halkalı demir çivi işareti nedir?

Hilal07

Yeni Üye
böyle bir yer var bendede yaylada resimleri mevcut değil ama dağın zirvesinde dik kayalıklara üstünde sağ tarafında şu akıyor alt tarafında kayalardan baltaya benzer şekil yapılmış o baltayı altındaki düzlükte menderes var

ne olabilir nasıl araştirabilirim

Hilal07

Yeni Üye
S.A.
Usta halka mağarayı veriyor diye düşünüyorum .Sır ustanın söylediği gibi. Ziyaretin batı yönünde mezarlık varmı, derenin çatal yaptığı yerde çeşme varmı...
böyle bir yer var bendede yaylada resimleri mevcut değil ama dağın zirvesinde dik kayalıklara üstünde sağ tarafında şu akıyor alt tarafında kayalardan baltaya benzer şekil yapılmış o baltayı altındaki düzlükte menderes var

ne olabilir nasıl araştirabilirim

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Bu çok eski bir konu konuda bahsetmişmiyim okumadım baştan ama;

Bahsi geçen halkanın karşısında x işareti ve yanında tünel girişi vardı! Bu tünel uzun ve kayalıgın altından su yoluna yani dereye giden bir tünel hemde kayalıgın zirvesine çıkan bir yoldu. Bahsi geçen kayalık daire gibi her yeri uçurum bir kale gibiydi!

Vel hasıl tünel içinde kayda değer olmayan kaya mezarlar tesbit edildi. Bir şey cıktımı derseniz hiç biri açılmadı. Çok zor ve tehlikeli olduğu, ve hatta bütçe olarak cok harcama isteyen bir yer burası. Bazı yerlerde calışmamak iyidir, zira en güzel servet hayattır.

ragıp

Uzman
Bu çok eski bir konu konuda bahsetmişmiyim okumadım baştan ama;

Bahsi geçen halkanın karşısında x işareti ve yanında tünel girişi vardı! Bu tünel uzun ve kayalıgın altından su yoluna yani dereye giden bir tünel hemde kayalıgın zirvesine çıkan bir yoldu. Bahsi geçen kayalık daire gibi her yeri uçurum bir kale gibiydi!

Vel hasıl tünel içinde kayda değer olmayan kaya mezarlar tesbit edildi. Bir şey cıktımı derseniz hiç biri açılmadı. Çok zor ve tehlikeli olduğu, ve hatta bütçe olarak cok harcama isteyen bir yer burası. Bazı yerlerde calışmamak iyidir, zira en güzel servet hayattır.
üstat
halkanın yıllardır aynı olduğundan
paslanmadığından bahsetmişsiniz
peki halkanın madeni
o halka neden yapılmış
muhakkak bakmışsınızdır
paylaşırmısınız

Sedegor

Engellendi
üstat
halkanın yıllardır aynı olduğundan
paslanmadığından bahsetmişsiniz
peki halkanın madeni
o halka neden yapılmış
muhakkak bakmışsınızdır
paylaşırmısınız
Ragıp bu tür halkalar, kara çivi yada çingene civileri o gün dövülürken yani işlenirken keçi sütü karıştırarak yapılırdı! Keçi sütü demirin paslanmasını önlerken diğer yandanda bir çeşit zehir haline gelir zamanla, başka şey karıştırırlarmı bilmem ama bu tür şeyleri yerinden sökenlerin ömrü üç ayı geçmez!

ragıp

Uzman
Ragıp bu tür halkalar, kara çivi yada çingene civileri o gün dövülürken yani işlenirken keçi sütü karıştırarak yapılırdı! Keçi sütü demirin paslanmasını önlerken diğer yandanda bir çeşit zehir haline gelir zamanla, başka şey karıştırırlarmı bilmem ama bu tür şeyleri yerinden sökenlerin ömrü üç ayı geçmez!

üstadım
merakımı mazur gör
bizim buradaki
katranlanmış altın halka olunca
sizde paslanmıyor demişsiniz
acaba mı dedim.

bizim burası ile ilgili
halka 8 oluşturuyorsa
horasanlı.
dolayısı ile üstteki horasanı 0 'ı da sen kır diyen çok oldu
ama ben hiç gitmedim bile

bizim halkayı çıkaran Pehlivan lakaplı şahıs
çok yaşadı üstat :)

Sedegor

Engellendi
üstadım
merakımı mazur gör
bizim buradaki
katranlanmış altın halka olunca
sizde paslanmıyor demişsiniz
acaba mı dedim.

bizim burası ile ilgili
halka 8 oluşturuyorsa
horasanlı.
dolayısı ile üstteki horasanı 0 'ı da sen kır diyen çok oldu
ama ben hiç gitmedim bile

bizim halkayı çıkaran Pehlivan lakaplı şahıs
çok yaşadı üstat :)
Katranlı ve altın oldugundandır belki, ama ilerde göreceksin daha çok duyacaksın, altın ve katranlıya belki hiç rastlamazken benim dediğime çok raslayacaksın.

Ayrıca 8 ilk önce kırmızı demektir, kırmızı toprakla başlar, kırmızı taş ve kırmızı olan şeylerle devam eder, 8 Köprü yol ve virajla da ikisiktir.