Hangısı daha öncelikli.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Burası Kırıkkale veya komşu illerdense "bariz işaretleri" asla bulamazsın.
Çünkü işaret olmaz oralarda.
Resimleme çok düşük pikselle çekildiğinden hiçbir detayı göremedim.

Emek verilecek bir yer.
1-5 arası numara verdiğim kayaları aşağı düşür.
Böyle 2 yerde çalıştım. Birisi giriş çıktı, birisi de aldatmaca.
Aldatmaca olan yerin asıl yeri karşı tarafın sol çaprazında bulduk.
Kapatılmış bir mağaradıydı. Maalesef, işi bitmiş bir yerdi, lakin manzara çok süperdi.

Ekli dosyayı görüntüle 201398

Ekli dosyayı görüntüle 201399
Yüzeyindeki işçilikleri net tespit ve fotoğraflama yapın.
Birşeyler görülebilinir.

Tastan

Editör
The Thing poseidon2023 BulursamKader25 degerli ustalarım yamaca paralel olarak o blok kapaklı olan noktadan yamaca dogru bosluk tespiti yaptım fakat 20 metreden sonra boşluk bitiyor 8m kadar sonra 20 metre daha boşluk veriyor yıne bosluk bitiyor sonrasıda yamactaki kayalara dayanıyor bu ara tahmini 55.60 metre yamacın ustunde cubuk sankı benımle alay ediyor 8 oda sekli cızdım bunlar ortalama 5m ye 6m iki tanesi 8m ye 8m cıkıyor gırısı bulamıyorum bu odaların 6sında bosluk daim iki odada cubuk L YAPIYOR fakat dansoz gıbı acılıp acılıp kapanıyor bircok kez denedım degişmedi ustamın tarifiyle derinlik olcumu yaptım 5.20 yuzey tavan 2.80...3.10 gıbıde oda yuksekligi veriyor bu yamacın ustunde bırkac calişma yapilmiş ama yaklasık 2 mtrede bırakılmıs toprak sıyah kil 2 metreden sonra cok delikli kara taslar cıkınca bırakılmiş cubuk konusunda kendimce iyiyim diyorum ama bir ustadan ders almadıgım icin cıragım cubuk konusunda bolge yozgat bu alan cok buyuk ve zor biryer buyuzden net olmayan hedefler bosa emek olur kısmet deyıp sabırla arastırıyorum SAYGILAR

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Anadolu'nun en eski mezar yapıları. Çok uğraştırır. Degerli varmıdır, belki. Yuvarlak taşların iç kısmı mezarlar. İlkine girersen digerlerine de ulaşırsın.

Tastan

Editör
bozoklu ustam yuvarlak kayaların ici derken hangi kayalar birde neden genelde degersiz.?

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tastan Bulursamkader25 ustam işaretlemiş. Değersiz oluşu kültürle alakalı.

Tastan

Editör
poseidon2023 s.aleykum ustam hakkını helal et rahatsız ediyorum bu soylediklerinizden sonra ne yapmam gerektıgını azcok anladım tek eksigim bu mezar yapıları ve tahmini derinlikleri ustam emege degermi bu calişmalar

Turko

Uzman
Kopan yuvarlanmış aşağı doğru.

Tastan

Editör
Turko ustam yuvarlanan bizden cıkmıstır kalanlara ne diyorsunuz.?