Hafta Sonu Piknikten Görseller - Güzel Yer - Malkoçoğlu Filmi Çekilebilinir :)

Renix

Bilgili Üye
Buranın 1 tören alanı oldugunu düşünüyorum cenaze anma veya gömme için yapılan 1 alan gibi geld bana yakınında mezarlık vardır ama daha çok orta sınıf mezarlıgı olması ihtimaldir o dik kaya tören alanını belirten 1 yapı kannatimce tabiki ben ustası degilim fikrim bu yöndedir :)

Renix

Bilgili Üye
Bu resimdeki yerde de seninkine benzer çok yer var buranın 1 tören alanı oldugunu ögrendim ve 1 km uzaktada mezarlıgı var buda yardımcı olur belki sana

psh

Bilgili Üye
deve degilmi yav ilk 3 resim golgesinde kuzu cevirdigim :21:

Parkeci42

Member
Selam aleyküm ustalar kışın işler durunca bendede define merakı sardı sayfalarda neredeyse okumadığım yazı kalmadı okudukça yeni şeyler öğreniyorum ustaların vesilesi ile sagolsunlar bulursamkader25 ustam bende konyaliyim sanırım bu paylaştığın resimler benim köyde olması lazım yüksek taşın ismi köylüler arasında ahmat taşı diye bilinir bende konyaliyim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Selam aleyküm ustalar kışın işler durunca bendede define merakı sardı sayfalarda neredeyse okumadığım yazı kalmadı okudukça yeni şeyler öğreniyorum ustaların vesilesi ile sagolsunlar bulursamkader25 ustam bende konyaliyim sanırım bu paylaştığın resimler benim köyde olması lazım yüksek taşın ismi köylüler arasında ahmat taşı diye bilinir bende konyaliyim
Erenkaya-Kayalı arasında vadinin içinde.
Erenkayaya daha yakın, tam karşısı.
Lakin çok açık bir alanda.
100-150 koyun alıp hemen üstündeki ağılı kullanmak lazım.
Ağılın altında da güzel mezarlar var gibi kahkahakahkaha

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam affınıza sığınarak bu bölgenin işaretli 4 yerinde (kayaların altında) boşluk tespiti yapmanızı öneriyorum. sanırım burası anıt dediğiniz kayanın karşısı...Ekli dosyayı görüntüle 280440
Butun tespitler tamam gibi.
Yaliniz burada izinsuz keklik avcilari cok oldugundan devlet takibe almis, kekliklerin soyunu korumak ve dogal dengeyi bozdurmamak icin. Asagida yukarida goren gozler var.
Paramiz olunca izin alip gideriz insallah.

Senin isaretledigin yerlerde beyin evlatlari veya akrabalari var Bey ise; sirtini o cizdigin yere verince solda kaliyor. Kral yolu gibi yeraltindan bir yolla 30 metre ilerideki odasina gidip istirahat ediyor. :))

karakus1

Aktif Üye
Butun tespitler tamam gibi.
Yaliniz burada izinsuz keklik avcilari cok oldugundan devlet takibe almis, kekliklerin soyunu korumak ve dogal dengeyi bozdurmamak icin. Asagida yukarida goren gozler var.
Paramiz olunca izin alip gideriz insallah.

Senin isaretledigin yerlerde beyin evlatlari veya akrabalari var Bey ise; sirtini o cizdigin yere verince solda kaliyor. Kral yolu gibi yeraltindan bir yolla 30 metre ilerideki odasina gidip istirahat ediyor. :))
ustam ben fotoğrafta gördüğümü işaretledim. bey dışardaysa görmemişimdir :) resim varsa ona da yorum yaparım. yer tünel içerik gibi...

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Körde bili avanosun yolunu çanak çömlek kırıklarığindan bellidir nereye bakar bu mahlukat ustam