Harita İle Gelen Ermeni..!

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Klişe maalesef: (

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
10 yıl kadar önce, elinde deri üzerine çizili harita olan bir Ermeni, köyden birinin tanıdığı kişiyle bölgeye gelir. Köylü gence, bizi şuraya götür derler. İlk götürülen yeri haritayla karşılaştırıp burası değil der, az ilerdeki doğru yeri kendisi tespit eder, aradığım yer burası der. Çubuk, digital ekranlı, büyükçe başlıklı bir cihazla tespitler yapar. Yer sote olmadığı için derin ve riskli diyerek, burda çalışamayız der. Ne var ki burda diye soran masum köylüye, çıkarılabilirse burda yedi sülalenizi ihya edecek değerli var der. Bu iş bize babadan kaldı, bizden de çocuklarımıza kalacak der.

Eli haritalı Ermeniyi bölge cezbediyor ve yer tespit ettiriyorsa, o yer ve bölgenin geneli için ne gibi bir değerlendirme yapılabilir?

Kilikya medeniyeti yaşayanları, Ermeni kökenli insanlar mıdır?
Hikaye doğru ise şahsen ben noktadan değil ama bölge hususunda şüphe duyarım.
Selanikten gelen bir ermeninin kendi malı ile alakalı olarak yaşanan tüm süreci olup biteni birinci ağızdan dinledim.
Aradaki konuşmalar esnasında şu ilavesi manidardır "her yerde olmaz."
Benim elimdede orjinal harita var.
Harita serüveni veya macerası bambaşka bir olaydır.

kaynak

Zengin etmeye gelmemiş ki ustam, bizim köylüyü kılavuz yapmışlar, bölgede tarlasının olmasını keşfe bahane kılmışlar.
Adam kullanmasını güzel becerirler.
Şu tarafda mezarlar olucaktı der sende gider bulursun fakat içi boştur arkadan gelir orada mevcut ağaç dibinden alır gider :)

kaynak

Karadenizi ermeniden temizleyen talat paşa ve doktor nazım beydi.
Tehcir.
Giden ermeni sayısı 1,650,500 küsür
Bunlar talat paşanın günlüğünde mevcuttur.

Tehcirden sonra talat paşa önce rusyaya sürülmüş ordanda almanyaya ve bir ermeni ensesinden vurarak öldürmüştür.
İng samsuna indirdiği mevzu bir tondur mevcutlara maddi yardım ve darbe içindi vs.

Vatanımız çok zor süreçler yaşamış ve bugünlere kadar gelmiştir.
Halada gözleri üzerimizdedir.
Uyanık olmakda yarar var.

Bu vesile ile vatanı için canını veren tüm gazi ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

deli firat

DOĞACI
Ve işin espirisi de aldıkları yer projede soğuk hava deposu olarak görünüyor üç kazamalık yer kayanın tam altından almışlar eğer projeye göre depo yapılsa kaya kaldırılacak tı zaten ??

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Klikya Ermeni Kralliginin sinirlari Konyanin bir kismina kadar ulasmis. Zira Karadigindere mevkiinde onlarin sınır isaretleriyle karsilasmistim.
Kozan da yillar once bahcesinden cikan nadir gumus bir parayi bulan Antalyada 75 bin dolara sattigini da biliyorum. Bende resmi vardi amma simdi bulamiyorum arsivden. Kozanda olanlara tek tek tavsiye ederim. İngiliz paralari dahil her tur para yuzeyden cikar :)

