eğer asker ise... diyerek.

Bu kanaatimce asker değil.
İlk yapacagijuz is;
Figüran en üstündeki bombeyı açın.
Oradakini alin.
Detaylı cekmemisiniz figürü ve alanı.
Burası önemli bir yer.
Amma çevresinde görmeden olmaz.

Kolay gelsin.

corvette

Yeni Üye
Yaşınız benden büyük mü bilmem.
Size şunu tavsiye ederim:
Kimin ne dediğine
Ne.yaptigina çok takılmayın.
Tüm hayatınız boyunca...
Zira kişiyi mutsuz eder.

Siz size yakışanı yapın.

Dunyadaki tüm filmlerin sonunda her zaman hep iyiler kazanır.
Dogrusu da budur.

Konumuzla alakalı yorum yapmıştım.
Eğer asker ise... diyerek.

Bu kanaatimce asker değil.
İlk yapacagijuz is;
Figüran en üstündeki bombeyı açın.
Oradakini alin.
Detaylı cekmemisiniz figürü ve alanı.
Burası önemli bir yer.
Amma çevresinde görmeden olmaz.

Kolay gelsin.
Tşk ederim yorumunuz için alan biraz büyük gez gez bitmiyor yer altı şehri var deniliyor her yer küçük küçük kasalarla dolu çoğunu bulmuşlar açmışlar hala acilmayi bekleyen yerlerde var tabi gecenki yorumunuzda olumluydu benim için sağolun ama burda iş biraz büyük tek tek açmaya çalışacağım iyi günler

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Geçen gün kaya üzerinde asker resmi var die söylemiştim moderatör bı arkadaş alaycı bir şekilde cvp vermişti her yeri kazdiranlara uyuz oluyorum die ve bende burda eski bir uygarlık olduğunu söylemiştim ve haklı çıktım birde bu resimleri inceleyin arkadaşlar hayırlı geceler
bir yerde uygarlığın yaşaması o yerde define olduğu manasına gelmez. Hayatınızda başaraılar dilerim umarım anlarsınız beni anladığınızdada geç olmaz umarım.

dr.

Bilgili Üye
Tek kuyuyla eski uygarlıkmı oluyor?

corvette

Yeni Üye
Tek kuyuyla eski uygarlıkmı oluyor?
Hocam şuan bilmeden yorum yapıyorsunuz daha resmini atmadigim bir çok yer var benim emin olamadigim gibi sizde emin olamazsiniz buraya atıyorum ki bilgilerimizi paylaşalım yardımcı olalım ama görüyorum ki herkes profesör herkes çok biliyo mesela siz bir resim paylaşmış olsaydınız ben bu şekilde yorum yapmazdım bilgi sahibi değilim çünkü bende araştırma yapmadan yazmıyorum sadece sizden acizane fikirlerinizi soruyorum sadece yazmak için yazmayın hayırlı günler

defi

Bilgili Üye
bu kadar büyük su kuyusu varsa tabi bir yaşam yeridir 2. resimde uygarlık figürüdür

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Konuyu başından beridir takip edip, yazılanları okuyorum. @Ledun abi çok güzel söylemiş. Takılma insanlaeın söylediklerine demiş. Sen boşkoy, gerekli olanları al, lantana köy gerisine teşekkür et geç. Ben bulduğum malzemeyi paylaştım yıllar önce bana YALANCI diyen oldu😂sonra bin pişman!!!
Şimdi yerine gelecek olursak buradan birileri geçmiş belli, hemde sağlam geçmiş. Geçerken de bir şeyler bırakmış. O Kanada ki figür çok şeyi özetliyor aslında. Şimdi paylaştığın örme kuyu da keyifli. Bu bağlamda bölgede ciddi bir ar-ge yapmalısın ki bilgi olarak yapmışsın belli. Sıra teknolojik olarak da bunu yapmakta. Bunun yanı sıra çubuk kullanmayı biliyorsan da yüzeyde ki olası mezarları bularak başlayabilirsin. O kaya üzerinde ki amca nereye bakıyor biz de bir görelim bakalım. Kendi mezarına mı bakıyor, halkına mı bakıyor? Nere bakıyor bu adam🤔Kuyu'yu ilişkilendirebilecek bir yapı olmalı yakında bir yerde. Panayır yeri de olabilir aynı zamanda. Eğer öyle ise tek tek ile de toplayabilirsin alanda yüzeydekileri😉bunların bir de ibadet ettiği yer var oralarda bir yerde, hakim bir tepede, onu da bulalım bakalım. Değerli mezarları oranın çevresinde.
Haydi selametle...

değerli kardeşim işe başlamadan önce definenin ne olduğunu öğrenmek gerekir. anadoluda tarih boyunca bir çok medeniyet yaşamış, bir çok sefer düzenlenmiş, bir çok savaş çıkmıştır. buradanyola çıkarak anadoluda farklı dini görüşlere sahip farklı bir çok millet yaşamış olduğunu kolayca anlayabiliriz. ilk cümlemde olduğu gibi define nedir ? define " Toprak altına gömülerek saklanmış para veya değerli şeyler, gömü" anlamında kullanılan bir terimdir. bu topraklarda yaşayan ailelerinin kimisi varlıklı çoğu ise garibandı. bu definelerde kendi içinde ayrılmakta eşkiya,ermeni, rum definesi gibi. bundan farklı olarak bu topraklarda yaşayan insanların farklı ölü gömme teknikleri mevcuttu. bu definlerde kimileri tekrar dünyaya geleceğine inandığı için mevcutta yaşadığı değerli eşyalarla birlikte gömülmüştü. ama bu varlıklı aileler için geçerliydi. zaten gariban mezarı açtığında incik boncuk bulursun bunu gördüğünde ne demek istediğimi anlarsın. bunlara ek olarak anadoluda yaşayan dini önderlerinde hem bulundukları cemaat (kilise vb) hemde şahsi mallarıda olmaktaydı. bunlarda çeşitli korkularla o zaman bankalar olmadığı için gizli yerlerde tünellerde toprak altında kayalarda vb yerlerde saklanmaktaydı. şimdi bu kadar bilgi ile sen yaşam yerinde ne bulacaksın. ben sana soyleyeyim. çivi kap kacak bulacaksın. nal bulacaksın. kayada gördüğün kabartmalar insan figurleri betimlemeler define işareti değildir. süslemelerdir. kimi bir şehirn girişini kimi bir anıtı kimi devletin güçlü bir idarecisini betimler. sen bugun define saklayacak olsan şehrin gobegine mi saklarsın? daha ne kadar açıklayayaım. kitap mı yazalım illa. tarihi değerleri kabartmaları tahrip etmeyelim lütfen. onlar yerlerinde güzeldir. saygıyla tüm arkadaşlara.