Halka kare oyma ve koltuk

Natgeo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler ustalarim...IMG-20181001-WA0004.jpgIMG-20181001-WA0005.jpg

Son düzenleme:

timur964

konularim
Süper Moderatör
sol tarafıda görseydik

Natgeo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Genis aci degil ama sol tarafta bole bi yer var

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
İiçiliği zor olan bi kayada çalışma yapılmış. İlk foto kullanım amaçlı sağ alttaki mezar galiba. 2 foto mezar olmalı önünden de giriş var. 2 fotoğraf da bişey yok. Tahminim dönem frig. Rastgele

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Natgeo......

Sevgili kardeşim bu koltuk değildir...
Burası önemli iki adet mezarı barındıran bir alana özenle yapılmış yapılmış bir sunak yeridir. Mezarlarına gelince çevrende yığma var ise yığma mezar. Yığma yok ise zeminaltı korugan mezarlardır ve buraya da çok uzak değildir . Şayet dönem soygunu yemedi ise şahane iki adet mezar var burada bunların yerlerini boşluk tespiti ile bulunuz. Çok güzel işçlik var önemli şahsiyetlerin mezarları

Natgeo

Yeni Üye
Kayıtlı Kullanıcı
İiçiliği zor olan bi kayada çalışma yapılmış. İlk foto kullanım amaçlı sağ alttaki mezar galiba. 2 foto mezar olmalı önünden de giriş var. 2 fotoğraf da bişey yok. Tahminim dönem frig. Rastgele
Calismaya deger mi ustam? Sag alttaki oyuktan mi baslayalim?

banker42banker42

Operatör
Kayıtlı Kullanıcı
Yok ustam bu 2 Fotolarda çalışma yapmayın. Ancak buralardan [MENTION=18584]dardanos[/MENTION] ustanın dediği gibi yön unsuru olarak kullanınız. Teşekkürler kolay gelsin

Oğuzboyu

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=14077]kazama[/MENTION] Zentinyağı atölyesi mi yoksa su toplama alanı mı

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili kardeşlerim özür dilerim sakın polemiğe girdiğimi düşünmeyin lakin böyle su toplama veya zeytin yağı çıkarma yeri olurmu. Buradaki işçilik harika karşıdaki kare nişi görüyorsunuz. Önünde kocaman bir işaret daha var. Gerçi tabiki sizin görüşlerinizide saygı ile karşılamak lazım. Lakin sevgili kardeşlerim burası düşündüğünüz gibi bir yer değil Sevgiler

Pirana

Bilgili Üye
Kayıtlı Kullanıcı
Netgoo usta .burayi biliyorum ben

kazama

Super Moderator
Süper Moderatör
Sevgili kardeşlerim özür dilerim sakın polemiğe girdiğimi düşünmeyin lakin böyle su toplama veya zeytin yağı çıkarma yeri olurmu. Buradaki işçilik harika karşıdaki kare nişi görüyorsunuz. Önünde kocaman bir işaret daha var. Gerçi tabiki sizin görüşlerinizide saygı ile karşılamak lazım. Lakin sevgili kardeşlerim burası düşündüğünüz gibi bir yer değil Sevgiler
Bakın bu resmin orjinalini bulamadım konu kapatılmış lakin görüntü olarak küçükde olsa sistem aynı .
Bu ve bunun gibi çok yer gördüm zeytinyağı veya üzüm işliği buralar .

Ekli dosyalar

• 13.9 KB Görüntüleme: 191

dardanos

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
kazama.....

Sevgili ustam sizi çok iyi anlıyorum genel bakış açısı olarak Zeytin yağı çıkarma kanallarını andırıyor . Lakin burada beni zeytinyağı üretimi yapılan yerden uzaklaştıran şey buradaki mükemmel işçilik . Bende bir çok zeytin yağı çıkarma taşları gördüm.. yakın Çevrem zaten olduğu gibi zeytinlik diyarı Hep gördüklerimdeki işçilikler böyle muntazam değil idi. Birde oradaki halka oymalar çıkan sıvı için yeterli değil. Yinede sizin görüşlerinize saygı duyuyorum. Zaten biz insan lar konuşa konuşa demişler değilmi. En güzeli karşılıklı anlaşmak değilmi sevgiler ustam. Teşekkür ederim