Ermeniler Osmanlinin Millet-i Sadika dedigi kiymetli bir tebaasiydi. Ahlak ve yemek kulturleri bize en yakin olanlardi. Namuslarina bizim kadar kiymet verirlerdi.
Maalesef Rusya Osmanlinin cokus doneminde Yahudilikten donme ermenileri, ki bunlara PAKRANUDİLER denir, silahlandirip dindar dogudaki Kurtleri katlettirdiler. 650 sene Osmanliya parmak kaldirmayan ermenileri Milliyetcilik damarindan girip perisan ettiler. Bu satilmis mayasi bozuk pakranudi yahudi donmesi ermeniler cok zulum yaptilar doguda. Rusyada bolsevik ihtilali olunca, kendi dertlerine dustuler ve geri cekildiler. Bu arada da musluman Kurt asiretleri silahlandi ve organize olmuslardi. Kendilerine zulmeden ne kadar ermeni olduysa hepsinin isini bitirdiler hakli olarak. Zira bu isi baslatan bu ermenilerdi. Doguda bu durum devam edince mecbiriyeyten tehcirlerine karar verilerek Suriyeye surulduler. Bu tehcirde zulum yapan 27 asker yargilandi ve idam edildi. Asimilasyon bizim tarihimizde hic olmadi, olsaydi bu askerler nicin idam edilecekti? Aclik ve hastalik nedeniyle 250 bin civarinda ermeni yollarda öldü maalesef. O gunku salgin hastalik yuzunden de bu bolgelerde bizden de 175 bin vefat etti. Ermeniler giderken biraktigi mallarin topraklarin karsiligi olarak kendilerine belge verildi. Gittikleri yerde bu belgelerde yazan meblağlar kendilerine odenmistir.
1962 de Turkiye AB girmek icin kayit yaptirinca ( o gunki ismi Gumruk Birligi ) Frandadaki ermeniler ASALA teror orgutunu kurdular ve Elciliklerimizi basmaya ve elcilerimizi oldurmeye basladilar. 50 den fazla elcilik personelimiz sehit edildi. Zaman icinde ASALA lagv edilerek yerine PKK kuruldu. Basina da Kurtce bir kelime bilmeyen (Mahkeme edilirken bu kanitlandi. Hakimin ozel izniyle Kurtce soruya Kurtce cevap vermesi istenmis, soru sorulunca soruyu anlamadigini soylemistir) ana ve babasi Pakraduni Ermenisi olan Abdullah Ocalan getirildi. PKK nin kurulus gayesinden birisi de, Katil ermenileri olduren kurtlerden onlarin intukamini almakti. Bunda basarili oldular. Kurtculuk adina yola cikan bir teror orgutu kahir ekseriyetle Dogunun musluman kurtlerini oldurmustur. Bu teror orgutunun ust duzey yoneticileri arasinda 300 civarinda ermeni gorev almistir. Orta duzeydede 2.000 ermeni gorevlendirilmistir. 40 yillik mucadeleden sonra bu orgutde tasviye edilerek ucuncu levele gecilmistir. Elbette basarili olamayacaklardir.
Dogunun musluman kurt halki bugun daha dikkatli olmak mecbiriyetindedir. Alan ve oyun sekil degistirmistir. Para pul, hizmet, hastane, postane, is, as ile bu mesele halledilemez. Bu meseleyi sadece İSLAM KARDESLİGİ çözer. İclerindeki ben Kurdum deyip de kurt olmayan ermenileri tespit edince musluman Turk ve Kurt olarak islam kardesliginde tekrar bulusup sarmas dolas olundugunda mesele bitmis olur.

Bu Tehcirde ben Kurdum deyip doguda kalan ermeni sayisi kayitlara ve beyanlara gore 300-500 bin arasindadir. Bunlar sunnetsizdir, bunlar hacca umreye de gitmezler. Bunlarin şemaili kurt kardeslerimize de benzemez. Kaslari gozleri kıl tipleri dahi farklidir.

Konuyu epey uzattim fakindayim.
Son olarak sunu soyluyorum:
Elbette ermenilerin icinde karakteri saglam olanlarda vardir. Lakin ekseriyeti bozuk oldugundan hicbirisine ozellikle gomu islerinde asla guvenmemek lazimdir. Hatta koyunuze bile sokmayin. Alo deyip cagirin Mehmetçigi, kovalatin.
Akli, izani, vicdani olan bunlara yardim etmez. Etmemelidir. Dedesi koruk yer, torun yuzunu ekşitir der atalarimiz. Bunlarin elinde Musluman Kurt kardeslerimizin kani vardir. Yaptiklarini yazsam ufak bir kitap olur.
Allah cc yuzlerini guldurmesin, kahru perisan etsin. Amin.