Hangi tahıl ürünü?

Gecekurdu

Member
Köyde ağaç dibi kazarken ,1 metreye yakın kırılmış küpün dibinden çıkan ürün nedir tahmin yürüttük bulamadık ezince kömür oluyor eskiden buralardan Yunan parası bulmuşlar , yer Doğu Akdeniz

Nasip34

Bilgili Üye
"1 metreye yakın" dan kasıt küpün büyüklüğü mü, ağaç dibindeki derinlik mi? (ah şu sitede de bazı sitelerde olduğu gibi nokta/virgül ve düzgün Türkçe zorunluluğu olsa)...
1. Küp bu kadar büyük ise, ölünün kemik külleri bir işlemle birleştirilmiş olabilir (düşük ihtimal).
2. Altın, henüz bilinen formuna gelmemiş hali... Aşağıdaki videoyu izlerseniz altının ramathanelerdeki 3 formundan (sıvı, toprak gibi kömürleşmiş ve bilinen sarı halinden) biri olduğunu anlayacaksınız. (sabredemezseniz 20.44 üncü saniyeden itibaren görebilirsiniz). Günümüzde altın işleme atölyelerindeki yerdeki toz toprakla beraber ramathenelere verilip ayrıştırılarak saf 24 ayar külçeye dönüştürme işlemi hergün yapılan işlemlerdir. Bir kuyumcuya veya takıları işleyen atölyelere sorun, ramathanelerini söylerler. Orda size altın mı değil mi söyler, altınsa külçe yapar verirler. 0.1 gramını bile zayi etmeyin.
Nitrik asit ve altın - YouTube
Not: Bu usül saklama her ne kadar zanaatkar olan Ermenilere ait ise de değerlendirmek lazım.

Son düzenleme:

Gecekurdu

Member
Küp 1 metre kadar çıkan yerde ören yeri 1 metre derinlik , küpün içinde su da vardı biraz döktüm bunlar çıktı yanında bitişik kırık küp çıktı onunda içinde aynısı vardı bence bir tahıl ürünü ama bizim buralarda buna benzer tahıl tek mercimek var oda burda yetişmez bide menengiç var ne olduğunu bulamadık

odin

Editör
Ekin diyecegim ama curumusler saniyorum. Birde yerli tohum kullanmak yasak cezasi var. kahkaha
Nasip34 ustam bu turkce konusunda bende biraz dertliyim. Her ne kadar ara sira cok rahatsiz oldugum seylere mudahale etsemde bu sitenin kullanici grubu daha cok kirsal kesimden oldugu icin turkcedeki bozukluk kacinilmaz oluyor. Egitim sistemimizin yillardir bozuk olusunun zararlari. Benim eski alt komsum en az 80 yasinda bir bayandi haftalik gazetesi kapisina birakilirdi. Bunlari gorupte kendi insanimla karsilastirinca burukluk oluyor bende ustelik dedigim yas ve ustu okuma yazma bilmeyeni gormedim yasadigim yerde. Aci ama gercek malesef.

Gecekurdu

Member
Bunun cezası felan varmı tahlil yaptırsam ama kim yapar

odin

Editör
Gecekurdu tahlilin cezasi yok, israilden tohum alalim diye yerli tohumun kullanim ve satisi yasak.

Universitelerin ziraat bolumlerine basvurabilirsin bu konuda. Sana yardimci olurlar.

Gecekurdu

Member
Tohum

Mercimek büyüklüğünde nohut büyük kalır